Skocz do zawartości

przyczepa? - fajnie byłoby spróbować, ale...


coś na hak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam od kilku dni to forum i przyznam, że ilość informacji jakie można tu znaleźć jest olbrzymia. To niestety sprawiło, że mam coraz więcej wątpliwości czy w moim przypadku jest sens w ogóle bawić się w karawaning.

Jest nas 2+2. Przyczepka ma właściwie zastąpić namiot tylko nie trzeba wszystkiego rozkładać za każdym razem. DMC w moim przypadku to 1300. Ma służyć 1,2 lub 3 sezony. Jeśli po tym czasie mi się spodoba to kupię coś sensowniejszego za większe pieniądze. Teraz budżet ograniczony. Wymagane wyposażenie: zlew z kranem, kuchenka gazowa, prysznic z ciepłą wodą, wc (może być przenośne), jakieś oświetlenie do sporadycznego nocowania na dziko, 4 miejsca do spania i możliwość przewozu 4 rowerów (nawet w środku). Ogrzewanie też by się jakieś przydało, ale na kempingu to i farelka chyba wystarczy. 

1. Myślałem, że kupię podwozie towarowe i coś na tym postawię samemu nawet z laminatu. Boję się jednak, że taka samoróbka będzie źle widziana na kempingach - że będą się bać wpuścić coś takiego. Poza tym nigdy chyba tego nie sprzedam i wtopię pewnie sporo wyposażeniu, chyba że wszystko uda się znaleść z demobilu.

2. Drugi pomysł był taki, żeby kupić jakąś starą, rozwaloną i wyremontować. No i tu pojawia się pytanie - wszędzie piszecie o tych checklistach - jak to wszystko musi być idealnie. Dla mnie usterki nie wydają się problemem jeśli o nich wiem przed zakupem (czy to tylko ja tak mam?) i mogę sobie przeliczyć ile ich naprawa pochłonie. Więc interesowałoby mnie kupienie czegoś za max kilka tysięcy i doprowadzenie niedużym kosztem i własną pracą do stanu jaki potrzebuję. Widzę tutaj znowu dwie możłiwości: 

1) Kupie przegniłą budę z super wyposażeniem i odbuduję. Pewnie tego nie sprzedam później (wg rad na tym forum ciężko będzie), chyba że na części co też może być opcją.

2) Kupię dobrą budę, a rozwaloną w środku, dokupię brakujące/wadliwe wyposażenie, ale przynajmniej się nie narobię. Może w przyszłości odsprzedam to wyposażenie chociaż. 

Wychodzi mi, że ta ostatnia opcja jest najsensowniejsza.

Naprostujcie mi myślenie jeśli jest złe. Jeśli jednak ma to jakikolwiek sens przy założeniach, że umiem coś tam zrobić i poświęcę trochę czasu to jak to zrobić żeby faktycznie dało się na te wakacje wyjechać lob nie okazało się, że wtopię po całości. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minutes ago, jacekzoo said:

Zasadnicze pytanie jak bardzo ograniczony budżet?

Wiadomo, czym mniej tym lepiej. Tak poważnie to widzę najniższe ceny przyczep ok 7 tys, max drugie tyle na wyposażenie i inne poprawki. 

Edytowane przez coś na hak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, coś na hak napisał:

Wiadomo, czym mniej tym lepiej. Tak poważnie to widzę najniższe ceny przyczep ok 7 tys, max drugie tyle na wyposażenie i inne poprawki. 

Kiedyś za 7k był problem kupić cokolwiek sensownego, a dziś jest jeszcze trudniej. IMO za 7k to wg mnie rozsądniejszy i zdrowszy będzie jednak namiot niż zapyziała przyczepa po jakimś stróżu.

Jeśli tak niski budżet wynika z obaw o to czy Wam się karawaning spodoba czy nie, to wg mnie to ślepa uliczka. Jeśli masz możliwość zwiększenia budżetu to to zrób. Jak się okaże, że za 1-3 sezony stwierdzisz, że to nie dla Was to budę sprzedasz spokojnie za te same, a może i większe pieniądze. Ja rozumiem obawy przed wydaniem 30-40k ale wg mnie to obecnie minimum aby móc kupić coś naprawdę sensownego dla rodziny 2+2. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałbym o N126N.. na 2+2 od biedy wystarczy przy maksymalnie uproszczonych warunkach. Przynajmniej to jest z laminatu - odpada remont/odbudowa/odtworzenie skorupy. A przy odrobinie fantazji można dosyć ciekawie wyposażyć... . Na próbę, na początek, by zobaczyć, czym to kaczka wode pije - jak w sam raz ;)

 I w budżecie "prawie" się zmieści. 

 Wszystko inne... za siedem koła.... "no future"... 

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, coś na hak napisał:

Jest nas 2+2. Przyczepka ma właściwie zastąpić namiot tylko nie trzeba wszystkiego rozkładać

No dobra skoro jesteście namiotowce - namiot na kółkach z dość prostym rozkładaniem i możliwością  wożenia beciarni w środku ?
Jeśli interesuje  - hasło klucz przyczepa namiotowa - żródło zakupu polecam Marcina w Grzebowilku ściąga naprawdę bardzo fajne, ceny ma umiarkowane.
Przykładowa: https://www.otomoto.pl/oferta/abi-przyczepa-namiotowa-europa-camper-lekka-sliczna-ID6DFAK9.html?
Spoko da się latem bytować  - tak zaczynałem jako "szmaciarz" na kółkach ruskim Skiffem

Dalej jeśli ten rozkładany laminat - hasło klucz  - folder caravan, przyczepa kempingowa składana, Esterell, Jamet,    Rapido  w ostatnim wyskoczy też fura kamperów :) 
Budżet wystarczy na sprawną ale nie najnowszy model do lekkiego dopieszczenia - lekkie wygodne nieco małe w środku i biedniejsze  wyposażenie  oraz izolacja cieplna
przykłąd: https://www.otomoto.pl/oferta/jamet-rubis-przyczepa-kempingowa-lekka-skladana-dmc-650kg-3-osobowa-zarejestrowana-przeglad-bezterminowy-kutno-sprytna-po-zlozeniu-3-1mx2mx1m-wysoka-zero-oporow-powietrza-kutno-ID6yW1Sn.html?  jazda jak z namiotówką

 

Idziem dalej - kempingowa za 7+7tysi   - złe liczenie ! 
o ile remont Cie nie straszy  licz inaczej 10-11 buda do remontu tu może coś sensownego już trafisz ale ciężko  to zależy co Ci sie marzy  + reszta mat remont + sporo czasochłonnej pracy własnej
Czy sprzedasz wyremontowaną - tak sprzedasz z pocałowaniem w ręke tyle że zachowaniem 2 warunków  - 1/ zrobisz remont porządnie  2/ tanio wycenisz prace  którą  włożysz  - p. remont kol. @filipert
  https://forum.karawaning.pl/topic/30947-dethleffs-rt-nomad-1989-remont-po-zacieku/

 

Propozycje skorupki dał Jarek - 2+2 takie to dla mnie trochę ciasne ale nie wykluczone

Pierwszą podstawową odpowiedź musisz udzielić sobie sam - jakiego komfortu i wygód oczekujesz 

@coś na hak - nie bądż taki tajemniczy -  wrzuć w profil skąd jesteś  - będzie łatwiej Ci podpowiedzieć gdzie coś możesz oblookać w realu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jarekvolvo napisał:

Pomyślałbym o N126N.. na 2+2 od biedy wystarczy przy maksymalnie uproszczonych warunkach. Przynajmniej to jest z laminatu - odpada remont/odbudowa/odtworzenie skorupy. A przy odrobinie fantazji można dosyć ciekawie wyposażyć... . Na próbę, na początek, by zobaczyć, czym to kaczka wode pije - jak w sam raz ;)

 I w budżecie "prawie" się zmieści. 

 Wszystko inne... za siedem koła.... "no future"... 

N-ka dla 2+2? I to za 7k? Jakoś nie widzę tego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawie" pusta buda i własna aranżacja.. cos można namierzyć.. .

 Troche drożej,ale odpada część roboty :

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126n-1988r-CID5-IDIKAKh.html#36cb6730eb

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126n-CID5-IDIJLTr.html#36cb6730eb

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126-zarejstrowana-stan-b-dobry-1989-CID5-IDI2jxv.html#e842a4117a

 Jakbym miał za takie same pieniądze zgniłka z zachodu, to pewnie utopiłbym 3x tyle w remoncie, a i tak nie było by to to, czego oczekujemy.. . Myślę, że na start - to optymalne rozwiązanie. 

 Chyba, że pójść tropem Krzysztofa i powalczyć z namiotówką. Opcja ciekawa i jeszcze bardziej zmuszająca do twórczej inwencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jacek00 said:

Jeśli tak niski budżet wynika z obaw o to czy Wam się karawaning spodoba czy nie, to wg mnie to ślepa uliczka

Niestety tak niski budżet wynika z tego, że akurat w tym roku ciężko mi będzie przeznaczyć więcej na ten cel. 

1 hour ago, jarekvolvo said:

Pomyślałbym o N126N.. na 2+2 od biedy wystarczy przy maksymalnie uproszczonych warunkach. Przynajmniej to jest z laminatu - odpada remont/odbudowa/odtworzenie skorupy. A przy odrobinie fantazji można dosyć ciekawie wyposażyć... .

No właśnie, może mi wytłumaczyć w dwóch zdaniach na czym polega przewaga tych konstrukcji nad innymi? Laminat to rozumiem, ale to znaczy, że na ścianach nie ma drewna, a podłoga? 

1 hour ago, smok_wawelski said:

jeśli ten rozkładany laminat - hasło klucz  - folder caravan

o właśnie o czymś takim myślałem w pierwszej opcji, żeby samemu zrobić, a tu się okazuje, że już istnieje :) jest to ciekawa opcja

1 hour ago, smok_wawelski said:

Idziem dalej - kempingowa za 7+7tysi   - złe liczenie ! 
o ile remont Cie nie straszy  licz inaczej 10-11 buda do remontu tu może coś sensownego już trafisz ale ciężko  to zależy co Ci sie marzy  + reszta mat remont + sporo czasochłonnej pracy własnej

no te proporcje faktycznie nie muszą być takie jak podałem, po prostu przeliczałem kiedyś, że 7 tys wyjdzie na wyposażenie jeśli nic nie będzie w środku. Oczywiście 10-11 też wchodzi  w grę, po prostu będzie mniej na wyposażenie, więc dobrze byłoby, że tam coś działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, smok_wawelski said:

Czy sprzedasz wyremontowaną - tak sprzedasz z pocałowaniem w ręke tyle że zachowaniem 2 warunków  - 1/ zrobisz remont porządnie  2/ tanio wycenisz prace  którą  włożysz

cenna informacja - bo czytając niektóre posty tutaj raczej odniosłem wrażenie, że jakiekolwiek dłubanie w przyczepie czynią ją niesprzedawalną w uczciwy sposób.

1 hour ago, smok_wawelski said:

Pierwszą podstawową odpowiedź musisz udzielić sobie sam - jakiego komfortu i wygód oczekujesz 

Oczywiście nie oczekuję pachnących i lśniących sprzętów i idealnej skorupy... ważne, żeby dobrze się prowadziła, a z resztą sobie poradzę jak będzie trzeba, no chyba, że się rozleci na drodze, albo po pierwszym deszczu. Wygody jakich oczekuję wypisałem w pierwszej wiadomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coś na hak napisał:

Wiadomo, czym mniej tym lepiej. Tak poważnie to widzę najniższe ceny przyczep ok 7 tys, max drugie tyle na wyposażenie i inne poprawki. 

No ale popatrz. 7 na przyczepę + 7 na wyposażenie, remont itp. to już jest 14 tysięcy. Robi nam się kwota za która przy dobrych wiatrach można by wyrwać coś do jazdy. Wiadomo nie będzie to młoda przyczepa ale tu nie patrzy się na wiek. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę takiego scenariusza?

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

N-ka dla 2+2? I to za 7k? Jakoś nie widzę tego ;) 

Jacku, da się ;) Musisz wierzyć na słowo 

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, jarekvolvo said:

Chyba, że pójść tropem Krzysztofa i powalczyć z namiotówką. Opcja ciekawa i jeszcze bardziej zmuszająca do twórczej inwencji ;)

No zastanawiało mnie to przez chwilę, ale nie. Nie daje mi to nic, wolę zwykły namiot do bagażnika schować, a na hak założyć rowery. Jeśli ma to mieć sens to musi pozwolić się tam zapakować w domu, dojechać na miejsce i mieć spokój z rozpakowywaniem, stawianiem namiotu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niewiadkach laminat jest "wszędzie". Podłoga też leży na podstawie laminatowej, wzmocnionej wręgami i listwami. Zwykle jedst sklejkowa, lub coraz częściej, po remontach - z płyty osb lub podobnej.  Najważniejsze jest to, że nie boi sie wody. Fakt, gabaryty niewielkie, ale nie grozi Ci park Jurajski z grzybami w ścianach. Zajrzyj na fora niewiadówek: http://niewiadowki.pl/ lub https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php. Tam dowiesz sie wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jarekvolvo napisał:

W Niewiadkach laminat jest "wszędzie". Podłoga też leży na podstawie laminatowej, wzmocnionej wręgami i listwami. Zwykle jedst sklejkowa, lub coraz częściej, po remontach - z płyty osb lub podobnej.  Najważniejsze jest to, że nie boi sie wody. Fakt, gabaryty niewielkie, ale nie grozi Ci park Jurajski z grzybami w ścianach. Zajrzyj na fora niewiadówek: http://niewiadowki.pl/ lub https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php. Tam dowiesz sie wszystkiego..

W nowej podłoga to sklejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, KrzysztofCC said:

No ale popatrz. 7 na przyczepę + 7 na wyposażenie, remont itp. to już jest 14 tysięcy. Robi nam się kwota za która przy dobrych wiatrach można by wyrwać coś do jazdy. Wiadomo nie będzie to młoda przyczepa ale tu nie patrzy się na wiek. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę takiego scenariusza?

Oczywiście, że biorę, ale musiałaby spełniać moje wszystkie wymagania wymienione w pierwszej wiadomości. Czy to znaczy, że za 14 tys można kupić coś co nie będzie wymagało wkładu własnego, żeby dało się jechać na wakacje?

Edytowane przez coś na hak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.