Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze przyczepy


woyager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy zamiar kupić przyczepę, Taka 2+2 nastolatków. Czytam wszystkie porady i wydaje mi się, ze coraz mniej wiem.

Co fachowym okiem powiecie o tych?

https://www.otomoto.pl/oferta/sun-roller-przyczepa-5-osobowa-1000-dmc-pilnie-ID6DITzY.html? (odbiega od innych wyglądem, ale podoba mi się układ w środku)

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-new-line-440-2002r-przedsionek-bagaznik-na-3-rowery-pokrowiec-zimowy-ID6DI6Ey.html#2e13148034 (ta trochę przewyższa zaplanowany budżet i jest trochę daleko od nas).

Proszę o każdą poradę :)

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cjodzi o pierwsza to malo zdjec do oceny, zwlaszcza w zakresie uszkodzenia nadkola. Plusem.jest pochodzenie. Moim zdaniem sporo zanizone DMC

Jesli cjodzi o pierwsza to malo zdjec do oceny, zwlaszcza w zakresie uszkodzenia nadkola. Plusem.jest pochodzenie. Moim zdaniem sporo zanizone DMC.

Uklad drugiej raczej kiepski dla 2 nastolatkow.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dethleffs fajna solidna budka lecz nie wiem czy nie będzie za mała dla was. Sun roler francuska budżetowa budka lesz większa przestronniejsza. Musiał byś podjechać o rozeznać się z układem i wnętrzem. Jak tak robiłem jechałem oglądać przyczepę której w ogóle nie brałem pod uwagę lecz podobał mi się układ i jechałem zabaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał:

Jesli cjodzi o pierwsza to malo zdjec do oceny, zwlaszcza w zakresie uszkodzenia nadkola. Plusem.jest pochodzenie. Moim zdaniem sporo zanizone DMC

Jesli cjodzi o pierwsza to malo zdjec do oceny, zwlaszcza w zakresie uszkodzenia nadkola. Plusem.jest pochodzenie. Moim zdaniem sporo zanizone DMC.

Uklad drugiej raczej kiepski dla 2 nastolatkow.. 

Dziękuję, pierwsza podoba mi się bardziej, ale nietypowo wygląda z zewnątrz. Dziwi mnie, że taki rocznik...

26 minut temu, sebka34 napisał:

Dethleffs fajna solidna budka lecz nie wiem czy nie będzie za mała dla was. Sun roler francuska budżetowa budka lesz większa przestronniejsza. Musiał byś podjechać o rozeznać się z układem i wnętrzem. Jak tak robiłem jechałem oglądać przyczepę której w ogóle nie brałem pod uwagę lecz podobał mi się układ i jechałem zabaczyć 

Dziękuję, a czy są jakieś marki, które z góry omijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, woyager napisał:

Dziękuję, pierwsza podoba mi się bardziej, ale nietypowo wygląda z zewnątrz. Dziwi mnie, że taki rocznik...

Dziękuję, a czy są jakieś marki, które z góry omijać?

Tak wszystkie angielki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałam, znalazłam coś takiego. Proszę zerknąć fachowym okiem. Martwi mnie brak namiotu. Ile trzeba by liczyć na jego zakup? ?

https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-sprinter-5-5m-6-osobowa-wc-pietrowe-4-spania-dmc-1200kg-kutno-lodowka-230v-gaz-kuchenka-ogrzewanie-truma-gazowe-z-nadmuchem-ID6DDWnk.html#6625e835ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, woyager napisał:

Poszukałam, znalazłam coś takiego. Proszę zerknąć fachowym okiem. Martwi mnie brak namiotu. Ile trzeba by liczyć na jego zakup? ?

https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-sprinter-5-5m-6-osobowa-wc-pietrowe-4-spania-dmc-1200kg-kutno-lodowka-230v-gaz-kuchenka-ogrzewanie-truma-gazowe-z-nadmuchem-ID6DDWnk.html#6625e835ba

Parę osób już zerkało na nią:

W dniu 29.03.2021 o 14:53, KamilH napisał:

Podróżować będzie 5 osób (2 dorosłe + 3 dzieci).

Tu zdecydowanie lepszy układ wydaje się być w Bayerlandzie.

W dniu 29.03.2021 o 14:53, KamilH napisał:

Może ktoś widział, coś wie... 

W Bayerlandzie szczególną uwagę należy zwrócić na plastikowy przód. Jest zrobiony ze strasznie lichego plastiku i tam mogą pojawić się nieszczelności.

6 godzin temu, woyager napisał:

Ile trzeba by liczyć na jego zakup? ?

To będzie zależeć od Twoich upodobań:

Sam daszek z JULA może kosztować ok 300 zł, Markiza zwijana to ok 1500 zł, Pełen przedsionek ponad 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, woyager napisał:

 Martwi mnie brak namiotu. Ile trzeba by liczyć na jego zakup? ?

 

To jest ostatnia rzecz, na jaką powinniście zwracać uwagę przy zakupie przyczepy - tj. wyposażenie dodatkowe. Wszystko można dokupić zarówno nowe za duże pieniądze, jak i używane za małe. Poza tym kupowane razem z cepką często są w złym stanie. Was powinna interesować przede wszystkim SZCZELNOŚĆ cepki. Tak skrótowo - trzeba dać nura we wszystkie zakamarki, zwłaszcza w przednich rogach zabudowy.

Dla nastolatków oczywiście piętrus (a w każdym razie osobne łóżka), no chyba, że to nie jest dla nich problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayerlanda miałem również na swojej liście ale finalnie do niego nie dojechałem, tak więc nie powiem jaki jest jego stan. Rozmawiając przez telefon zapytałem czy nie ma żadnych przecieków, usłyszalem: "Ja nic nie znalazłem". Tak więc może to oznaczać wszystko. 

Tak jak koledzy piszą, nurek w każdy możliwy zakamarek. Na YT jest kanał człowieka "Kapitan Przyczepa". Ma jeden taki filmik, w którym po kolei wyjaśnia co i jak sprawdzić. Udostępnia również checklistę do wydrukowania, która jest pomocna w oględzinach.

Mi sprzedawca powiedział, że nikt tak nie prześwietla przyczepy (spędziłem tam ok 3h). A to wszystko dzięki Kapitanowi Przyczepie ;)

 

Co do tego Sun Rollera to tam chyba nie ma ogrzewania, co? Przynajmniej ja go nie widzę.

Edytowane przez KamilH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Roller z pierwszego posta był już wystawiany w tamtym roku, pamiętam jak szukałem przyczepy i rzucił mi się w oczy. Zgadza się miejscowość i brak nadkola, myślę że to dokładnie ta sama i nadal nie zmieniła właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za porady. Szukamy dalej, mamy córkę i syna więc piętrowe łózko chyba przeważy:). 

3 godziny temu, KamilH napisał:

Bayerlanda miałem również na swojej liście ale finalnie do niego nie dojechałem, tak więc nie powiem jaki jest jego stan. Rozmawiając przez telefon zapytałem czy nie ma żadnych przecieków, usłyszalem: "Ja nic nie znalazłem". Tak więc może to oznaczać wszystko. 

Tak jak koledzy piszą, nurek w każdy możliwy zakamarek. Na YT jest kanał człowieka "Kapitan Przyczepa". Ma jeden taki filmik, w którym po kolei wyjaśnia co i jak sprawdzić. Udostępnia również checklistę do wydrukowania, która jest pomocna w oględzinach.

Mi sprzedawca powiedział, że nikt tak nie prześwietla przyczepy (spędziłem tam ok 3h). A to wszystko dzięki Kapitanowi Przyczepie ;)

 

Co do tego Sun Rollera to tam chyba nie ma ogrzewania, co? Przynajmniej ja go nie widzę.

Zaraz szukamy filmiku :), dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.