Skocz do zawartości

przyczepa? - fajnie byłoby spróbować, ale...


coś na hak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, KrzysztofCC napisał:

W nowej podłoga to sklejka

Tak, oczywiście. Ale coraz więcej jest juz po remontach i wiele ma osb. Nie do końca popieram to rozwiązanie, ale zrobione z głową na spory czas wystarczy. Tak mam własnie w mojej, która kupiłem 5 dni temu. I raczej tego elementu nie ruszę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minutes ago, jarekvolvo said:

W Niewiadkach laminat jest "wszędzie". Podłoga też leży na podstawie laminatowej, wzmocnionej wręgami i listwami. Zwykle jedst sklejkowa, lub coraz częściej, po remontach - z płyty osb lub podobnej.  Najważniejsze jest to, że nie boi sie wody. Fakt, gabaryty niewielkie, ale nie grozi Ci park Jurajski z grzybami w ścianach. Zajrzyj na fora niewiadówek: http://niewiadowki.pl/ lub https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php. Tam dowiesz sie wszystkiego..

tego nie wiedziałem, muszę w takim razie sprawdzić czy da się ja dostosować do naszych potrzeb, jedyny widzę mankament, a może zaleta to DMC, na pewno do przemyślenia, dzięki

8 minutes ago, jarekvolvo said:

Tak, oczywiście. Ale coraz więcej jest juz po remontach i wiele ma osb. Nie do końca popieram to rozwiązanie, ale zrobione z głową na spory czas wystarczy. Tak mam własnie w mojej, która kupiłem 5 dni temu. I raczej tego elementu nie ruszę ;) 

tylko pytanie ile ona waży po takim zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - ktoś chyba powinien to powiedzieć i wylać wiadro zimnej wody na głowę
Nie zrozum mnie źle - naprawdę chcę Ci zaoszczędzić rozczarowań. Nigdy nie deklasuję Świeżaków a staram się Im pomagać jak i mnie kiedyś pomagano.
Tak - z tym budżetem możesz próbować coś gotowego kupić ale Ty tego jeszcze nie umiesz zrobić.
Twoje wypowiedzi dowodzą tego że nie masz kompletnie pojęcia czego złego trzeba szukać w przyczepie zatem w tym stanie orżnie Cie każdy byle handlarzyna i wciśnie kit
Zwolnij - noga z gazu, poczytaj popytaj doszkol sie trochę teoretycznie z przyczep, przeglądnij kilka wątków remontowych dopiero później jedź oglądać z 10-20 przyczep im więcej tym lepiej - oglądać nie kupować !   Po tych oglądaniach wracaj pytaj wyjaśniaj - dopiero później jedź kupować

Sorry wiem to niemiłe co napisałem  ale naprawdę szczere i to jedyna droga do sensownego zakupu starszej przyczepy w ograniczonym budżecie tak aby dała radość i zadowolenie a nie była wrzodem na tyłku i zmartwieniem

W budzie używanej - po szczelności zawsze zasada wszystkie grube sprzęty sprawne - inaczej wydasz kupę kasy
Mój imiennik Krzysztof  podchodzi tu wg mnie ciut zbyt optymistycznie -  trafienie  używanej budy kupionej w tym budżecie  i żeby coś nie trzeba było zrobić  to jak 2 szóstki w totolotka - pytanie jest tylko ile trzeba zrobić i należy dążyć do tego żeby było jak najmniej - więc najpierw należy się nauczyć to oceniać aby zminimalizować ryzyko wtopy
Licz się z koniecznością wymiany uszczelnień narożnych, daszków etc...  Możesz również spotkać się z przykrymi niespodziankami w ścianach o ile nie było to robione i paroma innymi rzeczami - aby nie wtopić musisz się nauczyć je oceniać a wręcz wyczuwać na nosa na podstawie tego co widzisz bo na pewno wszędzie nie zajrzysz aby ocenić - inaczej zrazisz się i wrócisz szukać tu wątków remontowych a budżetu już nie będzie.

Sorry - nie gaszę zapału, nie chce robić Ci przykrości, nie sprawia mi radości mentorski ton -  wole zrobić Ci teraz trochę przykrości niż masz zabrnąć w ślepy zaułek zwłaszcza dla tego że piszesz ze masz ograniczony budżet uważam trzeba go użyć rozsądnie i bez ryzyka.


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, smok_wawelski said:

No dobra - ktoś chyba powinien to powiedzieć i wylać wiadro zimnej wody na głowę

no przecież też dlatego tu napisałem

44 minutes ago, smok_wawelski said:

Tak - z tym budżetem możesz próbować coś gotowego kupić ale Ty tego jeszcze nie umiesz zrobić.

dlatego pytam czy to w ogóle realne - jeśli tak to będę szukał sposobu. Sam nie znam się na przyczepach to oczywiste chociaż trochę o ich remontach się naoglądałem, ale biorę pod uwagę, że z racji braku doświadczenia napalę się na coś i przegapię wszystkie symptomy miny w jaką wchodzę

46 minutes ago, smok_wawelski said:

 Po tych oglądaniach wracaj pytaj wyjaśniaj - dopiero później jedź kupować

na pewno jest to jeden ze sposobów i bardzo możliwe, że taki zastosuję

49 minutes ago, smok_wawelski said:

Sorry wiem to niemiłe co napisałem 

jeśli to jest niemiłe to zaskakuje mnie kultura tego forum, tym bardziej cieszę się, że tu trafiłem 

52 minutes ago, smok_wawelski said:

W budzie używanej - po szczelności zawsze zasada wszystkie grube sprzęty sprawne - inaczej wydasz kupę kasy

No oczywiście biorę pod uwagę to, że cena całości musi odzwierciedlać koszty jakie trzeba ponieś, żeby doprowadzić ją do oczekiwanego stanu. Nawet te grube sprzęty wg mnie nie muszą być sprawne jeśli cena całości odzwierciedla to. Niestety tutaj większym problemem jest to co pisałeś wcześniej brak doświadczenia, żeby to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, smok_wawelski said:

Sorry - nie gaszę zapału, nie chce robić Ci przykrości, nie sprawia mi radości mentorski ton -  wole zrobić Ci teraz trochę przykrości niż masz zabrnąć w ślepy zaułek zwłaszcza dla tego że piszesz ze masz ograniczony budżet uważam trzeba go użyć rozsądnie i bez ryzyka.

Zapału nie gasisz. To tli się tam gdzieś od dawna więc nawet jeśli przygaśnie to raczej wróci. Co do tej kasy, to nie chodzi o to, że 14tys to oszczędności życia. Po prostu mam w tym roku inne wydatki.

3 hours ago, smok_wawelski said:

@coś na hak - nie bądż taki tajemniczy -  wrzuć w profil skąd jesteś  - będzie łatwiej Ci podpowiedzieć gdzie coś możesz oblookać w realu

no właśnie - to teraz pytanie, może ktoś wskazać jakieś miejsca gdzie można coś oblookać w okolicach Rzeszowa lub godzinę do półtorej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

podchodzi tu wg mnie ciut zbyt optymistycznie

Źle to ująłem w słowa. Chciałem powiedzieć, że powiedzmy do tych 14000 można kupić przyczepę, która nie będzie zgnita i wystarczy dopieszczenie aby cieszyć się wypoczynkiem ;)  Ale do tego trzeba cierpliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof spoko  - to też była trochę informacja dla Rafała  aby sobie dobrze rozplanował budżet - zgadza się można kupić   - ale trzeba też pamiętać że coś musi zostać na te drobne dopieszczania czy wymianę uszczelnień aby nie wydoić sie do zera i nie mieć później problemu. To tak jak ze starym autem kupujesz sprzedawca mówi że płyny wczoraj a rozrząd miesiąc temu wymieniał a Ty wiesz że i tak wymieniasz - przy ograniczonym budżecie staje sie to tym bardziej  istotne takie moje zdanie   :)   

Rafał -  ciesze się że tak to odebrałeś,  czasem bywają ludzie którzy pomimo szczerych intencji  czy to Kolegów z forum czy moich poczytują to za atak na siebie
Realne jest ale udane polowanie jest sztuka cierpliwych a obecnie faktycznie jest zwiększony popyt na pojazdy kempingowe oraz  niedobór przypływu z zachodu czyli po prostu następuje przerost popytu nad podażą to rodzi trochę i zwyżkę cen i to że trudniej trafić coś sensownego jak to mawiają "po piniądzach" i jak jest coś sensowego to znika szybko. Dlatego tez własnie uważam że po nauczeniu się trochę trzeba być przygotowanym na szybką akcję co nie oznacza jednak żeby działać pochopnie.

Bardzo rozsądnie rozumujesz że chcesz przymiarki robić niedaleko - dalszy wyjazd rodzi koszty i presję zakupu w sumie jak parę takich zaliczyć i wrócić na pusto to lepiej kupić ciut drożej gdzieś koło chałupy

Niestety nie  podpowiem Ci dobrych miejsc z większym wyborem  choć jestem w sumie niedaleko od Ciebie ale myślę że Koledzy na pewno podrzucą   -  po prostu jak poszło u mnie w kierunku busa to wyszedłem z kursu coś tam mętnie kojarzę na Podkarpaciu było ale nie bardzo mogę konkretnie sobie przypomnieć
Myśle że przy Twoim budżecie należałoby się też zainteresować lokalnymi ogłoszeniami prywatnymi - to zwykle korzystniej cenowo wychodzi niż od handlarza choć i różnie to tez bywa.   Tu na forum też jest taki dział sprzedam - czasem  coś ciekawego tam bywa.   W Kraku w sumie raczej nic specjalnie ciekawego i  z większym wyborem słabo w tym przedziale jest jakiś gość na Bieżanowie i jest pod Skawiną  ale ostatnio gdzieś chyba Koledzy pisali że nędza - czasem w Pamerze coś się trafia po byłych klientach serwisu a Elcamp to raczej nie ten przedział
Napisałem też do Kolegi któremu nie tak dawno pomagałem kupować przyczepę  i poprosiłem żeby Ci podpowiedział miejsca i podzielił się z Toba swoimi doświadczeniami  - będzie miał znacznie więcej i świeższe informacje niż ja  miał coś podobne uwarunkowania jak Ty - co prawda ostatecznie poszedł ciut wyżej ale pewnie podzieli się swoimi doświadczaniami -  myślę że nie odmówi i odezwie się tutaj albo do Ciebie na priv.  
Niezłym pomysłem są też zdalne oczy forumowe - jest taki watek forumowicze pomagają oglądać przyczepy, można też poprosić jak ktoś więcej doświadczony ma blisko żeby np. z Tobą podjechał na oglądanie wiadomo decyzji nikt za Ciebie nie podejmie ale na pewno to pomocne. Mozna również poprosić jak gdzieś daleko - może ktoś się znajdzie i looknie.

2 godziny temu, coś na hak napisał:

Nawet te grube sprzęty wg mnie nie muszą być sprawne jeśli cena całości odzwierciedla to.

Miałem tu na myśli np. ogrzewanie, lodówkę, toaletę, okna nie popękane czy uszkodzone, daszki - to kosztuje  chory szmal nawet w używkach a z czasem apetyt rośnie w miarę jedzenia i człowiek chce trochę komfortu - ciepły browar to jest jednak paskudna rzecz :) 
Ja też jestem pod szmatą namiotu wychowany - wydawało mi się kiedyś podobnie że buda to ogromny luksus później znormalniało i chciało się więcej :) co nie oznacza oczywiście że bez niektórych rzeczy spokojnie da się żyć  ale jednak karawaning to choroba rozwojowa - zobaczysz  sam  -  czego Ci serdecznie życzę :)

Jeszcze jedna istotna rzecz - piszesz 2+2 nie wiem jakie duże te +2 :)  pooglądaj sobie układy wnętrza przyczep  i przemyśl jaki dla Was będzie najkorzystniejszy i najbardziej funkcjonalny brak tego przemyślenia czasem później boli i załóż też że to nie tylko na dziś ale że dzieci jutro podrosną więc co do układu wnętrza potrzeby mogą się zmienić 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 14tys można już coś szukać, choć ja osobiście bym poczekał i pozbierał trochę. A do tego czasu jazda z namiotem potrafi być fajna. My też jeździliśmy pod namiot kiedyś. Mamy fajny zestawić. Wklejam go. To naprawdę wygodne... rozkładanie - no jest trochę, ale to część przygody. Tak mi właśnie przyszło do głowy, aby na nasz kanał na YT nagrać vloga z tym zestawem. Zobaczymy. A na razie wrzucam fotę. 20170822_174508.thumb.jpg.9a9aa4d75a36d8db790247b329bda13c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, coś na hak napisał:

Witam,

2) Kupię dobrą budę, a rozwaloną w środku, dokupię brakujące/wadliwe wyposażenie, ale przynajmniej się nie narobię. Może w przyszłości odsprzedam to wyposażenie chociaż. 

Wychodzi mi, że ta ostatnia opcja jest najsensowniejsza.

Naprostujcie mi myślenie jeśli jest złe.

Na Twoim miejscu dałbym tutaj i na kilku grupach i jeszcze jednym forum ogłoszenie, że szukasz przyczepy w dobrym stanie w budżecie .... zł 

To jest lepszy pomysł niż przeglądanie portali ogłoszeniowych. Po pierwsze może zainspirujesz kogoś do sprzedaży ? Po drugie dowiesz się od razu więcej niż w ogłoszeniu. Po trzecie będziesz miał szerokie rozeznanie i szybciej podejmiesz decyzję, bo zobaczysz co Ci oferują osoby, które nie są handlarzami lub dbali o swoje sprzęty. 

Aby móc Ci doradzać to musielibyśmy znać twoje możliwości finansowe, czasowe oraz umiejętności naprawiania usterek lub reperowania przyczepy. 

Powodzenia bo przeskok z namiotu na przyczepę to jak zakup mercedesa po 30 latach jazdy fiatem 126p ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, rodzinsonada said:

Za 14tys można już coś szukać, choć ja osobiście bym poczekał i pozbierał trochę. A do tego czasu jazda z namiotem potrafi być fajna. My też jeździliśmy pod namiot kiedyś. Mamy fajny zestawić. Wklejam go. To naprawdę wygodne... rozkładanie - no jest trochę, ale to część przygody. Tak mi właśnie przyszło do głowy, aby na nasz kanał na YT nagrać vloga z tym zestawem. Zobaczymy. A na razie wrzucam fotę. 

Ja nie neguję namiotu i normalnie nie zastanawiałbym się na siłę nad przyczepą. Jednak namiot nie pasuje nam do tego jak chcemy teraz spędzić wakacje.

6 hours ago, maciejstraus said:

Na Twoim miejscu dałbym tutaj i na kilku grupach i jeszcze jednym forum ogłoszenie, że szukasz przyczepy w dobrym stanie w budżecie .... zł 

To jest lepszy pomysł niż przeglądanie portali ogłoszeniowych. Po pierwsze może zainspirujesz kogoś do sprzedaży ? Po drugie dowiesz się od razu więcej niż w ogłoszeniu. Po trzecie będziesz miał szerokie rozeznanie i szybciej podejmiesz decyzję, bo zobaczysz co Ci oferują osoby, które nie są handlarzami lub dbali o swoje sprzęty. 

Aby móc Ci doradzać to musielibyśmy znać twoje możliwości finansowe, czasowe oraz umiejętności naprawiania usterek lub reperowania przyczepy. 

Powodzenia bo przeskok z namiotu na przyczepę to jak zakup mercedesa po 30 latach jazdy fiatem 126p ? 

No pewnie jest to jakiś sposób, ale najpierw muszę coś faktycznie pooglądać, żeby zobaczyć na własne oczy to o czym tutaj tyle osób pisze :)

8 hours ago, smok_wawelski said:

Jeszcze jedna istotna rzecz - piszesz 2+2 nie wiem jakie duże te +2 :)  pooglądaj sobie układy wnętrza przyczep  i przemyśl jaki dla Was będzie najkorzystniejszy i najbardziej funkcjonalny brak tego przemyślenia czasem później boli i załóż też że to nie tylko na dziś ale że dzieci jutro podrosną więc co do układu wnętrza potrzeby mogą się zmienić 

oczywiście biorę to pod uwagę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można spróbować z ogłoszeniem czy rozpuszczeniem wici "chcę kupić" to nie jest bardzo absorbujące i nie należy pozbawiać się możliwości natomiast w sytuacji przewagi popytu nad podażą wydaje mi się że będzie to mało skuteczne zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Jednak główny impet poszukiwań raczej skierowałbym na szukanie ogłoszeń prywatnych sprzedam.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, smok_wawelski napisał:

szukanie ogłoszeń prywatnych sprzedam.

Tylko teraz większość handlarzy sprzedaje "prywatnie" ?

@smok_wawelski przywołał mój remont i akurat tak się składa, że miałem podobne podejście jak Ty ale w 2017 rynek był zupełnie inny. Sądziłem, że za 7.000 kupiłem igłę ale brak doświadczenia się zemścił. Spory remont mógłby się zamknąć w 2.000, remont dobrze zrobiony kosztuje, jak Smok zauważył, mnóstwo czasu. Będąc pewny jakości, z czystym sumieniem sprzedałem przyczepę rok temu za prawie deukrotność ceny. 

Moja rada, jak zdecydujesz się na przyczepę do remontu, to jedyne co moim zdaniem sprawia, że się "nie opłaca" to korozja aluminium na scianach/dachu. Dlatego podgnite narożniki, podłoga, jakiś zaciek pod oknem to "tylko" parę setek zł i wieeeeele godzin pracy. Jak dojdzie wymiana całych połaci poszycia, to już nie będzie tak różowo. 

Nie napisałeś jaki remont możesz przyjąć na klatę. Jakie masz zaplecze techniczne (garaż/wiata, narzędzia) i umiejętności? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

Jacku, da się ;) Musisz wierzyć na słowo 

Nie chodzi o to, że się nie da tylko o komfort jakiś. W takiej klitce rodzina 2+2 będzie się zwyczajnie męczyć i jeszcze się zniechęcą do karawaningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.