Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, KrzysztofCC napisał:

A jesli chcę mieć urządzenie pokładowe to musze iść do fizycznego punktu?

Na razie nie ma urządzeń pokładowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysztofCC napisał:

A jesli chcę mieć urządzenie pokładowe to musze iść do fizycznego punktu?

Zadałem to pytanie dziś na infolinii i powiedzieli, że tak. Potwierdził też (ale jakoś bez przekonania), że OBU będzie na kaucję jak viaTOLL. Chyba zadawałem zbyt trudne pytania ?
Narazie (podobno) punkty obsługi nie zostały przeszkolone, a operator nie wie jakie będą koszty OBU Lista punktów tu

Infolinia narazie słaba, chyba, że trafiłem na jakiegoś zielonego, bo chyba czytał z monitora jak automat. Z tego co mnie interesowało to ZSL jest na stałe zainstalowany w pojeździe bez możliwości przenoszenia. OBU do zapalniczki i można przenosić. Musi mieć zasilanie z pojazdu. Aplikacja wymaga ciągłego dostępu do internetu i lokalizacji. Wzorem np. aplikacji do parkowania - uruchamiana przed jazdą i wyłączana po. Przerwy w połączeniu między satelitą a telefonem system ma ogarniać sam, łącząc punkt utraty sygnału z punktem przywrócenia np. w tunelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w sobotę odbieram przyczepę więc wczoraj musiałem się zaopatrzyć w Via Box i podpisać umowę. Pani nawet się wspomniała o tym, że już będzie nowy system więc ja też nie próbowałem drążyć i doptytywać - bo nie chcę sobie narobić kłopotów. Jutro zakładam dziadostwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie tez mam temat na tapecie i sie zastanawiam czy w nowym systemie tez jestem skazany na urzadzenie / kaucje itp , czy moze po prostu bede mogl sciagnac apke na tel i avanti. Ponoc apka jest juz do sciagniecia a niestety szukam na App Store i ni cholery nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Analog82 napisał:

Ponoc apka jest juz do sciagniecia a niestety szukam na App Store i ni cholery nie widze...

Nie ma apki, mimo, iż operator podaje to na swojej stronie.

Jeden cyrk i amatorka z uruchomieniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcin T napisał:

Nie ma apki, mimo, iż operator podaje to na swojej stronie.

Jeden cyrk i amatorka z uruchomieniem tego.

 No nic jeszcze mam chwile to wstrzymam sie, moze na dniach to sie poprawi, ale przeraza fakt ze 30 wrzesnia viatoll bedzie wygaszony a poki co nie ma apki, co pewnie duza czesc prywatnych uzytkownikow chcialaby korzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Będę jechał z przyczepką w sierpniu. Skoro E-toll jeszcze nie gotowy kupić  boxa viaTOLL żeby sierpień przejechać Polskę ?

Skoro będziesz jechał w sierpniu to poczekaj. Podpisanie umowy na viatoll to 30 minut, więc zawsze zdążysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja jeżdżą już z tym boxem za szybą więc spojrzałem na aplikację i widzę, że  za przejazd z Krakowa do Augustowa w dwie strony Viatoll skasował na na jakieś 85 złotych. Jechaliśmy najprostszą drogą czy S7 , S8 i z Białegostoku. Odcinki płatne są rozsiane po całej trasie ale nie płaci się jeszcze za całość. Ciekawe ile docelowo będzie takich płatnych odcinków. Dramatu oczywiście nie ma, ale wolałbym te 85 PLN przelać na konto jakiegoś Polmosu niż płacić za dziadowskie drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

Ponieważ ja jeżdżą już z tym boxem za szybą więc spojrzałem na aplikację i widzę, że  za przejazd z Krakowa do Augustowa w dwie strony Viatoll skasował na na jakieś 85 złotych. Jechaliśmy najprostszą drogą czy S7 , S8 i z Białegostoku. Odcinki płatne są rozsiane po całej trasie ale nie płaci się jeszcze za całość. Ciekawe ile docelowo będzie takich płatnych odcinków. Dramatu oczywiście nie ma, ale wolałbym te 85 PLN przelać na konto jakiegoś Polmosu niż płacić za dziadowskie drogi.

 

Jak wejdzie e-toll to wiadomo, że płatnych dróg przybędzie. Przecież wszędzie tam gdzie nie ma bramownic to teraz nie płacimy za przejazd nic. A w nowym systemie dołączenie danej drogi to będą dwa kliknięcia w systemie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GrzesiekRox napisał:

Działa już to wszystko dobrze? Muszę w ten weekend zdecydować się na jedno z tych rozwiązań i nie wiem które? Sama aplikacja wystarczy czy urządzenie też potrzebne? 

Nic nie działa. Bierz viatoll i się na razie nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.