Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Jarosław69 napisał:

Co nie zmienia faktu ,że cały ten system wobec niezarobkowego przejazdu turystycznego jest czystą formą BANDYTYZMU wobec obywateli swoich i turystów zagranicznych.

Szkoda , że na tym etapie aktualna zgraja  nie naprawiła błędu wizerunkowego wytworzonego przez poprzednią zgraję.

Cały ten system jest potrzebny dla turystów  jak koziej doopie trąba. Ja płacę 1 raz w roku !!!!!  2x 3,60 a muszę zasilać to badziewie sumą nie mniejszą niż 120 złotych i w dodatku pilnować badziewia czy działa bo baterie wieczne nie są.  

Nie wiem jak was ale mnie akurat ta forma bandytyzmu państwowego strasznie irytuje ! 

Potwierdzam. Sam zacząłem z tym jeździć. Ostatnia przygoda na S8 kiedy okazało się, że bramownica z kamerami mi nie piknęła - telefon do viazłodzieja, bo jak nie piknie to odpowiadasz karnie! Na infolini pani twierdziła, że powinienem zjechać z trasy i pojechać do punktu obsługi ze swoim urządzeniem viatoll. Ona nawet nie umiała sprawdzić czy bramownica działała. Istny cyrk. System nie działa, ale to ja mam się martwić... Złożyłem reklamację, żeby mieć jakąkolwiek podkładkę na wypadek jakby zechcieli mnie ścigać.

I teraz najlepsze, na tej samej trasie tylko w drugą strone system pobrał mi mniej pieniędzy niż w drodze powrotnej gdzie łącznie chyba dwie bramki mi nie piknęły. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby spora część bramownic zwyczajnie nie działała. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Istny cyrk. System nie działa, ale to ja mam się martwić

Najważniejsza jest KASA oczywiście na koncie viatola. Stan zawsze na PLUS z zapasem.  Na wspomnianej bramownicy S8 w Niegowie, kiedyś się zagapiłem i przejechałem bez włączonego boxa i po dwóch latach nic. Widocznie kamera gabarytowa nie zaliczyła mnie do ciężarówek.

Inny przykład: ITD zatrzymało kierowcę ciężarówką (S8 Warszawa) za jazdę bez Viatola. Auto wjeżdżając na Konotopa się zarejestrowało a potem cisza. Box był sprawny po przyciśnięciu guzika. Dostałem raport i co zrobiłem: Prewencyjnie wymieniłem skrzynkę (której Pani w okienku nie chciała przyjąć bo była sprawna)  i w odwołaniu napisałem że ja dotrzymałem wszystkich warunków: kasa na koncie i zamontowane sprawne urządzenie. Za działanie systemu nie odpowiadam więc zastrzeżenia proszę kierować do innych komórek. CISZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ostatnia przygoda na S8 kiedy okazało się, że bramownica z kamerami mi nie piknęła - telefon do viazłodzieja, bo jak nie piknie to odpowiadasz karnie!

Absurdem jest jeszcze fakt, że te bramownice viatola nie są w żaden sposób oznakowane, a na naszych drogach jest cale mnóstwo różnych bramownic z kamerami i innymi czujnikami. Skąd więc użytkownik systemu ma wiedzieć, która to jest ta "pikająca" i zjadająca $$$, a która jest od czego innego? Pomijam już fakt jazdy nocą, w jaki niby sposób w nocy mam ustalić, że jakieś ustrojstwo nad drogą do akurat bramka viatoll, a nie kamera, stacja meteo, czy cholera wie co jeszcze?

Cały ten system był robiony na kolanie. Jaki będzie nowy? śmiem przypuszczać, że pełny błędów, wieszającą się aplikacją, kasowanie za jazdę po bezpłatnej, równoległej trasie itd... 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

teraz najlepsze, na tej samej trasie tylko w drugą strone system pobrał mi mniej pieniędzy niż w drodze powrotnej gdzie łącznie chyba dwie bramki mi nie piknęły. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby spora część bramownic zwyczajnie nie działała

Ja znam 2 bramki na DK50, które nie działają. Kiedyś jedną specjalnie sprawdziłem- w jedną stronę pojechałem płatnym odcinkiem, a wracając oplotkami, żeby ominąć niepikającą bramkę - skasowało $ tyle samo, więc bramka musi być trefna i po prostu nie kasuje. A urządzenie jest sprawne, bo na tym odcinku mam 4 bramki i pozostałe 3 pikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pjetko napisał:

Absurdem jest jeszcze fakt, że te bramownice viatola nie są w żaden sposób oznakowane, a na naszych drogach jest cale mnóstwo różnych bramownic z kamerami i innymi czujnikami. Skąd więc użytkownik systemu ma wiedzieć, która to jest ta "pikająca" i zjadająca $$$, a która jest od czego innego? Pomijam już fakt jazdy nocą, w jaki niby sposób w nocy mam ustalić, że jakieś ustrojstwo nad drogą do akurat bramka viatoll, a nie kamera, stacja meteo, czy cholera wie co jeszcze?

Cały ten system był robiony na kolanie. Jaki będzie nowy? śmiem przypuszczać, że pełny błędów, wieszającą się aplikacją, kasowanie za jazdę po bezpłatnej, równoległej trasie itd... 

Ja znam 2 bramki na DK50, które nie działają. Kiedyś jedną specjalnie sprawdziłem- w jedną stronę pojechałem płatnym odcinkiem, a wracając oplotkami, żeby ominąć niepikającą bramkę - skasowało $ tyle samo, więc bramka musi być trefna i po prostu nie kasuje. A urządzenie jest sprawne, bo na tym odcinku mam 4 bramki i pozostałe 3 pikają.

No dokładnie. Moje też sprawne. Całą drogę z Wrocka mi pikało, całą drogę na S8 pikało, a z powrotem 2 bramki przypadkowe nie piknęły. Tak to bym to olał, ale że to była bramownica z kamerami to zadzwoniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to niezły zamęt...w połowie maja będę już mógł jeździć z przyczepą - teraz już  z Viatollem bo przekraczam 3,5 t.   No i teraz  pytanie - na dwa tygodnie kupować stary box??? Gdzieś wyczytałem, że przez jakiś czas będzie można jeszcze z tym jeździć, zanim uruchomią E-toll - tylko ciekawe jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pawel1966 napisał:

tylko ciekawe jak długo.

Z informacji, które aktualnie znajdują się na stronie operatora - viaTOLL wygaśnie z końcem września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie będzie tak źle. Przeszliśmy płynnie na e-recepty i wszystko pięknie śmiga, papieru nie marnujemy, recepty nie zgubimy.

Przejdziesz na aplikację i masz święty spokój, technologia zatroszczy się o to żeby działało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Witus wszystko fajnie, ale dalej ludzie zapisują na kartce kod recepty dzwoniąc do przychodni, lub przychodnia po wystawieniu wysyła smsa. To tylko się wydaje że e-recepta jest to ułatwieniem. Może dla pokoleń za 15 lat.
Co do zmian dotyczących pobierania opłat, a jeżeli droga nie płatna przeplata się pod wiaduktami z płatną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk napisał:

Co do zmian dotyczących pobierania opłat, a jeżeli droga nie płatna przeplata się pod wiaduktami z płatną...

Ja mam obawy, że za jakiś czas ten problem sam się "rozwiąże".
Po prostu każdy metr drogi, nawet wojewódzkiej będzie płatny dla naszych "ciężarówek" ?

Mnie natomiast zastanawia czy telefon z aplikacją jako urządzenie lokalizacyjne dla tego systemu, podczas jazdy będzie spełniał swoją funkcję np. podczas prowadzenia rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 23:07, witus napisał:

Nie będzie tak źle. Przeszliśmy płynnie na e-recepty i wszystko pięknie śmiga, papieru nie marnujemy, recepty nie zgubimy.

Tylko właśnie musisz mieć albo kod, albo ściągniętą receptę na telefon (o dziwo wszystko z pacjent.gov.pl zapisuje się jednakowo jako "pdf.pdf", bo widać ciężko było dopisać z linijkę kodu, żeby nazwa pobranego pliku to była recepta/skierowanie/etc. z datą w nazwie). Zamiast wystarczającego wg mnie podania numeru pesel/zeskanowania e-dowodu w aptece i wychodzi aktualna recepta na komputerze, to byłoby dopiero proste rozwiązanie, teraz jest praktycznie bez zmian, bo fizycznie receptę musisz mieć, a spotkałem się już z przypadkami, że kod nie działał i przy okienku pobierałem elektroniczną receptę żeby ją poskanować jak starą papierową, ot XXI wiek. O e-skierowaniach nawet nie wspomnę, na nie możesz się co najwyżej zarejestrować przy dobrych wiatrach i dobrej woli rejestracji, ale w przeciągu 2 tygodni i tak masz dostarczyć papier, bo Cię z kolejki wykreślą - i ja się pytam po co? po co to niby e-skierowanie, jak papier nadal potrzebny? A na niektóre specjalności nadal zwykłe skierowanie jest potrzebne, bo e-skierowania nie mogą przychodnie wystawić (przynajmniej w mojej do okulisty i na diagnostykę obrazową (usg) dostajesz zwykłe papierowe skierowanie, a na tomografię komputerową dostaniesz niby e-skierowanie).

A po co wprowadzają coraz to nowsze systemy zamiast winiet? Bo z winiet jest ciężko kasę wyciągnąć, bo sprzedanych tyle winiet X za kwotę Y to jest XY i koniec, nic więcej. A tu - system ma błąd - płać, system przestał działać - płać, itd. Użytkownik ma problem a nie ten co to wprowadził - to jest szopka na miarę obecnych czasów.

Jeżeli będę osobiście musiał się w toto wyposażyć - to tylko urządzenie, żadna apka na telefon, na którym nawet apki banku czy innej do płacenia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 12:27, MaciekR4 napisał:

Jeżeli będę osobiście musiał się w toto wyposażyć - to tylko urządzenie, żadna apka na telefon, na którym nawet apki banku czy innej do płacenia nie mam.

tylko z tego co wygląda OBU trzeba będzie kupić sobie samemu (czterech dopuszczonych producentów), co uważam jest absurdem.

 

 

Cytat

Dostęp do urządzeń przekazujących dane lokalizacyjne oparty jest o otwarty model dystrybucji i sprzedaży urządzeń pokładowych (OBU) oraz Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL), przy możliwie szerokim wyborze form prawnych, tj. np. w modelu kaucyjnym, sprzedaży, wynajmu. Oznacza to, że OBU i ZSL można nabyć na zasadach wolnorynkowych.

 

Edytowane przez Matheus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.Witam..a może to najlepszy czas, żeby na okazję  zmiany systemu uderzyć w Media i ponownie nagłośnić  temat? Ja zaczynam od maila do TVN  i Polsat z szczegółowym opisem problemu. O tym jak za PO i p. Nowaka podpięto nas pod pojazdy przewozące zarobkowo towary i jak dalej ten złodziejski proceder jest kontynuowany...spróbować  warto. Samo narzekanie niczego nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.