Skocz do zawartości

Przyczepa całoroczna - jak rozpoznać ?


Mati51515

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre firmy wypuszczają wersje zimowe.

Ale dla mnie wyznacznikiem "zimowości" przyczepy jest po pierwsze grubość izolacji, bo inaczej izoluje 25mm a inaczej 40mm. Bezwzględnie przyczepa "zimowa" musi mieć rozprowadzenie powietrza nadmuchowo albo ogrzewanie podłogowe ale nie mam na myśli grzania środka przyczepy matą ale ogrzewanie całej podłogi aby cyrkulacja unosiła ciepłe powietrze z podłogi spod kanap po ścianach i oknach do sufitu. 

U mnie np. razem z wężami wodnymi ułożono cienkie rury od nadmuchu z trumaventa, bo co by dało nagrzanie przyczepy przy -15 do np. 20*C jak gdzieś w narożniku przemarznie i :pupa:

Tak wiec większość przyczep da się używać na mrozie ale jak nóżki marzną, po oknach i ścianach cieknie skroplona wilgoć a do tego pęknie jakiś wąż,  może jeszcze reduktor zamarznie od gazu...to warto uznać, że to nie jest zimowa przyczepa.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, BUMERANG napisał:

 

2004 rocznik tak ma. Dodatkowo w miejscu na butlę nie ma ani ściany ani podłogi. Tylko plastikowa wytłoczka. Słabo jak na zimę :niewiem:

Widziałem takie bez ogrzewania. Więc na zimę na pewno słabo się nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Widziałem takie bez ogrzewania. Więc na zimę na pewno słabo się nadaje. 

Dużo jest też tylko z elektrycznym. Ja na szczęście mam normalną Trumę. Do 0 st. jest ok. Tylko koniecznie trzeba zakładać kratki zimowe na lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem w przyczepie do "weryfikacji" po kolizyjnej (marka jakaś taka że mi w pamięci nie wpadła), z 2017roku - też miała instalację pod podłogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BUMERANG napisał:

Dużo jest też tylko z elektrycznym. Ja na szczęście mam normalną Trumę. Do 0 st. jest ok. Tylko koniecznie trzeba zakładać kratki zimowe na lodówkę.

Bo teoretycznie powinno się mniej skraplać na elektrycznym ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widomo że jedni producenci założą że tylko gracja, a inni przewidują -5

Tyle tylko że ciężko to naleźć. Powinni umieszczać do jakich temperatur przewidziana.

Na ale trudno po porsut trzeba wszystko dokładnie przeczytać i jak się nie chwalą że super izolacja, że w każdy klimat itp to trzeba zakładać że od października do maja ma zimować nie używana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mati51515 napisał:

Widomo że jedni producenci założą że tylko gracja, a inni przewidują -5

Tyle tylko że ciężko to naleźć. Powinni umieszczać do jakich temperatur przewidziana.

z tą "gracją" to popłynąłeś...

czytaj co piszesz, bo boli mnie mózg od rozszyfrowywania ;)

Ale dyskusja ciekawa. Nie ma czegoś takiego jak skala temperaturowa użyteczności przyczepy. Są przyczepy zimowe, jak przywołane tu Cabby czy Kabe i są "całoroczne" wśród których jedne są komfortowe do -1 a inne z powodzeniem można użytkować przy -25. Jak się okazuje, są tez wyjątki których nie można użytkować w ujemnej temperaturze i to powinno być moim zdaniem przez producenta zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mati51515 napisał:

Widomo że jedni producenci założą że tylko gracja, a inni przewidują -5

Tyle tylko że ciężko to naleźć. Powinni umieszczać do jakich temperatur przewidziana.

Na ale trudno po porsut trzeba wszystko dokładnie przeczytać i jak się nie chwalą że super izolacja, że w każdy klimat itp to trzeba zakładać że od października do maja ma zimować nie używana. 

A producenci/deweloperzy domów podają do jakich temperatur przewidują komfortowe mieszkanie?
No ale fakt jest faktem że mało informacji technicznych widnieje ostatnio w katalogach - nawet tych podstawowych. Czy w ścianie jest XPS czy EPS, jaka jest grubość przegród, jak skonstruowano połączenia ścian z podłogą czy sufitem. Mamy za to piękne zdjęcia disajnerskich wnętrz ze szczęśliwymi rodzinami - tak jak by to kobiety decydowały o wyborze przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mati51515 napisał:

 

czyli patrzymy na opisy jak grubość i rodzaj izolacji itd ale to dotyczy nowych przyczep,

jednak kiedy będziemy chcieli kupić z 2014 to już takich informacji praktycznie nie znajdziemy. 

Coś tam w katalogach z tamtych lat może być, ale niewiele, bo mało kto i tak na to patrzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe zagadnienie że niewiele producentów informuje jaka jaest izolacja termiczna. 

Przecież dotyczy to też mocno letnich przyczep, które mając lepszą izolacje dają większy komfort, przyczepa się przecież nie będzie aż tak nagrzewać jak pod blaszany dachem. IMHO przyczepy są trochę mało praktyczne, ciężkie meble , łóżka sypialniane nie składane, widać producenci idą w choinkowe ledy i większość ludzi kupuje oczami i chcą mieć jak w domu. przecież zamiast płyt wiórowych/mdf (jakiś drewnianych - nie znam tematu) oklejonych okleiną mogliby stosować lżejszy plastik. I dlatego też mają w nosie izolacje ważne że dadzą trochę lampek led ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Mati51515, zanim napiszesz kolejne wywody oderwane od rzeczywistości, polecam choćby lekturę forum

6 godzin temu, Mati51515 napisał:

przyczepy są trochę mało praktyczne, ciężkie meble , łóżka sypialniane nie składane,

zapewniam Cię, że przyczepy to bardzo przemyślane konstrukcje ;)

Na początek polecam studiowanie starych katalogów, tam znajdziesz również często informacje o izolacji (grubości ścian)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.04.2021 o 07:50, filipert napisał:

kolego @Mati51515, zanim napiszesz kolejne wywody oderwane od rzeczywistości, polecam choćby lekturę forum

zapewniam Cię, że przyczepy to bardzo przemyślane konstrukcje ;)

Na początek polecam studiowanie starych katalogów, tam znajdziesz również często informacje o izolacji (grubości ścian)  

widze typ lubiący krytykować , ale konkretów żadnych, nawet jednego linka do starych katalogów, niektórzy nazywają takich trollami .

Ps byłem na wielu stronach producentów i czytałem te katalogi co udostępniają , wieć nie do końca "wywody oderwane od rzeczywistości,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.