Skocz do zawartości

Hobby 455 - W końcu jest...


Piotrekm13

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, marek230482 napisał:

Bez przesady, to benzynka. Naprawa będzie tania, części też. Tak więc się nie martw tylko planuj kolejny wyjazd :) 

Z tym  totolotkiem to bardziej chodzi o chwilowe szczęście, że wróciłem kilkaset kilometrów, a sprzęgło padło pod domem. Niestety to szczęście było w niedzielę, a totka puszczałem w poniedziałek, więc nie wiem czy jeszcze działało ?

Skrzynia już wyciągnięta. Robię sam. A części już czekają. Dokładnie nie wiem ale około 600-700 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze starałem się pisać w bardziej "odpowiednich miejscach" ale widzę że część forumowiczów ciągnie wątki dotyczące swojej przyczepy, i tego co co dotyczy bezpośrednio jej, więc postaram się pisać tutaj. Parę rzeczy, które robiłem już przepadło gdzieś w innych wątkach, ale trudno. 

Dzisiaj byłem pierwszy raz z przyczepką na wadze, na skupie złomu, no i wyszło mi 1110kg, przy DMC 1200kg. Przyczepka prawie pusta, tylko pościele w środku, w zbiorniku i spłuczce jakieś resztki wody, krzesła kempingowe pod łóżkiem oraz stałe wyposażenie typu  butla gazowa, przedłużacze, zbiornik na szarą i parę przydasiów w bakiście.

Podsumowując mam kilkadziesiąt kilo ładowności, a w planach na przyszły sezon jest koło zapasowe na sankach pod spodem (na razie go nie ma), zbiornik wody pod łóżkiem oraz być może jakiś akumulator. Wychodzi na to że ładowności prawie nic nie zostanie. Chociaż staram się możliwie dużo ładować do samochodu, to zawsze trochę ciuchów, jedzenia itp idzie do przyczepy. 

I teraz tak:

  1. Ile może ważyć koło zapasowe? Felga stalowa, opona 185/80 R14. Sanki zakładam że nie będą ważyły więcej jak 15kg (samorobne).
  2. Zbiornik jakiś nieduży - może 40l. Istniejący jest mały baniaczek 10l w bakiście. Do jazdy tylko kilka litrów do mycia rąk, a ewentualny zapas 20l w samochodzie. Ile waga takiego zbiornika plus wlew z zewnątrz, jakieś mocowanie itp?
  3. Akumulator - wstępnie jakieś 60Ah. Później rozwinę temat co i jak, ale na razie wychodzi mi że taki starczy. Do tego ładowarka, przetwornica, trochę kabla. Ile kg zakładać?

Na razie chciałem tylko wstępnie oszacować te wagi, a dalej będę rozpisywał poszczególne wątki i przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Dzisiaj byłem pierwszy raz z przyczepką na wadze, na skupie złomu, no i wyszło mi 1110kg, przy DMC 1200kg. Przyczepka prawie pusta, tylko pościele w środku, w zbiorniku i spłuczce jakieś resztki wody, krzesła kempingowe pod łóżkiem oraz stałe wyposażenie typu  butla gazowa, przedłużacze, zbiornik na szarą i parę przydasiów w bakiście

Całkiem normalnie ?

Cieszę się, że nie jesteś na minusie, jednak ładowność marna... 

Akumulator, koło z sankami i duży zbiornik mogą zjeść pozostałe 90kg. Ubrania, jedzenie i woda mogą ważyć 50 a może 100kg. Do tego zawsze, nie wiadomo skąd, jakieś 50kg się zbierze szpeju. U mnie dzieciaki ładują około 20-30 kilo zabawek, książek, gier itd... 

Jak chcesz mieścić się w DMC, to myśl z tym kołem do auta, choćby i na dach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuje z sanek i zapasówka pójdzie jednak do bakisty. W ten sposób odejdzie waga sanek. Z naciskiem na hak będzie trzeba improwizować inaczej. W razie konieczności mogę zapasówkę przerzucić do bagażnika samochodu lub na dach (mam boxa).

Z ciekawości musze sprawdzić jak wyglądam z ładownością holownika. Córka już z nami nie jeździ, a syna zabawki można wrzucić do samochodu lub tez do boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 13:37, Piotrekm13 napisał:
  1. Ile może ważyć koło zapasowe? Felga stalowa, opona 185/80 R14. Sanki zakładam że nie będą ważyły więcej jak 15kg (samorobne).

U mnie takie koło waży 17 kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomału przymierzam się do zimowania. Na razie trafił do wnętrza osuszacz powietrza (0,5kh granulek). Później jeszcze dostawie drugi taki.

Waham się tylko czy już teraz ją "zazimować na stałe", czy jeszcze w listopadzie gdzieś wyskoczyć. Wstępnie sobie taki pokrowiec upatrzyłem, i na dniach chciałbym zamawiać. Proszę o komentarze, czy może być, czy szukać innego. Co ewentualnie jest istotne. Jak dla mnie najważniejsze że jest dostęp do drzwi, więc będę mógł wpaść co kilka dni przewietrzyć itp.

 https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-przyczepe-kempingowa-440-470-europa-10447790549

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich ale wersję 5 warstwową, będzie trzeci rok. Ogólnie jestem zadowolony ale dwie przelotki się urwały na wietrze i pruje się jedna nitka ( obrębienie na dole). Nic groźnego. Dałbym mojemu 4+. Tylko musisz uważać na ostre krawędzie od dołu, zakończenie listew aluminiowych bo one kaleczą pokrowiec przy silnych wiatrach. Teraz zabezpieczam każdy róg gąbkami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miloszb napisał:

Mam od nich ale wersję 5 warstwową, będzie trzeci rok. Ogólnie jestem zadowolony ale dwie przelotki się urwały na wietrze i pruje się jedna nitka ( obrębienie na dole). Nic groźnego. Dałbym mojemu 4+. Tylko musisz uważać na ostre krawędzie od dołu, zakończenie listew aluminiowych bo one kaleczą pokrowiec przy silnych wiatrach. Teraz zabezpieczam każdy róg gąbkami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Te gąbki na rogach jakąś taśma klejącą zabezpieczasz?

A jak masz mocowanie? Ten ma podobno pasy spinające pod przyczepą. Na pewno to solidnie trzyma, ale nie wiem czy wygodne przy spinaniu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dole wszyte uszy i w koło jest przeciągnięta tasma na zapięcie. Bardzo dobrze to się sprawuje tylko raz za mocno ściągnąłem i urwalem jedno ucho. Jak ścianę mocno na dole to zahacza o te końcówki listew.
Zabezpieczyłem to otulinami PCV do rur, takie szare pianki, a je przyklejam tasma. Trzyma się i nie spada ale sprawdzam w zimę co jakiś czas, po dużych wiatrach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrowiec musi być dobrze dopasowany i naciągnięty. Każdy luz może spowodować wytarcie lakieru, rysanie okien itd. 
Dobrze pomierz, czy Ci otwór pokrowca wypadnie na drzwiach

No to chyba zależy jaki pokrowiec mój 5 warstw niczego nie rysuje. A to że musi być dopasowany to inna sprawa. Mniej jest podany na wiatr i nie wygląda jak kup@.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, filipert napisał:

pokrowiec musi być dobrze dopasowany i naciągnięty. Każdy luz może spowodować wytarcie lakieru, rysanie okien itd. 

Dobrze pomierz, czy Ci otwór pokrowca wypadnie na drzwiach

Wychodzi, że w tym przypadku wystarczy że drzwi będą za osią, to zawsze "celne". Pokrowiec ma dość szerokie wycięcie.

Trochę zastanawiam się nad tą wielkością. Według aukcji jest do przyczep 440-470 moja jest 455, czyli idealnie w środku. Może by lepiej leżał taki 410-440? Może lepiej nie dociągnąć na przykład na przodzie do samego dołu, ale żeby ładnie przylegał, niż ma być luźny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.