Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2021 o 16:29, jacek00 napisał:

. W nowym systemie będziesz używać albo aplikacji i swojego smartfona albo będziesz musiał wziąć nowe urządzenie

Jako ciekawostka, 
dostałem właśnie rozliczenie via-toola za zeszły miesiąc a do rozliczenia dodana karteluszka z "informacjami" o nowym wspaniałym systemie. Wyciąg z informacji tam zawartych:
1. Możliwe korzystanie z 3 rodzajów urządzeń:
a) aplikacja na smartfonie,
b) urządzenie pokładowe (OBU - on board unit),
c) zewnętrzny system lokalizacyjny (czymkolwiek on jest bo nie zostało to wyjaśnione) + informacja że będzie on musiał być powiązany z aplikacją mobilną lub internetowym kontem klienta (tzw IKK).
2. 30.06.2021 ma być wygaszony via tool.
3. e-tool ma być uruchomiony w czerwcu 2021.
4. Od lipca 2021 tylko e-tool.
5. Rzekomo ma być jakiś okres przejściowy, w którym działają oba typy urządzeń ale z treści chyba wynika że będzie to tak działało tylko w czerwcu.
6. Możliwy prepaid i postpaid (pod warunkiem zabezpieczenia).
7. Nie będzie trzeba podpisywać nowych umów ale trzeba się będzie zarejestrować i utworzyć internetowe konto klienta IKK.

podana strona etoll.gov.pl zaprasza do odwiedzin w maju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




c) zewnętrzny system lokalizacyjny (czymkolwiek on jest bo nie zostało to wyjaśnione) + informacja że będzie on musiał być powiązany z aplikacją mobilną lub internetowym kontem klienta (tzw IKK).
2


Ci się chwalą, że będą działać z e-TOLL:
https://www.etoll.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy nie będzie pobierać opłaty jak będzie się jechać wzdłuż płatnej drogi?

GPS nie zawsze potrafi być dokładny, a i smartfony lubią się wieszać, rozładowywać itp.

w niektórych auta w standardowym wyposażeniu nie ma gniazda 12v wiec może być problem z podłączeniem. Jak zwykle na papierze urzędasom ciś wychodzi idealnie, a w praktyce to ty się martw. A prostą winietę można kupić i zapomnieć.

Edytowane przez AA73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ciekawi mnie czy nie będzie pobierać opłaty jak będzie się jechać wzdłuż płatnej drogi?



Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Jak to będzie działać jak będziesz jechał równoległą drogą tuż obok autostrady czy drogi ekspresowej, a takich trochę jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pjoter napisał:

pytanie czy to urządzenie będzie zbierało sygnał radiowo jak stary viabox ?

Nie, będzie działać tak samo jak apka - czyli po GPS. Bramownice nie będą już używane i rozwijane. Pewnie to co zbudowano to zostanie, bo tam są inne rzeczy jak jakieś kamery itp, ale nowej infrastruktury już nie będzie

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AA73 napisał:

Ciekawi mnie czy nie będzie pobierać opłaty jak będzie się jechać wzdłuż płatnej drogi?

GPS nie zawsze potrafi być dokładny, a i smartfony lubią się wieszać, rozładowywać itp.

w niektórych auta w standardowym wyposażeniu nie ma gniazda 12v wiec może być problem z podłączeniem. Jak zwykle na papierze urzędasom ciś wychodzi idealnie, a w praktyce to ty się martw. A prostą winietę można kupić i zapomnieć.

1/ Samo pobieranie opłat za przejazd niezarobkowy /turystyczny/ zestawem  3.500 "plus"  czasami  1 !!!!!   do 1000 kg na poziomie  kosztowo zbliżonym do 40.ooo kg  , 5-ciu osi i 12-tu wielkich kół jest formą bandytyzmu zainplantowaną przez bandę No-Faaka a kontynuowaną przez aktualny Gang Kaczystów .

Każdej bandzie to gra jak widać. SUWEREN TO FRAJER !

 

2/ Ja wydaję rocznie na viamafię około 15 złotych polskich !!!! a muszę utrzymywać to bandyckie urządzenie , pilnować czy działa i zasilać minimum 120 złotych bo taki limit minimalny narzuciła mafia. A jak coś nie piknie to Mafia grozi mi wielotysięcznymi karami ! To się nazywa dbanie o własnego obywatela przez Państwo-Draństwo.

To nie "dbanie"  o obywatela i napływającego z dudkami zagranicznego turystę  ..... to  "rzeźba"   FRAJERA przez DRAŃSTWO  ?  

 

3/ Każda zmiana to koszty i kłopoty . I stawiam dolara ,że tym razem nie będzie inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Samo pobieranie opłat za przejazd niezarobkowy /turystyczny/ zestawem  3.500 "plus"  czasami  1 !!!!!   do 1000 kg na poziomie  kosztowo zbliżonym do 40.ooo kg  , 5-ciu osi i 12-tu wielkich kół jest formą bandytyzmu zainplantowaną przez bandę No-Faaka a kontynuowaną przez aktualny Gang Kaczystów .
Każdej bandzie to gra jak widać. SUWEREN TO FRAJER !
 
2/ Ja wydaję rocznie na viamafię około 15 złotych polskich !!!! a muszę utrzymywać to bandyckie urządzenie , pilnować czy działa i zasilać minimum 120 złotych bo taki limit minimalny narzuciła mafia. A jak coś nie piknie to Mafia grozi mi wielotysięcznymi karami ! To się nazywa dbanie o własnego obywatela przez Państwo-Draństwo.
To nie "dbanie"  o obywatela i napływającego z dudkami zagranicznego turystę  ..... to  "rzeźba"   FRAJERA przez DRAŃSTWO    
 
3/ Każda zmiana to koszty i kłopoty . I stawiam dolara ,że tym razem nie będzie inaczej .


Nie będzie tak źle. Przeszliśmy płynnie na e-recepty i wszystko pięknie śmiga, papieru nie marnujemy, recepty nie zgubimy.

Przejdziesz na aplikację i masz święty spokój, technologia zatroszczy się o to żeby działało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 21:47, jacek00 napisał:

Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Jak to będzie działać jak będziesz jechał równoległą drogą tuż obok autostrady czy drogi ekspresowej, a takich trochę jest

Najrozsądniej by było, aby móc uruchamiać i kończyć pobór opłat w samej aplikacji. Coś na wzór uruchomienia opcji parkowania samochodu czy zakupu biletu na komunikację miejską np. w Skycash. Rozwiązałby się problem niechcianych opłat podczas np. rowerowych przejażdżek drogą wzdłuż tej płatnej itp.

16 minut temu, Commander napisał:

Mogliby zrobić ten okres przejściowy do końca września. Mam sporo dudków wrzuconych na viaboxa. I do tego wycieczka do punktu....

Nowy system finalnie mogliby podpiąć pod te same konta użytkowników, więc środki pozostałyby do wykorzystania, ale w innej/zmienionej apce.
Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, dla nas taka zmiana w środku sezonu to kłopotliwe i też bym wolał

Godzinę temu, Commander napisał:

okres przejściowy do końca września.

albo dalej

Ale z drugiej strony widzę nadzieję na urządzenie które będzie działało w przyczepie i tylko w niej. Do tej pory boxa wyłączam prawie zawsze dopiero jak mi pika kiedy jadę bez przyczepy...

EDIT

@Commander znalazłem interesujące info

image.thumb.png.3106e6628ec7912cadfccd3d08dbd4cf.png

źródło: eTOLL OBU ZSL by TEKOM nowy system opłat drogowych zamiast Viatoll

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby takie wspaniałe ale tylko miesiąc na działanie dwóch systemów? Nie można było chociaż do końca roku? To jest parodia i nic więcej.. nikt o tym nie mówi, nie ma żadnych informacji np na autostradach? Może się powtarzam ale będą z tego jajca jak nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby takie wspaniałe ale tylko miesiąc na działanie dwóch systemów? Nie można było chociaż do końca roku? To jest parodia i nic więcej.. nikt o tym nie mówi, nie ma żadnych informacji np na autostradach? Może się powtarzam ale będą z tego jajca jak nie wiem...


Bo większość by spróbowała 30 grudnia. Miesiąc to tyyyyyle czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy już sprawdzaliście czy z czym zamiast viatool w te wakacje jeździć ? Do wyboru jest "OBU", "ZSL", apka "e-tool  pl" ?

Ktoś coś analizował , co najlepsze w prywatnej osobówce ciągnącej przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.