Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 2 pytania. Czy ktos moze mi cos wiecej powiedziec o kampingu Cikat w Choreacji?

Planuje wyjechac ze Slaska wlasnie na ten kamping przez Słowację i Węgry,  gdzie nsjlepiej przenocowac z przyczepa po drodze? Jakis MOP czy stacja w dwie strony. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, Homer napisał:

Witam, mam 2 pytania. Czy ktos moze mi cos wiecej powiedziec o kampingu Cikat w Choreacji

A co chcesz wiedzieć? Piękne morze, czyste sanitariaty, wymagający dojazd i trochę za dużo naszych rodakow:) 

Ale, osobiście polecam.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Homer napisał:

Planuje wyjechac ze Slaska wlasnie na ten kamping przez Słowację i Węgry,  gdzie nsjlepiej przenocowac z przyczepa po drodze? Jakis MOP czy stacja w dwie strony. Dzieki.

Nie zauważyłem że ze Śląska... Najkrócej A4/A1 nocleg przy MC Donaldsie zaraz przed Wiedniem (albo na starej trasie z Poysdorfu, jest ciszej i sporo tańsze paliwo). Prosto do Słowenii, Krk, prom i jesteś na miejsxu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki 

41 minut temu, w79 napisał:

Nie zauważyłem że ze Śląska... Najkrócej A4/A1 nocleg przy MC Donaldsie zaraz przed Wiedniem (albo na starej trasie z Poysdorfu, jest ciszej i sporo tańsze paliwo). Prosto do Słowenii, Krk, prom i jesteś na miejsxu:) 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, w79 napisał:

Spoko, jeśli potrzebujesz więcej, dokładniejszych, danych - pytaj. Daj tylko znać co Cie interesuje:) 

To generalnie nie pchac sie Słowacja  Węgry? Nie ukrywam ze jade na 10 noclegów na kampingu i ta winieta na Austrie 10 dniowa "nie w 5 nie w 10". 

Rozumiem ze na prom z krk nie trzeba bukowac tylko normalnie na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Katowic jeżdżę przez Czechy, Słowację i Węgry. Kiedyś jeździłem przez Austrię i Słowenię ale ilość remontów ( może już się skończyły ) w Austrii plus korki zachęciły mnie do alternatywnej drogi.

Śpimy zazwyczaj na Węgrzech na którymś z kempingów z termami chyba, że się spieszę jak w zeszłym roku to jechałem na raz z postojem 1,5h na Węgrzech na drzemkę i śniadanie.

Przy okazji uzupełnij profil - będzie łatwiej w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Homer napisał:

To generalnie nie pchac sie Słowacja  Węgry? Nie ukrywam ze jade na 10 noclegów na kampingu i ta winieta na Austrie 10 dniowa "nie w 5 nie w 10". 

Rozumiem ze na prom z krk nie trzeba bukowac tylko normalnie na miejscu?

Ja zawsze jadę przez Austrię. Cena winiety jest marginesem w całości wydatków, a komfort jazdy dużo lepszy. Jak wjedzie z na A4, tak prawie cały czas autostrada przez Czecy i Austrię, chociaż nie wiem jak teraz z mostem w Mikulov ie. Plusem. Są też bezpieczne parkingi przy autostradzie, gdzie możesz spać za free. A po za tym zawsze warto stanąć gdzieś w gorach:)) ale to już kwestia gustu. Do tego musisz policzyć autostradę przez Chorwację z Węgier... 

Jesli chodzi o prom to nie musisz rezerwową h, chodzi co 20 minut w sezonie, ale jest nie wiele miejsc dla przyczep. 

DSC_4228.JPG

Może się zdarzyć że będzie trzeba czekać. Fajnie jest wycyrklowac tak, żeby móc spać przed promem. Potem trochę krecenia pod gora i wąskich dróg, jak to w Chorwacji. Ja moim 2.5 przejechałem na manualnej skrzyni i nie było zle, ale... 

Uważaj na Słowenii, przy dojeździe do granicy był problem z 3.5 t... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V

18 minut temu, w79 napisał:

Ja zawsze jadę przez Austrię. Cena winiety jest marginesem w całości wydatków, a komfort jazdy dużo lepszy. Jak wjedzie z na A4, tak prawie cały czas autostrada przez Czecy i Austrię, chociaż nie wiem jak teraz z mostem w Mikulov ie. Plusem. Są też bezpieczne parkingi przy autostradzie, gdzie możesz spać za free. A po za tym zawsze warto stanąć gdzieś w gorach:)) ale to już kwestia gustu. Do tego musisz policzyć autostradę przez Chorwację z Węgier... 

Jesli chodzi o prom to nie musisz rezerwową h, chodzi co 20 minut w sezonie, ale jest nie wiele miejsc dla przyczep. 

DSC_4228.JPG

Może się zdarzyć że będzie trzeba czekać. Fajnie jest wycyrklowac tak, żeby móc spać przed promem. Potem trochę krecenia pod gora i wąskich dróg, jak to w Chorwacji. Ja moim 2.5 przejechałem na manualnej skrzyni i nie było zle, ale... 

Uważaj na Słowenii, przy dojeździe do granicy był problem z 3.5 t... 

Dzieki ta droge znam bo jechalem na istrie i do Wloch ale bez przyczepy. Masz racje jezeli w Austrii nie na problemu z noclegien na parkingu przy drodze to nie ma co oszczedzac. Bedziemy w kontakcie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
W dniu 11.03.2021 o 06:18, w79 napisał(a):

Spoko, jeśli potrzebujesz więcej, dokładniejszych, danych - pytaj. Daj tylko znać co Cie interesuje:) 

Panowie, pozwólcie że podłączę się pod ten wątek :)

Jesteśmy świerzakami w temacie caravaningu, w lipcu wybieramy się na camping Cikat.

Podpowiecie proszę jaka trasa najlepsza? planujemy 1 nocleg po drodze (gdzie najlepiej żeby nie odbijać z trasy?)

Przyczepa jest spora bo ma 2,5m szerokości i blisko 9m długości ... dlatego bardzo cenne będą wskazówki czego unikać itd.

Jak wygląda kwestia winiet? da się to ogarnąć jakoś online, wcześniej przed podróżą ?

Gdzie się najlepiej przeprawić promem? natrafiłam kiedyś na wątek, że można bezpośrednio z Istrii a można też przez KRK.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie cenne wskazówki i informacje :)))

Pozdrawiam

Paulina

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Gdzie startujesz? Najlepsza droga z poludnia Polski to Czexhy, Austria i Slowenia. Spisz na paekingach ASFiNAG w Austrii. Spokojnie zmiescisz sie takim zestwem,a jak nie staniesz na miejacu dla TIRow.

Jest możliwy prom od strony Istrii, ale moim zdaniem gorsza, tzn baedziej kreta, droga i mniejsza przepustowosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promem z KrK jest najlepiej, bowiem trasa na północy Cres z długim zestawem może być stresująca. Camping mega fajny, polecam wzięcie rowerów. Na pieszo polecam z campingu wzgórze nad portem z ruinami małej twierdzy. Dobra lodziarnia w centrum. Koło campingu przy stadionie dobry i tani bar z pieczonym prosiakiem. Polecam tez restauracyjkę na południu wyspy z przepięknym widokiem na zachód słońca - jak kopiesz w Google to znajdziesz - Providenca. Dobra Konoba - Papa Bepi, polecam jagnięcinę, ale tez smazenina z owoców morza przepyszna. Blisko do Lidla i konzuma.

 

polecam zwiedzić Osor oraz miasteczko obok - Nerezine. Jak chodzicie po górach to jest szczyt Televrina - 600m - piękne widoki. W nerezine jest świetna rzemieślnicza piekarnia i dobre lody w przystani.
 

Camping super, będziecie zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.