Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze


KamilH

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mieszkam w Poznaniu, jestem nowy na forum dlatego mówię wszstkim Kolegom i Koleżankom "dzień dobry" :)

Nie jestem przyczepowym ekspertem, jednak nie jestem też zupełnym żółtodziobem. Kilka wyjazdów przyczepami z wypożyczalni mam za sobą a w związku z sytuacją covidową zacząłem poważnie rozważać zakup przyczepy. Wiem, wiem, timing nie ten, powinienem robić to na jesień... Trudno czasu nie cofnę :)

Nie wiem czy posiadanie własnej przyczepy jest dla mnie, jednak jeśli się nie spróbuje, to wiedzieć się nie będzie. A jako że czas sprzyja izolacji, może warto spróbować.

Pierwotny plan był taki: wypożyczyć na cały sezon i zobaczyć. Oczywiście teraz jest już za późno i na cały sezon czegoś sensownego nie wypożyczę.

Zatem teraz plan jest następujący: kupić, przejeździć ten sezon i zobaczyć - najwyżej sprzedać.

W związku z tym nie chcę wydawać na przyczepę majątku.

Podróżować będzie 5 osób (2 dorosłe + 3 dzieci). DMC max 1300.

Mam wstępnie dwie takie na oku. Może ktoś widział, coś wie... 

Czy w ogóle ma sens przyczepa w tym wieku przy powyższych założeniach?

Przyczepa 1

Przyczepa 2

Jeśli chodzi o przyczepę 2 to widziałem na forum, że jedni polecają tego dealera, inni nie, że loteria... Może ktoś ją widział i może coś podpowiedzieć?

Edytowane przez KamilH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KamilH napisał:

Czy w ogóle ma sens przyczepa w tym wieku przy powyższych założeniach?

Wiek przyczepy nie ma znaczenia. Ważny jest stan techniczny. I przede wszystkim musi być sucha. Lepiej kupić i sprzedać niż wypożyczyć. Mniej stracisz :) A jak złapiesz zajawkę to w ogóle nie ma o czym gadać.

46 minut temu, KamilH napisał:

Podróżować będzie 5 osób (2 dorosłe + 3 dzieci).

Tu zdecydowanie lepszy układ wydaje się być w Bayerlandzie.

47 minut temu, KamilH napisał:

Może ktoś widział, coś wie... 

W Bayerlandzie szczególną uwagę należy zwrócić na plastikowy przód. Jest zrobiony ze strasznie lichego plastiku i tam mogą pojawić się nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , witamy w klubie, ja również z Poznania :)

Jeśli już złapałaś bakcyla to może warto dołożyć i poszukać czegoś trochę nowszego. 20 letnie przyczepy i 10 letnie to jest moim zdaniem przepaść jeśli chodzi o komfort, dbałość o szczegóły itd. Trochę jak auta 20 i 10 letnie. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

W Poznaniu i bliskich okolicach jest chyba ciężko o godnych polecenia handlarzy. Sam kupiłem na początku 20 letnią Hobby, okazało się że było dużo robione no i stan przyczepy był taki sobie - o czym dowiedziałem się od 2 handlarza, któremu przyczepę sprzedawałem po 2 sezonach. W ciemno można myślę jechać 200km do Białogardu (przynajmniej tak było przed Covidem).

A jeśli chodzi na co zwrócić uwagę? Generalnie ślady po wilgoci, wszelkie zacieki, ślady grzyba, miękkie miejsca, pęknięcia, zapach. Trzeba patrzeć w zakamarki i właściwie tyle. Potem jest stan zaczepu, hamulców, koła opony itd. Trzeba też zwrócić uwagę na wyposażenie. Naprawy, wymiany lodówek, ogrzewania to generalnie b.droga zabawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybki odzew. Oczywiście forum oraz YT w zakresie "gdzie zaglądać" mam w pewnym zakresie już przestudiowane. 

Moje rozumowanie jest takie: Kupuję za 20-25k

1. Przyczepa OK + podoba mi się - nie ma o czym mówić/pisać

2. Przyczepa nie OK + podoba mi się -> sprzedaję nawet tracąc 10k (i tak bym tyle wydał na wynajem) i kupuję sobie jakiegoś wypasa

3. Przyczepa OK + nie podoba mi się -> jak wyżej, z tym że kończę na sprzedarzy

4. Przyczepa nie OK + nie podoba mi się -> jak w pkt 3

 

Z tego co Koledzy piszą, wnioskuję, że przy tych założeniach oraz kwotach można ryzykować i taka zabawa ma sens, tak? Rozumiem również, że powyższe dwie przyczepy są w nazwijmy to "normalnych" cenach? Ani nie rażąco tanie a nie rażąco drogie.

Bardzo by mi jeszcze zależało na info czy ktoś wie coś o wyżej wymienionych przyczepach. Przejechać się mogę, ale jeśli ktoś już widział i odradza, to lepiej te pieniądze przelać potrzebującym dzieciom niż przpalać.

Edytowane przez KamilH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamilH napisał:

Rozumiem również, że powyższe dwie przyczepy są w nazwijmy to "normalnych" cenach?

Niestety od początku pandemii skończyły się "normalne" ceny. Wszystko co karawaningowe mega podrożało bo ruch w interesie bardzo się zwiększył, a oferta zmalała.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na wycieczkę do tej Adrii. 

Tragedii nie ma, ale od ideału również bardzo daleko. Brak zapachów jest eufemizmem, gdyż od razu uderza smród fajek. Ze schowkow również da się wyczuć piwniczne zapachy gdzieś w oddali. Brak materaca górnego łóżka (na zdjęciu jest). Nie ma 12V, brak koła zapasowego. Ogólnie jest to, co w opisie/zdjęciach i ani grama więcej. Trochę polepiona silikonem, ale nigdzie nie napuchnięta czy zmurszała. Myślę, że do rozważenia, ale nie za tę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena trochę powala. Żeby to jeszcze miało przedsionek czy roletę.

Na suficie jest jakaś podejrzana plama. Wiele ze zdjęć nie da się wywróżyć.

Układ jak dla ciebie, korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :D. Jestem posiadaczem TEC'a. Wydaje mi się, że jak na budkę szesnastoletnią jest całkiem w porządku. Środek zadbany, zapach miły, oczywiście tu i ówdzie coś trzeba podreperować, ale na upartego to można wsiadać i jechać (nawet mocno nie trzeba się upierać). Wszystko działa, z wypasów to podgrzewacz wody, instalacja pod aku. Przy bakiście coś było robione i kawałku podłogi z przodu po prawej (od spodu, środek oryginalny). Wygląda jak by ktoś zapomnial złożyć podpory i zrobił lekkie kuku. Wygląda na zrobione profesjonalnie a jak będzie w rzeczywistości to się okaże.

Co do ceny to... "Paaaanie! takie ssanie teraz jest, że dziś przychodzi, jutro schodzi", tak więc łatwiej było wyrwać parę gadżetów (przedsionek) niż wiele utargować.

Co do plamy ze zdjęcia, to rzeczywiście wygląda to jak jakieś zawilgocenie, natomiast nie jest duże a co najważniejsze nie głębokie/trwałe. W każdym bądź razie ja nie widzę żeby była naruszona struktura poszycia.

Pojeździmy, zobaczymy :D

Edytowane przez KamilH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Szybka akcja :)

Układ świetny i chodliwy.

11 godzin temu, KamilH napisał:

Przy bakiście coś było robione i kawałku podłogi z przodu po prawej (od spodu, środek oryginalny).

Oby tak było jak piszesz

11 godzin temu, KamilH napisał:

Wygląda na zrobione profesjonalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KamilH napisał:

Co do plamy ze zdjęcia, to rzeczywiście wygląda to jak jakieś zawilgocenie

Oglądnij to dokładnie z góry. Nie wzięło się znikąd. Trzeba koniecznie uszczelnić.

No i gratulacje. Niech służy :ok:

Edytowane przez BUMERANG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.