Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze przyczepy


woyager

Rekomendowane odpowiedzi

Cena z kosmosu za tego burstnera. Generalnie okolice Ostrowa Wlkp to zagłębie handlarzy, byłem w ubiegłym roku koło Pleszewa i przyczepy, które według sprzedawcy były suche i w idealnym stanie, w rzeczywistości w środku pleśń, podłoga faluje, szkoda czasu i pieniędzy na paliwo. Lepiej zrobić sobie test na covid i jechać do Niemiec, w okolicach 4-6 tyś euro sporo ofert i na pewno w lepszym stanie niż od naszych handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ogłoszenie. Nr telefonu niepoprawny. Napisałem do gościa. Odpisał z dużym opóźnieniem, że jest Norwegiem, używa Google translate i lepiej gadać pisać po angielsku. Podesłał trochę więcej fotek. Wygląda ok, ale czy to nie jakiś wałek tego nie wiem. Trochę podejrzane, ale może warto napisać

https://www.otomoto.pl/oferta/tec-tour-live-510tk-przyczepa-kempingowa-dmc-1300kg-ID6DIx04.html#b819097393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ta oferta jest bardzo ciekawa,
Niestety tylko do momentu kiedy zaczyna się rozmowa o finalizowaniu, na 200% poleci bajka że odda ją z transportem na własny koszt jeśli zgodzisz się na operację zdeponowania kasy na jakimś koncie.....

Potem ciepka nie dotrze do ciebie/albo będzie całkowicie inna niż na foto a kasy nie odzyskasz, przerabiałem to 2 lata temu z budami z Belgii,
wszystko co wycenione było poniżej średniej na tamtejszym portalu proponowano mi w takim systemie,
Osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do takich rodzynków....
Ale powodzenia, może tym.razem komuś uda się kupić za got i z odbiorem osobistym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, woyager napisał:

Poszukaj, bo juz byla na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie te DMC i jak koledzy wcześniej pisali trochę tym danym nie wierzę. Mam małą Hobby 400 z 2004 roku. Jak ją kupiłem to w DR masa wlasna była 800kg, a DMC 1000kg. Po zważeniu wyszło że z butlą gazową i 20l wody (poza tym na pusto) waży 950kg...czyli już na starcie 150kg więcej. Oczywiście 50kg to trochę mało zwłaszcza, że chciałem dołożyć przedsionek +30kg i mover z malutkim aku +40kg i krzesla, stół, itp... powiedzmy kolejne 20kg.
Skończyło się zwiekszaniem DMC do największego możliwego dla mojej przyczepy (w Hobby można... w innych markach chyba ciężko) tzn. do 1100kg. Obecnie jak jadę gdzieś dalej to jestem dosłownie na styk z masą. Nawet o dwóch rowerach i uchwycie mogę zapomnieć bo to kolejne minimum 30kg.
Reasumując... planując zakup takiej "lekkiej" przyczepy jak moja, to chyba bym radził szukać wagi przed podpisaniem umowy, bo o ile w PL (jeszcze) za bardzo nie ważą i kary nie są dotkliwe to np. w Austrii są duże szanse na ważenie i duuuuuże kary, a trafić na ważenie można (raz widziałem akcję, na szczęście po drugiej stronie drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.