Skocz do zawartości

Toaleta turystyczna, jaką wybrać, czym się kierować


facet

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono doświadczonych użytkowników.

Jak w temacie jaki kibelek przenośny wybrać do przyczepy (4 osoby).

Myślałem o https://allegro.pl/oferta/toaleta-ubikacja-turystyczna-podrozna-dla-chorego-9430367685 ale nie mam pojęcia czym się kierować przy takim wyborze. Doradźcie proszę.Jestem zielony, ale przyczepę już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najpopularniejszy model. Mam i korzystam zimą na działce. Polecam. Na plus jak coś pęknie części są łatwo dostępne. 

Nie szukałabym innej/lepszej.

Ja wybrałem model biało/szary. Wizualnie wydaje się ładniejszy, o ile kibelki można postrzegać taką miarą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, facet napisał:

W sumie z kolorem masz rację ale co ciekawe beżowe mają wskaźnik i są tańsze :)

W białej też mam ? I znalazłem w podobnej cenie z chemią na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem tutaj nowy i mam znikome pojęcie w temacie. Korzystając z sezonowych przecen postanowiłem zakupić toaletę przenośną. Mam trzy modele i nie wiem którą wybrać. Na forum w wielu wątkach przewija się toaleta Thetford. Z dostępem do części w razie awarii nie ma problemu, tak wyczytałem. Czy to znaczy, że jest najlepszym wyborem? Zastanawiam się jeszcze nad tymi modelami, nie kojarzę ich, brać je w ogóle pod uwagę https://kamperologia.pl/produkt/toaleta-przenosna-bi-pot-30-fiamma/ i  https://kamperologia.pl/produkt/toaleta-przenosna-camping-toilette-camp4/ 

Doradzicie coś, podpowiecie? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiammę trochę inaczej sie opróżniia, niby łatwiej, bo zamiast ruchomej rury odpływowej z zakrętką (większość thetfordów), fiamma ma dużą zakrętkę, co ma ułatwiać pozbywanie się "frakcji stałej" ze zbiornika. Teoretycznie tak, w praktyce - i tak (jeśli chodzi o "wylatywanie" ze zbioronika), i nie (jeżli chodzi o "operatora" i otoczenie). Może kwestia też trochę przyzwyczajenia, ale opróżnianie zbiornika do przyjemnych nie należy i kiedy jest pełny (chociaż tu jest względnie mały, 10 l, więsze schody sa przy zbiornikach ok. 20-21 l), wolę jednak mieć rurę, rurę odgina się tak, żeby tak przechylić zbiornik żeby dać rurę do zlewni/do środka muszli klasycznej toalety i przy okazji nie musieć się nad ustrojstwem nachylać i celować, czy uważać, żeby nie rozchlapać. Nawet mając rurę trzeba uważać żeby nie rozbryzgać na wszystko dookoła, a bez rury to dla mnie już w ogóle klapa (przeważnie opróżniam do kanalizacji przez stacjonarny tron, rura w środek na max, zbiornik opieram na brzegu i wio, a w tym czasie pysk można odchylić w drugą stronę, żeby perfumy nie wdychać, zwłaszcza jak trochę [za długo] postoi, bo nie ma gdzie zlać, siarkowodór jednak jest). Przez rurę łątwiej też czasem wlać wodę do przepłukania, niż podstawiać caly zbiornik (nie zawsze korzysta się z rozwiązań "dedykowanych" do opróżnniania, zbiorników a wodę trzeba wlać np. z baterii przy umywalce, więc z rurą nie zawsze, ale bywa łatwiej). 

Jeśli masz miejsce żeby to ustrojstwo pomieścić /kubatura transportowa/odstawcza nie jest nadrzędna/, nie pchaj się w "tron" chemiczny aż tak niski (bi-pot 30 - 30 cm), bo możliwe że z metra będziesz potem szukał jakiejś podstawki (bi-pot 30 ma 30 cm wysokości - ułóż z czegoś [cegły, książki] stos 30 cm wysoki i spróbuj na nim przysiąść i wstać - jeśli wszystkim użytkownikom będzie to odpowiadać, to ok, ale wypróbujcie, już ok. 33,5-35 cm [większe modele i Fiammy, i Thetforda] robi różnicę).Kilka cm wyższy (w znaczeniu wysokości) model będzie wygodniejszy, przy okazji będzie miał ciut większy zbiornik na fekalia. Pompka raczej tłokowa (mieszkowa jest średnio wygodna i średnio skuteczna, ale za to nie ma się też co np. zepsuć, chyba że kiedyś tam popęka mieszek, ale jesli sprzęt byłby do sporadycznego korzystania to i tak są dłuuugie lata).

W dniu 8.04.2021 o 23:43, facet napisał:

Faktycznie też znalazem, wezmę biała, lepiej to wygląda . Pytanie czy jest sens dopłacać 100 czy 200 do takiej. Wydaje się że kibelek to kibelek

Dawno dawno temu kupiłem beżowy. Jak teraz patrzę na te biało-szare Porta-potti od Thetforda, a samą estetykę bym dołożył :)

Spójrz, czy cena nie wynika też z tego że pompka jest tłokowa, a nie mieszkowa (w tych białych często jest już właśnie tłoczkowa, beżowe mają mieszkową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potti Qube 165 - 21 l pojemności zbiornika na fekalia. W tym modelu pompka mieszkowa. Potti Qube 365 - też 21 l, pompka wody tłokowa (podobno aż za wydajna) . Najbardziej komfortowa (wysokość). Zbiornik na fekalia 21 l więc dość ciężki, wymaga "męskiej ręki". W obudowie zbiornika jest dodakowo zagłębienie na 2 butelki płynów po 400ml, więc na weekendowe wypady od razu można tam go wcisnąć (albo saszetki) i się nie pałętają. Jeśli gabaryty są ograniceniem- to Qube 145/345 (12 l zbiornik, pompka mieszek/tłoczkowa), wysokość 330 mm, niezbyt m.zd. jeszcze komfortowa, ale więcej niż 30 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czyś napisał:

Potti Qube 165 - 21 l pojemności zbiornika na fekalia. W tym modelu pompka mieszkowa. Potti Qube 365 - też 21 l, pompka wody tłokowa (podobno aż za wydajna) . Najbardziej komfortowa (wysokość). Zbiornik na fekalia 21 l więc dość ciężki, wymaga "męskiej ręki". W obudowie zbiornika jest dodakowo zagłębienie na 2 butelki płynów po 400ml, więc na weekendowe wypady od razu można tam go wcisnąć (albo saszetki) i się nie pałętają. Jeśli gabaryty są ograniceniem- to Qube 145/345 (12 l zbiornik, pompka mieszek/tłoczkowa), wysokość 330 mm, niezbyt m.zd. jeszcze komfortowa, ale więcej niż 30 cm. 

Dzięki wielkie za rozjaśnienie tematu, teraz wiem na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze. Pewnie wybiorę, któryś model toalet Thetford.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.