Skocz do zawartości

Dlaczego żyjemy w takim skostniałym kraju?


Gregor887

Rekomendowane odpowiedzi

Z wycinką jest problem. Za min. Szyszko (i?) też "padło" 13 brzóz na działce w docelowo konfliktowych miejscach, w przededniu przywrócenia starych zasad.

Generalnie da się to rozwiązać, byle nie na zasadzie "wszystkie psiury święte", nawet to, co jest drzewnym chwastem i typową samosiejką. Rzadko ludziom w sposób niekontrolowany wyrastają piękne dęby, lipowe czy kasztanowcowe aleje itp., ale brzeziny, topole, leszczyna, olcha, jakieś zdziczałe mirabelki itp. Wystarczyłoby częściowo znieść bezwzględną ochronę, a serio - teraz co wyrasta  ponad 2-3 metry wysokości, golę na zero, i cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mądry człowiek tworzy prawo to znaczy, że Naród jest również zdolny, a jeżeli prawo jest nie jasne i skomplikowane to znaczy, że Naród jest dokładnie tak sam. Góra jest prawie zawsze lustrzanym odbiciem tego co na dole przynajmniej w jakieś zdecydowanej części. Na potwierdzenie podam , że w pierwszej 500-tce najlepszych uczelni na świecie na próżno szukać Polskich. Zapewne przypadek i znowu ktoś nas nie docenia. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce są naprawdę zdolni ludzie ale ich edukacja musi się odbywać po za Polską.

Przed 12-u laty w Polsce całe "Armie" Niemieckich przedstawicieli TUV,  szkoliły naszych Polskich "żółtodziobów" którzy mieli później dorównać standardom w UE. Jak to dzisiaj wygląda? Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Trzeba dużo czasu.

W naszej cywilizacji też nie było lekko. W latach 80-tych w Niemczech, w wypadkach drogowych było 15 tys. ofiar śmiertelnych rocznie. Cały czas coś poprawiano i robi się to do dzisiaj. W Szwajcarii też walczyli z bezpieczeństwem na drogach górskich i dopiero w latach 90-tych opanowali sytuację. 

Najbardziej mnie irytuje, że często rządzący odwołują się do Niemieckich rozwiązań a jak się dokładniej przyjrzeć, to te rozwiązania nawet obok "niemieckiego kosza naśmieci" nie leżały. Przykładem ustawa śmieciowa. Do dzisiaj nikt nie wie ile śmieci powinny kosztować, za to najważniejsze, że gmina zbiera kasę. Już nie raz ustawodawca zrobił z siebie pośmiewisko. Cinquecento z kratką. LKW w wersji Polskiej. Na forum mieliśmy przykłady , że przyczepy wizualnie wyglądające na 900 kg chcieli rejestrować jako 750 kg. Przypadek? Niestety ale całe "armie" takich zdolnych inaczej są w naszym kraju. Czasem czytam forum i po prostu nie wierzę, on się martwi tym, czy i za ile sprzeda przyczepę lub holownik zanim go jeszcze kupił. Chciałoby się powiedzieć, że miał kostkę brukową pod domem a przyszli "Niemcy" z Uni i mu asfalt położyli. Zimą kraj czadem śmierdzi ale on za węgiel będzie "ginąć". W Wydziałach komunikacji jest dużo niekompetencji słowem "jajo" pomnożone przez "jajo" co daje już prawdziwe jaja.  Zapewne to wszystko wina UE. Jak tak patrze na to wszystko, to zastanawiam się czy rządzący (bez znaczenia jakiej opcji politycznej),  mają dzieci, wnuki bo to co czynią, to nie robią tego z myślą o nich.

Jeżeli chodzi o Polaków którzy wyjechali ze swojego ojczystego kraju, to powiem tylko tyle, że macie mylący obraz o tych Polakach ! Byłem w Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kanadzie, USA, Australii.  Spotykałem się z Polakami, którzy z różnych powodów wyjechali z Polski. Najczęściej ekonomicznych. Powiem tylko tyle, że tyle patriotyzmu, tęsknoty i miłości do swojego kraju ojczystego ile mają emigranci myślę, że w Polsce jest takich niewielu. 

Każdy rząd ma w "d...e" edukację i dzisiaj zbieramy tego żniwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Helmut napisał:

 

Każdy rząd ma w "d...e" edukację i dzisiaj zbieramy tego żniwo. 

Jak mam być szczery to w DE już tak pięknie nie jest jak kiedyś, w tamtym tygodniu mój kolega zasną na parkingu przy autostradzie, obudził się z bólem głowy i bez pieniędzy oraz dokumentów, super ta Niemiecka edukacja, może kiedyś była ale teraz to już dno dna strach do was jechać, jak Policja dupy ci nie przetrzepie to cie okradną. Co do Policji to też super wyedukowani jak nasi jadą i to sprzętami o niebo lepszymi jak wasze to na bok i trzepanko, a Niemiec jak jedzie starym na sznurkach powiązanym rylem to oko przymykają, super edukacja.

Jakieś 15l lat temu a może nawet więcej też miałem pogadankę z Polskim Niemcem w DE, mówi mi że jak ma jechać do Polski i widzi te drogi to chory jest, mówię do niego ja też jak widzę wasze drogi to chory jestem, on na to dlaczego przecież mają trzy pasy, mówię może macie trzy pasy które non stop są zablokowana i nie ma dnia może poza niedzielą żebym nie jechał i z trzy godziny nie stał w korku i tak to wygląda, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Jak byłem w tamtym roku w Berlinie to bym go nie poznał, jeżdziłem tam przez 15lat i to trzy razy w tygodniu do 2010r, potem już nie byłem, Berlin znałem lepiej jak Poznań, teraz to ręce letą, kiedyś to mocniej opalony człowiek szedł z dmuchawą i liście sprzątał, teraz to on jedzie nowym Mercem a Niemiec Kia lub Hyundai, wszędzie chaszcze syf i bród, nie poznałem niektórych miejsc, za głowę się łapałem jak można tak upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, peja76 napisał:

Jak mam być szczery to w DE już tak pięknie nie jest jak kiedyś

niestety wszędzie tak jest

byłem w Japonii tak ze 18 lat temu - jedno wielkie wow :brawo:jakie wszystko fajne i nowoczesne

byłem dwa lata temu , żadnego WOW nie było , ot powoli popadający w ruinę kraj, widać rozwój i technologię ale wszystko już nie takie fajne i widać upływ czasu

 

porównując do PL i D - oni mieli swoje pięć minut już parę lat temu , tankstelle były nawe, autobahny też fajne bo świeże , teraz mu troszkę odkuliśmuy sie i drogi są czasem lepsze, orleny też świeże , tak że wszystko ma swój czas rozkwitu i jesień

porównaj system bankowy czy sieci komórkowe - PL wygląda jak zachód a D jak mongolia

kwestie kultury i podejścia do ludzi to inna sprawa i jej nie będe poruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chris_66 napisał:

 

porównując do PL i D - oni mieli swoje pięć minut już parę lat temu , tankstelle były nawe, autobahny też fajne bo świeże , teraz mu troszkę odkuliśmuy sie i drogi są czasem lepsze, orleny też świeże , tak że wszystko ma swój czas rozkwitu i jesień

 

Na moje to uchodźcy w DE wszystko spierdzielili, mieli być do roboty a wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Helmut napisał:

Przed 12-u laty w Polsce całe "Armie" Niemieckich przedstawicieli TUV,  szkoliły naszych Polskich "żółtodziobów" którzy mieli później dorównać standardom w UE. Jak to dzisiaj wygląda? Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Trzeba dużo czasu.

Możesz rozwinąć w czym tak TUV szkolił i jakich żółtodziobów i który TUV ? w jakich obszarach ?

Jeśli chodzi o DE - mam podobne zdanie jak koledzy - 5 minut minęło a niemiecki Ordnung  i solidność wg mnie też  jest mitem.

Wracając na bliższe nam podwórko pozostańmy na chwile przy TUV w oparach absurdu :)  
Nawiasem w PL  - TUV vs DT - to jest też paranoja - obie instytucje  są notyfikowane a właściwie nie uznają się nawzajem - natomiast certyfikacja i uprawnienia personelu badawczego NDT jak najbardziej  są honorowana wzajemnie  - konia z rzędem temu co to zrozumie :) 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Commander napisał:

. Może to u nas się tak poprawiło, że nie ma już kontrastu, tylko jest zwyczajne porównywane....

Poprawiło, podrożało.. Teraz D to jest fajny kierunek na wypady bo taniej niż PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.