Skocz do zawartości

Naprawa zalanej ściany


Rekomendowane odpowiedzi

To powiem i ja...

Robiłem u @andrewa1 2przycepy i kampera...sporo sam o tym wiem, czasem coś tam podłubię, ale właśnie dlatego się za to osobiście nie zabieram...porównywanie do serwisu Klaji (przy całym szacunku i sympatii dla nich - jest śmieszne...)

Terminy - to niestety norma przy tego typu pracach, koszty kolosalne wychodzą, z czego często Andrzej bierze część na klatę (bo czegoś nie wychwycił) -  rzetelny kosztorys, sorry też nie masz o tym pojęcia ? to dopiero widać po rozebraniu itd...powiem tak gdyby właśnie nie te "problemy" sam bym prowadził taki warsztat, a nie grzebał bym się w klimatyzacji...

A reanimacja pojazdów "zalanych" w 90% jest nieopłacalna...!

 

Ale podkreślę jako moje zdanie - w 100% polecę ten warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Misio. Dziękuję za informację. Każdy ma pewnie swoje zdanie i doświadczenie w tym temacie. Mam nadzieję że uda mi się odbudować moją budkę i wszystko skończy się dobrze. Pozdrawiam serdecznie Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misio dla mnie rzetelny kosztorys to taki na papierze w wypisaniem zakresu prac, części, użytych materiałów oraz ich kosztów.  Wycena pracy z * może ulec zmianie jeśli wyjdą dodatkowe prace przy rozebraniu. Kosztorys podpisany. Dostałem taki z innej firmy. U @andrewa1 wszystko ma gębę, to się zrobi to się zrobi i tyle będzie kosztować. Później to nie jest zrobione, to nie jest tak jak się umawialiśmy/ czy jak było powiedziane. Ostatecznie zostało zrobione mniej niż było powiedziane, za 2x większą kasę. Jak chciałem na papierze kosztorys, to powiedział, że niczego nie podpisze i  poszła szybka zmiana tematu. 

Jako nowicjusz dałem się nabrać na te same pozytywne komentarze pod adresem p. Andrzeja co uśpiło moją czujność przy weryfikacji zakresu wykonanych prac. 
 

Życie pokazuje, że trzeba się znać na wszystkim. Oddajesz samochód do mechanika musisz mieć wiedzę z mechaniki. Budujesz dom ? musisz być budowlańcem, aby sprawdzić firma, oddajesz przyczepę musisz się znać na stolarce, elektryce itp aby później móc zweryfikować. 

Ja się przejechałem, niech inni początkujący będą bardziej uważni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Koczaj napisał:

Był kiedyś obszerny post na forum o naprawie u adrewa, ale nie jest on już dostępny.

 

Jest dostępny. Nie wiem czemu powtarza się opinia, że na forum kasowane są negatywne wypowiedzi o Andrzeju.
Tu ten temat:


Przy okazji chciałem jeszcze coś sprostować. Gdzieś ktoś zarzucał mi, że logo K.pl jest na płocie tego serwisu i że dostaję jakąś działkę, kasę ect. i z tego powodu to forum tak zachwala ten serwis. Nigdy nie wyraziłem zgody na umieszczenie tego logo na ogrodzeniu, nigdy nie korzystałem z usług naprawy przyczep u Andrzeja i nie prowadzę z nim żadnej współpracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Koczaj - rzetelny kosztorys w tym opisywanym przypadku powinien być:
1. Rozbiórka i weryfikacja - xxx zł
2. Określenie przewidywanych kosztów i czasu naprawy nastąpi po pkt. 1 oraz zostanie przedstawione Klientowi do akceptacji.
3. W przypadku braku akceptacji wyceny Klient ponosi koszty zmontowania po demontażu gdzie robocizna wyniesie xxx i materiał yyy lub odbiera przyczepę w stanie rozmontowanym

Tyle i tylko tyle - wszystko inne jest gdybaniem po prostu inaczej się nie da


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Myślę że @filipert potwierdzi dokładnie albo prawie dokładnie  to co napisałem

Potwierdzam :)

 

43 minuty temu, Tomii napisał:

nigdy nie korzystałem z usług naprawy przyczep u Andrzeja i nie prowadzę z nim żadnej współpracy. 

Ja też :)

opieram się na opiniach ludzi którzy tam robili i są zadowoleni.

Robi się mały OT ale nie rozumiem dlaczego

8 godzin temu, Koczaj napisał:

Ostatecznie zostało zrobione mniej niż było powiedziane, za 2x większą kasę

zapłaciłeś???

A co do serwisów, to dopiero co opisywałem Smolicza jak wypuścili mnie po przeglądzie hamulcy i tez nie zdałem na stacji diagnostycznej...

Wracając o tematu

8 godzin temu, Pablo198 napisał:

Mam nadzieję że uda mi się odbudować moją budkę i wszystko skończy się dobrze.

Dobrze to ująłeś, niestety ale jeśli dobrze widzę i gnije już podłoga, to zakres prac może być spory. Ostatecznie jak wielokroć podkreśla @smok_wawelski, rozbiórka powie prawdę. Jednak należy spodziewać się sporej roboty i lepiej niech schnie w tej stodole. Rozszczelnij okna i szukaj serwisu. W okolicy poza "firmowymi" mamy pod Poznaniem firmę Mańczak, może tam zadzwoń. Nie znam ich od strony serwisowej i nie znam opinii żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jest dostępny. Nie wiem czemu powtarza się opinia, że na forum kasowane są negatywne wypowiedzi o Andrzeju. Tu ten temat:

 

.......

 

Zatem przepraszam że choć przypuszczająco to jednak napisałem że posty w przedmiotowym.watku wcieło przyjąłem tak po poście kol. Kaczaj - faktycznie przed napisaniem powinienem był sprawdzic a tego nie zrobiłem i mogło być to odbierane jako potwierdzenie usunięcia. Dobrze że napisałeś Tomek i że jest to wyjaśnione dzięki i przepraszam. 

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu w Częstochowie to potwierdzam,aby nie brać sobie do serca kosztorysu i terminu naprawionej przyczepy.Dziwi mnie fakt że aby oddać nieszczelną przyczepę muszę ją ustawić  w kolejce na placu pod chmurką a z miesiąca na miesiąc nabiera wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Mańczak naprawia, ale termin najprędzej we wrześniu. 

A firma Klaja okolice Słupska dzwoniłem pytałem remontują i może na czerwca, ale większość spraw mailowo wysłałem foto i czekam na jakąś odpowiedź. Co sądzicie o tym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablo198 napisał:

Witam przesyłam parę fotek do tematu mokre jest najgorzej pod oknem wzdłuż tej listfy maskującej kabel TV i dół narożnika przy podłodze, u góry raczej ok płyta twarda. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

IMG_20210406_180144.jpg

IMG_20210406_173232.jpg

IMG_20210406_174025.jpg

IMG_20210406_174545.jpg

IMG_20210406_174720.jpg

IMG_20210406_174006.jpg

Obawiam się, że na przedniej ścianie się nie skończy. Raczej gruby remont się tutaj szykuje włącznie z dachem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jacek000 co proponujesz? Co według ciebie dzieje się z tym dachem? 

Dzwoniłem jeszcze do serwisu w Łodzi i mam się odezwać po majówce.

Czy dać sobie spokój i spróbować sprzedać tak jak stoi? 

Ręce opadają, nie wiem już co dalej robić? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo198 napisał:

Witam Jacek000 co proponujesz? Co według ciebie dzieje się z tym dachem? 

Dzwoniłem jeszcze do serwisu w Łodzi i mam się odezwać po majówce.

Czy dać sobie spokój i spróbować sprzedać tak jak stoi? 

Ręce opadają, nie wiem już co dalej robić? ?

No patrząc na te kilka fotek to może się okazać, że remont jest całkowicie nieopłacalny, bo w profesjonalnym serwisie zapłacisz jak za zboże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musi się też tak okazać? Może nie być tak źle? 

Dach wydaję się być suchy i nad oknem też.

Pod oknem pod uszczelka zaczyna się mokre aż do podłogi.

W ostateczności chyba będzie trzeba zebrać się w sobie i zakasać rękawy , poprosić sąsiada stolarza i zabrać się za remont. 

Martwi mnie tylko co myślisz o tym dachu? Co tam zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.