Skocz do zawartości

Święta Uwexów


uwex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno, dawno nas tu nie było, ale czasy jakie są wszyscy wiemy...Pomimo wszystkich przeciwności losu wyruszamy na święta spędzić troche czasu razem i odpocząć. Nowy rok caravaningowy dla nas to tez duze zmiany...na jesien zeszłego roku postanowiliśmy zmienic przyczepe na kampera - dostawa naszego kampera miała być na 10.05 ale dostaliśmy go duzo wcześniej . W związku z czym na nasz pierwszy wyjazd w tym sezonie wyruszamy juz naszym kamperem. Zaczynamy sie go uczuc...zamawialismy pojazd bez dodatkowego wyposażenia, z manualna skrzynia biegów, żeby zaoszczędzić kilogramy, bez klimy, solarow, tv. Jedyny dodatek dla nas niezbedny to Arctic pakiet z ogrzewaniem podłogowym. Czemu Wam o tym pisze....ano zdziwiliśmy się bardzo dzisiaj rano gdy pojechalismy na wagę i okazalo sie ze ważymy 3690kg - 190 za dużo . W naszym kraju ma to może mniejsze znaczenie, ale jak pewnie niektórzy z Was pamiętają zestawem z przyczepa w Austrii ważyli na 3razy. Cóż czeka nas odchudzanie - narazie nie wiem od czego zacznę .

Nasze Święta postanowilismy spędzić nad naszym polskim morzem. Gdzie dokładnie to sie jeszcze okaze.

Postaram się na bieżąco pisać posty.

Do usłyszenia.62f2ee2e46e92d37e09da3a472505a4c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal fury jest !!! Gratulacje !!! oczywiscie prezentacja ze srodka byc musi, a co do bazy to wiecej szczegolow prosze jaki silnik, jaka moc i jak to sie w trasie kula , czy jest zapas mocy i jakie spalanie ??? Pozdrwiamy i zyczymy udanego wypadu PS. jesli jest pakiet Arktic -czyli jest plan na skandynawie ??? zima??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacje ze środka oczywiscie zrobimy i fotograficzna i może pokusimy się tez o jakiś filmik.
Odpowiadając na pytania: ford Transit 170KM, manualna skrzynia, silnik 2.0. Mąz twierdzi, że narazie kula sie dobrze aczkolwiek nasza A1 jest tak koszmarna ze trudno powiedzieć coś więcej .
Pakiet Arctic jak najbardziej jest z zamysłem o zimowym karawaningu, a Skandynawia jest w naszej glowie i marzeniach juz od dawna- teraz tylko czekamy na koniec pandemii...
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

zakładam, że z całą załogą na pokładzie i pełnym załadunkiem wyprawowym.
Niech nabytek służy przyjemnie i... lekko
 
Tak. Wszyscy i wszystko (pewnie jak zawsze przesadziłam z rzeczami ). Dziekujemy

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo super, gratulacje nowego nabytku, fajnie że wszystko opisujecie, co do wagi to przepisy w PL też mają się zmienić na bardziej restrykcyjne.

Szerokości i udanego wypoczynku:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam zapakowaliścię, że tyle wyszło?  670 kg, rozumiem , że z wagą całej rodzinki tyle waży. Chyba, że pusty ma nadwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pozdrawiamy z Łeby. Dzisiaj dotarliśmy na parking Rafael na którym aktualnie stoja 3 zestawy włącznie z naszym...
Dzisiaj 4 stopnie i deszcz skutecznie odstraszyły nas od wychodzenia z kampera. Niemniej wlasciwie cieszyliśmy się, że mogliśmy spędzić w nim wiecej czasu. Juz dzisiaj poznaliśmy zalety kampera nad przyczepa. Bez problemu wjechaliśmy do miasta i zaparkowlismy na średnich rozmiarów parkingu. (Po drodze bylismy jeszcze w Lęborku). Na parking Rafael przyjechaliśmy w deszczu i dopiero doceniliśmy zmiane pojazdu. W samochodzie bylo cieplutko ( w przyczepie dopiero musielibyśmy nagrzac), nie musieliśmy wychodzić (jak z auta do przyczepy) a dokladnie ja z dziecmi bo maz musiał podłączyć prad co i tak trwalo krócej niż rozpinanie zestawu. Choc bardzo lubiliśmy nasza przyczepe to jednak kamper z nią wygrywa - chyba byl to dobry czas na zmianę.
Poniżej obiecane zdjęcia z środka, parking w Lęborku i parking Rafael w Łebie.ab5a68e417ad7c359ec6636f7c496e75.jpg65e754643197f7a4dd20841fd30e55a2.jpg039312e3b7a80e89e01f057301b890bc.jpg8f61f192f43359faaa725f3e9d3e6203.jpge2d19fc21c28af47ae72aec6ed00b0f9.jpg3b4665a12b07d054223b8e7521983a06.jpg0da1e03b971c6b87957fc4780745531f.jpg8e1376b59acd30dc04c07ac931dcce5a.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że wam przypasował, co do parkowania w mieście muszę przyznać że macie rację,  wnętrze jak i układ??? bardzo mi się podoba, też bym taki wybrał.

Mam pytanko, jak jechaliście się ważyć ile mieliście wody w zbiorniku???, czy macie zamontowany drugi akumulator???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Wody w zbiorniku mielismy ok 40 l i tak mamy zamontowany drugi akumulator. Wiemy ze to robi juz 70 kg....to jednak nadal troche malo

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.