Skocz do zawartości

instalacja gazowa w przyczepie - przegląd


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a na pewno cierpliwy :]

 

Ale, żeby się utrzymać, w końcu można podyskutować na ten temat - burok - ile płacisz dzisiaj za przegląd? To teraz policz sobie ile będziesz musiał zapłacić, jak diagnosta faktycznie zacznie spełniać te wymagania. Przypomnę tylko wątek o badaniu złącza do haka, gdzie "to ustrojstwo" kosztuje ok. 12 tys i po prostu nie działa. Jeszcze do tego adekwatne badania "tego ustrojstwa" co pół roku. I oczywiście każde badanie samochodu z hakiem będzie musiało przechodzić takie sprawdzenie, czy przypadkiem nie pozmieniałeś sobie pinów, bo przecież są normy! A przegląd przyczepy? No jasne, niech sprawdza gaz, niech prześwietla przyczepę, tylko dlaczego ja potem mam spać w napromieniowanej? Więc nie byle jakie promieniowanie. Może jeszcze do tego dołożyć prześwietlanie ścianek, bo przecież będą pęknięcia w materiale poszycia i na drodze może się rozsypać budka. A układ sprzęgania, przypadkiem nie wytarło się gniazdo haka? A tarcze cierne w układzie stabilisatora jazdy? Przy odpowiednim badaniu zapłacisz za nie podobną cenę jak za nową przyczepę. Jakoś tak widzę, że dobrałeś sobie niezły nick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Hejo :miga:

Orientuje się może ktoś gdzie w okolicach gliwic zrobię tani ( a dobry) :miga: :miga:  przegląd instalacji gazowej?

Nie musi być z certyfikatem, choć fajnie by było... jaki jest mniejwięcej koszt takiego przeglądu? Pozdrawiam :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Gliwic przegląd zrobisz w Bieruniu w jednej z 3 firm tam się mieszczących. Albo w Katowicach na ulicy Koników Polnych.

Ceny musisz sprawdzać na bieżąco - może na jakąś promocje trafisz.

Ceny zróżnicowane- na zlocie karawaning.pl było za 80 zł, a Bieruniu mówili chyba 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również zadzwonic do p. Darka z ALPO.

Zdarza się, że będąc przejazdem może zrobic taki przegląd.

Ja o mały włos w zeszłe wakacje w Sopocie nie skorzystałem gdy jechał na Hel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie.Moze ktoś się orientuje.Ile może kosztować wymiana instalacji gazowej w całej przyczepie.Instalacja która posiadam nie podoba mi się.Jakieś te rurki sa zaśniedziałe.Od spodu przyczepy jakby skorodowane.Wiem ze to nie sa stalowe.Ale nieciekawie to wygląda.Zaraz ktoś powie jedz na przegląd fachowiec powie czy wymieniać czy nie.Ale chce się zorientować by być przygotowanym na najgorsze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do gazownika samochodowego. Wymieni ci po całości na przewody elastyczne takie jak w aucie, zarobi końcówki, złączki itp. Drogo nie powinno wyjść. Jak sie uprzesz to sztywne miedziane też będzie miał.

 

Przedwczoraj byłem właśnie u swojego z przeróbką. Koszt 1m miedzi plus zarobienie beczułek, złączka i skręcenie z giętkim od reduktora 20zł.

 

P.S. Bardzo dobrze że się zdecydowałeś jeśli nie jesteś pewien swojej instalacj. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podpowiedzcie mi Panowie, co mam zrobić.
Chciałem zrobić w przyczepie przegląd gazowy. Sprawdzono wszystko lecz na dokumencie jaki otrzymałem jest adnotacja, że przyczepa nie przeszła przeglądu z powodu braki tabliczki na kuchence gazowej. Reszta urządzeń i szczelność ok.

Co prawda nie jeżdżę nigdzie za granicę ale gdyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.