Skocz do zawartości

Przyczepa całoroczna - jak rozpoznać ?


Mati51515

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem pierwszej  przyczepy (widomo że się nie uniknie błędów)  chcę wybrać taką przyczepę żeby można pojechać latem do CRO a jesienią na ryby do Szwecji . 

Już wiem że tam są przyczepy lepiej dostosowane do zimna. No ale nie chce się ograniczać tylko do szwedzkich producentów. 

Po jakich informacjach, które podaje producent w danych technicznych np. Knaus można rozpoznać, że przyczepa jest lepiej uszczelniona i wytrzyma spokojnie np -10 , nie pozamarza woda i nie zawilgotnieje wszystko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na ryby to Knaus się nie nadaje ....  najlepszym rozwiązaniem jest Niewiadówka  wiem co mówię :) 

Co do wilgotności to temp. bliskiej zero st.C  jest to nieuniknione. Raz więcej a raz mniej ale zawsze będzie. Trzeba wietrzyć i nie zamykać się szczelnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym z przyczepą pojechać do Szwecji albo Norwegii tylko po to ,żeby połowić ryby to taniej wyjdzie kupno całego sklepu rybnego w Polsce.

 

A tak na poważnie to stawiam na Niewiadów !

No chyba ,że kolega MILIONER to wtedy inne aspekty mają znaczenie.

KABE.  Jest tylko jedna marka typowo zimowa na norge warunki. No może jeszcze Cabby ale to całkowity egzotyk.

No i ważne jest przygotowanie podwozia do warunków zimowych. Sól swoje robi zanim dotrzemy do Norwegii. A tam najlepiej opony z kolcami.

Można tak drążyć do naprawdę poważnej sumy !

Albo profeska albo śmierć na lodowcu. Wyjeżdżasz z Polski jesienią /+ 8/ a na miejscu  zadyma śnieżna w jeden dzień i 50 cm śniegu i -20.

Wiem co mówię bo widziałem to jesienną zimą .

Edytowane przez Jarosław69
orcik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja że Niewiadów, rozumiem i popieram podejście.
Chodzi o to żeby to była przede wszystkim rodzinna przyczepa ale żeby była możliwość pojechać w październiku na ryby i nie martwić się że rurki z wodą popękają jak w nocy będzie -10. 

No i nie chodzi o środek i w namiocie przy -10 da redę , ale o sprawy techniczne. Bo myślę że to konstruktorzy musze przewidzieć możliwość użytkowania przyczepy przy -10.

Ale jak to znaleźć w opisie technicznym. Przeczytałem kilka i ani wzmianki w jakich temperaturach można użytkować. 

Chyba trzeba poprostu czytać czym się chwalą, np Tabbert https://www.tabbert.com/en-int/expertise/climate.html

Edytowane przez Mati51515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 17:14, Mati51515 napisał:

Po jakich informacjach [...]  można rozpoznać, że przyczepa jest lepiej uszczelniona i wytrzyma spokojnie np -10 , nie pozamarza woda i nie zawilgotnieje wszystko. 

 

faktycznie ciekawe pytanie, zwłaszcza dla laików. Mi się wydaje że wyznacznikiem "zimowości" przyczepy jest w niej fabrycznie zamontowane ogrzewanie konwekcyjne , no i informacje w katalogu producenta o jej całorocznym przeznaczeniu (np Adria Aplina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię zdziwię - są - np takie gdzie instalacja wodna prowadzona jest pod przyczepą....

Ale do rzeczy - 90% przyczep na takie warunki da radę...a klasyczne przyczepy zimowe to modele KABE, Cabby...z akcesoriami typu, ogrzewanie Alde, ogrzewanie podłogowe (wodne), zbiornik na szarą wodę we wnętrzu przyczepy, znacznie grubsza izolacja itd...

Warto też popatrzyć na węzeł sanitarny...na ile wygodnie możemy się umyć itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

A tu Cię zdziwię - są - np takie gdzie instalacja wodna prowadzona jest pod przyczepą....

.

To faktycznie by wykluczało z użytku w mroźnie dni. 

Który producent produkuje takie przyczepy z instalacją na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misio napisał:

np @BUMERANG w swoim Sterckemanie tak ma...

ale widziałem kila takich przyczep ...

W tych przyczepach to często nawet ogrzewania nie ma. 

 

Współczesnych to chyba nie ma z instalacją na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielpoz napisał:

Współczesnych to chyba nie ma z instalacją na zewnątrz. 

 

14 minut temu, Misio napisał:

np @BUMERANG w swoim Sterckemanie tak ma...

2004 rocznik tak ma. Dodatkowo w miejscu na butlę nie ma ani ściany ani podłogi. Tylko plastikowa wytłoczka. Słabo jak na zimę :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.