Jump to content
swift 560

Kraków obecnie.

Recommended Posts

swift 560

Witam. Mam ochotę pokazać dzieciom Wawel, Stare miasto w Krakowie. Brak turystów, zamknięte hotele. Dla znawców miasta, zaparkuję samochód z przyczepą gdzieś w centrum? Może wiecie gdzie mogę stanąć na kilka godzin?

Commander
16 minut temu, swift 560 napisał:

Witam. Mam ochotę pokazać dzieciom Wawel, Stare miasto w Krakowie. Brak turystów, zamknięte hotele. Dla znawców miasta, zaparkuję samochód z przyczepą gdzieś w centrum? Może wiecie gdzie mogę stanąć na kilka godzin?

Cześć.

Jak blisko musisz się zatrzymać od centrum?

Dojazd czymś wchodzi w grę czy tyko na nogach?

swift 560

Najchętniej na nogach. Dzieci bez kłopotu zrobią 2 km w jedną stronę. Zastanawiam się nad parkingiem Wisły.

Commander
Posted (edited)

Przy ul Podgórskiej jest Orlen. To by była idealna miejscówka, o zaczynasz  spacer od Kazimierza i kierujesz się na Rynek. Z Rynku na Wawel i stamtąd drugą stroną Kazimierza do przyczepy.

Z Wisły jest kawałek.... niby wzdłuż Błoni, ale do Rynku ponad 2 km. Zobacz na google.

Edited by Commander (see edit history)

swift 560

Odległość jest ok. Też brałem pod uwagę. Potrzebowałem potwierdzenia od kogoś kto dobrze zna Kraków. Dzięki.

Commander

Nie ma za co. Na stacji jest zawsze pełny monitoring, a pod marketami bywa różnie. Dziś miasto puste. Pranie kwestia zdalnego i braku przedszkoli. 

tamtam

Ale tej stacji Orlen już nie ma. Coś tam budują, może nowa stację, ale nie zaparkujesz.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

w79

Zaputaj pod stadionem Wisly na Reymonta albo pod Hotelem Cracovia, a najlepiej pod Hotelem Forum. Swojego czasu bylytam specjalne, ogrodzone, miejsca dla kamperow z podejsciem pradu. 

mapi

Witam. To jeśli o Krakowie mowa to zna ktoś jakieś dogodne miejsce gdzie można by zatankować wodę do kampera?

Pozdrawiam

Marcin

MagZyg

Zatankujesz w Elcampie.

jacek00
48 minut temu, MagZyg napisał:

Zatankujesz w Elcampie.

Wodę można zatankować też na kempingu Adam

Commander

No i z Wisły, gdzie tylko się da podejść 😁

w79

Wifzialem na BP przu obwodnicy, na Bielanach

swift 560

W końcu 31.04 zaparkowałem zestawem na ulicy Rybaki obok postoju taxi. Spędziłem tam od godziny 16 do 13 dnia kolejnego. W czwartek Kopiec Kościuszki zaparkowałem prawie przed samym wejściem. W piątek Częstochowa, parking przy klasztorze. W Niedziele Warszawa parking przed teatrem Narodowym, później parking przy łazienkach. Poniedziałek Sandomierz parking w centrum. Następnie załamanie pogody i zakończenie wycieczki. Opłaty za parking 39 zł Kraków, 9zł Sandomierz, parking Częstochowa opłata dobrowolna. Zrobione 940km. na trasie spotkałem 9 kamperów. Miasta wyludnione extra do zwiedzania, dzieci zadowolone my też.

31.03 nie 31.04.

Commander

Ekspresowe to zwiedzanie 🤔. Po japońsku....🤣