Skocz do zawartości

Felgi stalowe


dareknow

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jacekzoo napisał:

natomiast 14” mają 100/102 czyli 850kg

E tam... Pierwsze z brzegu:

https://allegro.pl/oferta/4-opony-wielosezonowe-m-s-185-80-14c-185r14c-11405084297

https://allegro.pl/oferta/opona-wanda-185r14c-wr082-104-102n-8pr-11217264176

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, BUMERANG napisał:

Szczerze to myślałem o czymś bardziej ,,markowym,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Szczerze to myślałem o czymś bardziej ,,markowym,, ?

Ale jak widać markowe są gorsze bo mają mniejszą nośność :mlot:

A na poważnie opony w cepce mają trochę inne zadanie niż w holowniku. Ja bym wolał większą nośność niż lepszą mieszankę. Bokiem nie będziesz nią chodził. A wężykować będzie tak samo na premium jak i na chinolach :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BUMERANG napisał:

A na poważnie opony w cepce mają trochę inne zadanie niż w holowniku. Ja bym wolał większą nośność niż lepszą mieszankę. Bokiem nie będziesz nią chodził.

@BUMERANG oczywiście. Miałem na myśli, czy można tym chinolom zaufać w tą nośność ? papier przyjmie wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

@BUMERANG oczywiście. Miałem na myśli, czy można tym chinolom zaufać w tą nośność ? papier przyjmie wszystko 

W mojej 1500 dmc  dały radę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 19:10, jacekzoo napisał:

czy można tym chinolom zaufać

Myślę, że Chińczykom bardziej zależy na wizerunku w Europie niż europejskim markom premium. Po za tym w Chinach pewnie jeździ więcej samochodów niż w całej Europie ;) Jakoś nie słychać o pladze wypadków spowodowanych złą jakością opon. Natomiast DMC to oni mają raczej w :pupa: co widać na filmikach YT  :P

Sam założyłem w tym roku do cepki chińczyki i póki co złego słowa nie mogę powiedzieć. Już pisałem, że do wyważenia dwóch kół starczyło 15g. ołowiu. Pamiętam swoje Continentale w Octavii. Tam na każdym kole było ze 30g. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Nowe opony już stoją w garażu i czekają, ale potrzebuje przynajmniej jedną felgę do zapasu. 

I teraz wątpliwość. Sprawdziłem stare felgi (na przyczepie) i zobaczyłem takie coś. Jeśli dobrze mi się wydaje to otwór centrujący nie pasuje a koło "wisi" na samych szpilkach.

Ktoś wie w ogóle co to za oś i jaki to powinno mieć rozmiar otworu centralnego (nie mam chwilowo jak zmierzyć)?

image.thumb.png.44c413eac3b3fb3548f65d6a1380068b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli otworem się nie musze przejmować.  Dzięki.:yes:

Jeszcze jedna wątpliwość:

Wychodzę z pewnika, że śruby mam w rozstawie 5x112. Nie pamiętam już skąd mi to wyszło (liczba śrub chyba z liczenia :D) ale nie widzę oznaczenia na feldze. Czy jest szansa że może być jakiś inny, nietypowy rozstaw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

W przyczepach tak jest, tam jest tylko dekielek zabezpieczający śrubę. Tego nie dopasowuje się do otworu w feldze

A jak centrujesz felgę? Przecież na samych śrubach to ona nigdy nie będzie idealnie na środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.