Skocz do zawartości

Jak zdjąć okno?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany okno w przyczepie. Okazało się, że oryginałów już nie ma - dzwoniłem nawet do Burstnera, ale powiedzieli że nie produkują już tego. Z używek też nic nie znalazłem, ale na forum znalazłem kontakt do firmy CarbonPlast i oferta od nich zainteresowała mnie. W związku z tym muszę dostarczyć im starą, zniszczoną szybę a oni na wzór wykonają dla mnie nową.

No i teraz pojawia się pytanie - jak zdjąć starą szybę? Wrzucam zdjęcia systemu mocowania.

Wysunąć się nie da, bo blokuje okno, odkręciłem ograniczniki i próbowałem pod różnymi kątami ale ciągle to samo. Ale stwierdziłem, że zanim odkręcę te wszystkie wkręty mocujące listwę do ściany to zapytam tutaj - może jest jakiś magiczny sposób którego nie widzę na pierwszy rzut oka?

Okno_1.jpg

Okno_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na tym co zaznaczyłeś, to widać, że nie powinno być problemów z wysunięciem listwy "trzymającej" szybę z listwy przymocowanej do ściany. Nie widać żeby coś blokowało...

musisz wysunąć okno z listwą a nie samo okno. Dopiero potem próbuj oddzielić listwę od okna.

Edytowane przez qbek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbek napisał:

no na tym co zaznaczyłeś, to widać, że nie powinno być problemów z wysunięciem listwy "trzymającej" szybę z listwy przymocowanej do ściany. Nie widać żeby coś blokowało...

musisz wysunąć okno z listwą a nie samo okno. Dopiero potem próbuj oddzielić listwę od okna.

dokładnie

1227221623_Okno_3.thumb.jpg.f0d7ccc2355ea0e927225ace77f1a518(2).jpg.271c6ad799375447de1b4dc6b317d31d.jpg

czerwone wyciągasz z zielonego w bok ale może być też opcja

2 godziny temu, dommm80 napisał:

może do góry na Max wychylić oczywiście z zachowaniem ostrożności

i wyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dommm80 napisał:

Czeka też wymiana uszczelki pod tą listwą bo z pod niej wycieka uszczelniacz . Można dać uszczelkę
pod listwę jeśli nie ma dostępnej to taśmę butylową

Nawet jak jest uszczelka to dajemy butyl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalnap  to samo miałem przy Hobby. Nie da się wysunąć bo tak jak napisałeś zawadza zachodzące na boki okno.

Z tego co kojarzę to okno podnosiłem na maksa do góry i wyciągałem z szyny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje. Pokombinowałem i okazało się, że w jedym położeniu jestem w stanie rozpocząć wysuwanie ale.... to by było zbyt piękne. 10cm od krawędzi okna jest wypukłość ściany i to blokuje dalsze wysuwanie.

W związku z tym czeka mnie odkręcenie wszystkich śrub i odklejenie całej listwy mocującej. Mam nadzieję, że w weekend pogoda pozwoli i się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.