Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, maarec napisał:

 

Ciekawi mnie czy w ten sposób szybko nie poszerzy się sieć dróg płatnych - skoro wystarczy apka, to nawet nowe bramki niepotrzebne.

Bardzo szybko poszerzy się sieć dróg płatnych, tylko o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko poszerzy się sieć dróg płatnych, tylko o to chodziło.
No ale to było wiadomo od początku. Przecież w zasadzie większość autostrad GDKiKA jest darmowa bo nie wdrożyli w ogóle bramek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:
22 minuty temu, peja76 napisał:
Bardzo szybko poszerzy się sieć dróg płatnych, tylko o to chodziło.

No ale to było wiadomo od początku. Przecież w zasadzie większość autostrad GDKiKA jest darmowa bo nie wdrożyli w ogóle bramek.

To wszystko jest dla nas żeby lepiej nam się żyło???

Kasa jest tak potrzebna że głowa mała, trzepać nam :pupa: będą że szok, wczoraj był u żony klient i mówi że  na 70 miał 73km/h, stówkę stracił.

Niema też dnia żeby ktoś nie zadzwonił że z UFG  dostał kare 5600zł, najlepsze jest to że są to ludzie którzy mieli ubezpieczenie po poprzednim właścicielu i myśleli że samo się przedłuży, szukają pieniędzy oj szukają.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał:

Ja wymienilem w tym roku bo pojawily sie duzo mniejsze urzadzenia.

Szukałem, pytałem o te mniejsze. W moim regionie nigdzie ich nawet w punktach obsługi nie widzieli. Tylko wiedzą, że są.
Przypuszczam, że planując rozkręcić nowy sytem odpuścili sobie wdrażanie ich na większą skalę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

Ciekawi mnie czy w ten sposób szybko nie poszerzy się sieć dróg płatnych - skoro wystarczy apka, to nawet nowe bramki niepotrzebne

Ten temat nie jest nawet ukrywany. Na lkerwszy ogien idzie A4 Krakow - Ukraina

2 minuty temu, Marcin T napisał:

Szukałem, pytałem o te mniejsze. W moim regionie nigdzie ich nawet w punktach obsługi nie widzieli. Tylko wiedzą, że są.

Rozmawialem w Katwicach na Rozdzienskiego, ponoc byly. W Krakowie zalatwialem pod koniec lutego

5 minut temu, Marcin T napisał:

 

Dla porównania:

DSC_6572.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię, będą z tego e-toll niezłe JAJCA na samym początku... Jakieś apki na smartfona, braknie zasięgu i duooopa, kara bo nie dopilnowałeś tego.. Już chyba lepiej to obu zainstalować i mieć wszystko gdzieś... Nie można było tego zrobić jak w cywilizowanych krajach jak np Czechy, Austria, Słowacja...? Czy nie można było mieć winet elektronicznych na dzień tydzień miesiąc rok itp, itd... tylko jakieś jak zwykle kombinacje za które każdy z nas zapłaci jakaś kare bo coś było nie tak... I jeszcze jaki czas na wdrożenie systemu od lipca 2020 do grudnia2020 bo od stycznia 2021 viaTOLL przestanie istnieć.. Dramat... A KAS się nie będzie patyczkował tylko wezwanie do zapłaty.. zapłacisz to dopiero będziesz musiał się wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie bramownic, to pewnie nie będzie kamer. W jaki sposób odbywać się będzie zatem weryfikacja i wyłapywanie tych, co muszą mieć aplikację względem tych, co jej mieć nie mają obowiązku? Chodzi mi o przypadek,  a raczej odcinek drogi, gdzie nie wszyscy będą zobligowani płacić, np zwykla krajówka. 

Albo zostawią i dostawia nowych bramek tylko z kamerami, albo będzie gruby przetarg na kilkaset samochodów do patrolowania płatnych odcinków i wyłapywania niepłacących.

Niezależnie od wszystkiego, czuję że będzie na początku działania systemu niezły cyrk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie bramownic, to pewnie nie będzie kamer. W jaki sposób odbywać się będzie zatem weryfikacja i wyłapywanie tych, co muszą mieć aplikację względem tych, co jej mieć nie mają obowiązku? Chodzi mi o przypadek,  a raczej odcinek drogi, gdzie nie wszyscy będą zobligowani płacić, np zwykla krajówka. 
Albo zostawią i dostawia nowych bramek tylko z kamerami, albo będzie gruby przetarg na kilkaset samochodów do patrolowania płatnych odcinków i wyłapywania niepłacących.
Niezależnie od wszystkiego, czuję że będzie na początku działania systemu niezły cyrk
Bramownice będą. Cała infrastruktura od viaTOLL zostaje i będzie wykorzystywana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pjetko napisał:

Albo zostawią i dostawia nowych bramek tylko z kamerami, albo będzie gruby przetarg na kilkaset samochodów do patrolowania płatnych odcinków i wyłapywania niepłacących

Juz nawet jest, o ile sie nie myle 100 samochodow:) 

https://autokult.pl/39469,kas-kupuje-samochody-do-kontroli-oplat-na-drogach-w-kogutach-beda-kamery

Edytowane przez w79
Blad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomekk napisał:

Masz to samo urządzenie ? Ja wymieniałem po 3 latach bo bateria siadła i na bramce nie piknęło. Oczywiście reklamowałam działanie urządzenia na infolinii. Obsługa nawet wspominała że co jakiś czas lepiej wymienić.

Tak. Mam to samo. Lato, zima za szybą pod chmurką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, peja76 napisał:

To wszystko jest dla nas żeby lepiej nam się żyło???

Kasa jest tak potrzebna że głowa mała, trzepać nam :pupa: będą że szok, wczoraj był u żony klient i mówi że  na 70 miał 73km/h, stówkę stracił.

Niema też dnia żeby ktoś nie zadzwonił że z UFG  dostał kare 5600zł, najlepsze jest to że są to ludzie którzy mieli ubezpieczenie po poprzednim właścicielu i myśleli że samo się przedłuży, szukają pieniędzy oj szukają.

Ludzie, którzy myślą, że OC przedłuży się po poprzednim właścicielu powinni wrócić do ustawy z 2013r.... Nieznajomość prawa szkodzi. Tyle lat się to klepie a dalej trafia się ktoś nieświadomy. To samo z drugą ekipą - samochód stoi w garażu, nie jeździ to mam czas kupić OC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 08:45, jacek00 napisał:
W dniu 3.04.2021 o 08:34, peja76 napisał:
Bardzo szybko poszerzy się sieć dróg płatnych, tylko o to chodziło.

No ale to było wiadomo od początku. Przecież w zasadzie większość autostrad GDKiKA jest darmowa bo nie wdrożyli w ogóle bramek.

Autostrady finansowane z funduszów rozwojowych przez jakiś czas musza być dostępne nieodplatnie, dlatego na nowych autostradach nie ma jeszcze opłat. (To samo się tyczy innych obiektów, tylko w innej skali, w zależności od rodzaju funduszu, skali finansowania itp)

Jak minie okres przewidziany w umowie finansowania, opłaty się pojawia. terminy te są ogólnodostępne, można poszperac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.