Skocz do zawartości

instalacja gazowa w przyczepie - przegląd


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Świadomość świadomością ale za granicą ponoć jest wymagany. Chciałbym go zrobić bo a nóż mi coś odpali i będę chciał pojechać na ryby gdzieś na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, Piotron napisał:

Świadomość świadomością ale za granicą ponoć jest wymagany. Chciałbym go zrobić bo a nóż mi coś odpali i będę chciał pojechać na ryby gdzieś na zachód.

Jakieś konkretne info? To podobnie jak mit z zdejmowaniem haka w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytane na forum i z innych internetowych źródeł. Hak mam zdejmowany i wyobraź sobie, że go zdejmuję, a to dlatego, że nawet w przypadku małego stuknięcie mnie w dupę uszkodzeniu ulega tylko zderzak, a nie konstrukcja samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj te źródła 

Jak zrobiłeś to przynajmniej wiesz że wszytko z twoją instalacją jest w porządku i możesz spać spokojnie, na pewno nie zaszkodzi :D 

Nie słyszałem o tym aby gdziekolwiek był takowy przegląd wymagany lub ktoś go wymagał, a tym bardziej u nas. W Niemczech bodajże musi być taki zrobiony aby przyczepa przeszła przegląd ogólny, ale skoro masz zarejestrowaną przyczepę w PL to u nas nie ma takiego wymogu.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadną konkretną stronę w tym temacie nie trafiłem. Są to tylko jakieś szczątkowe informacje, że przegląd gazowy jest potrzebny przy wjeździe na prom, do tunelu czy na niektóre pola Campingowe. Ile w tym prawdy nie wiem - dlatego napisałem - podobno.

Pomocną  by więc była informacja od osób, które stale jeżdżą z przyczepami za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotron napisał:

Wyczytane na forum i z innych internetowych źródeł..

Brzmi poważnie.

Godzinę temu, Piotron napisał:

 Hak mam zdejmowany i wyobraź sobie, że go zdejmuję, a to dlatego, że nawet w przypadku małego stuknięcie mnie w dupę uszkodzeniu ulega tylko zderzak, a nie konstrukcja samochodu.

No dobra ale tu mowa była o aspekcie prawnym.

40 minut temu, Piotron napisał:

 

Pomocną  by więc była informacja od osób, które stale jeżdżą z przyczepami za granicę.

Zgadza się. Tylu jeździ ale jakoś nikt takiej informacji jeszcze nie potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotron napisał:

Hak mam zdejmowany i wyobraź sobie, że go zdejmuję, a to dlatego, że nawet w przypadku małego stuknięcie mnie w dupę uszkodzeniu ulega tylko zderzak, a nie konstrukcja samochodu.

Ciekawa teoria... ja zawsze hak uważałem za swój drugi, a raczej pierwszy zderzak i dodatkową super ochronę :D Tylko zderzak... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AgaMar napisał:

Ciekawa teoria... ja zawsze hak uważałem za swój drugi, a raczej pierwszy zderzak i dodatkową super ochronę :D Tylko zderzak... hmm

Ta Twoja dodatkowa super ochrona czyni tylko, że od razu obrywa konstrukcja nośna samochodu (hak jest do niej przykręcony), a pomijane są strefy zgniotu, które mają chronić zarówno ją jak i pasażerów auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotron, nie pisz głupot.
Zapoznaj się z konstrukcja belki hka i tego gdzie się ja mocuje i zamist czego (z auta trzeba coś wyjąć aby założyć hak), to zobaczysz że to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotron, nie pisz głupot.
Zapoznaj się z konstrukcja belki hka i tego gdzie się ja mocuje i zamist czego (z auta trzeba coś wyjąć aby założyć hak), to zobaczysz że to jedno i to samo.

U mnie, belka haka montowana jest do podluznic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u Ciebie ;). Belkę haka tak się montuje i żeby to zrobic trzeba wyjać belkę zderzaka. Zadtępuje ją w układzie 1do1.
Dla tego nie ma znaczenia czy masz hak czy zwykłą belkę. Uderzenie jest przenoszone zawsze w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u Ciebie . Belkę haka tak się montuje i żeby to zrobic trzeba wyjać belkę zderzaka. Zadtępuje ją w układzie 1do1.
Dla tego nie ma znaczenia czy masz hak czy zwykłą belkę. Uderzenie jest przenoszone zawsze w to samo miejsce.
Może to wynika z wieku auta, belka jest przykrecana do podluznic, zderzka nie trzeba demontować, ani nic z niego usuwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod zderzakiem jest belka. Jak jej sie nue wyjmnie nie załozy sie belki z hakiem.

Nie ma tu zdnej filozofi.

No mówię Ci jak jest u mnie. Niczego nie musiałem wyjmować a jedynie zamontować hak w dedykowanym miejscu.

 

Tu masz instrukcje montażu do mojego auta:

 

https://drive.google.com/file/d/0B0lvJQsNKNQdYkFjMUNBM0swVms/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.