Jump to content
amatofe

Cisza nocna

Recommended Posts

Piotrekm13
3 godziny temu, amatofe napisał:

No i dziecko zostało wylane z kąpielą.

Na żadne z moich pytań nie otrzymałem odpowiedzi.

Dużo gadaniny o niczym.

Przepisy zastosowane przez Pana Policjanta są wyrwane z kontekstu i nie dotyczą opisanych sytuacji.

To, że Państwo umocowuje Policję odpowiednimi przepisami to rzecz normalna i oczywista oczywistość ! 

Ale to nie znaczy, że  Policjant w każdym przypadku może to zastosować. Żeby to zrozumieć trzeba mieć szerokie horyzonty a nie pasjonować się przepisami które "dają władzę" 

Nie można w imię bezpieczeństwa łamać inne prawa obywatela np. do miru czy prawa do odpoczynku.

Czy to tak trudno zrozumieć ?

Jak będzie wyglądała dalsza podróż po takiej nieprzespanej nocy ?

Czy kierowca będzie wypoczęty,  czy zmęczony i rozdrażniony  a to może przyczynić się do popełnienia błędu a w konsekwencji do wypadku.

Skoro to nie jest takie ważne to dlaczego kierowy tirów nie mogą ciągle jeździć tylko muszą mieć przerwę na odpoczynek i to jest zapisywane  na odpowiednim urządzeniu. , Gdzie tu logika ?  O 2 w nocy Policjant budzi  gostka w kamerze.  A kierowcę tira Policjant sprawdza się czy w tym czasie odpoczywał .  Kabaret prawny ?

Ja

Nie wierzę... Po dwunastu latach ci się przypomniało ??? 

piotrowin

Trauma?

Gregor887

Bo jak sobie przypomni, że się wtedy nie wyspał, to aż spać nie może.

Michal07

@amatofe czekaj czekaj! Czyli uważasz, że jeżeli żul śpi na ławce z wyciągniętym interesem, bo nie zdążył schować po laniu to też go policja nie może budzić między 22 a 6?
Ciekawa interpretacja.

Ale jakbyś kiedyś był niezadowolony z jakiejś interwencji to od razu ci mówię, że nie warto składać skarg. Policja to niesamowita mafia, gdzie każdy każdego kryje. W sumie to obecna policja powinna nazywać się co najwyżej milicja.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

kjpkjp

@amatofe - było minęło, kluczowe jest pytanie - czy udało Ci się przez te 12 lat odespać feralną noc?

pawelwroc

W tym roku dostałem mandat w Międzywodziu za parkowanie w strefie zamieszkania. Staliśmy na końcu ulicy bez zabudowań nad zalewem. Rano podjechało auto straży miejskiej, jak jedliśmy śniadanie. Nie wchodzili, nie pukali, porobili zdjęcia i zostawili tylko wezwanie za wycieraczką. Podjechałem po mandat, Panowie przepraszali ale sołtys wydzwaniał od wieczora i rano już musieli podjechać. Wygadali się, że sołtys ma kemping obok naszego miejscu postoju. Opinie w google miał 3,3 wiec stwierdziłem, że nie warto tam się pchać tym bardziej ze jeszcze było to w czasie teoretycznego lockdownu i zamknięcia kempingów/hoteli. Dostałem tylko 100 zł i w sumie lepiej wyszło niż jakiś brudny kemping bez wody. Panowie sami przyznali, że wybrałem lepszą lokalizację bo u sołtysa to brud, syf i pleśń. Mimo to wypad wspominam bardzo dobrze. 7 dni spaliśmy na dziko nad morzem, koszt jedynie 100 zł+jakieś drobne za zlanie kasety na stacjach benzynowych. Chętnie bym to powtórzył. 

Gregor887

Nie lubimy sołtysa z Międzywodzia 😎

Piotrekm13
Posted (edited)

Nie wybieram się w najbliższym czasie do Międzywodzia, ale sobie zapamiętam na przyszłość, żeby uważać na sołtysa😉

Przy okazji, w strefie zamieszkania można parkować tylko na wyznaczonych miejscach, i z tego paragrafu dostałeś mandat. Czy obok nie było innych samochodów ewidentnie łamiących ten zakaz? Pytam z ciekawości jak to wygląda, czy Straż może dać jednemu wybranemu przez siebie, udając, że nie widzi drugiego obok?

Edited by Piotrekm13 (see edit history)

czyś
13 godzin temu, Michal07 napisał:

@amatofe czekaj czekaj! Czyli uważasz, że jeżeli żul śpi na ławce z wyciągniętym interesem, bo nie zdążył schować po laniu to też go policja nie może budzić między 22 a 6?
Ciekawa interpretacja.

Nie, to Ty teraz poczekaj. Cirka 12 lat :)

A ten żul na ławce z interesem itd., to już nawet nie podejrzenie popełnienia wykroczenia, a schwytany sprawca na gorącym uczynku (nieobyczajny wybryk). 

tata1959

Ja bym sobie w takiej sytuacji na szybie karteczkę powiesił z prośbą o nie budzenie w godz. 22 - 6. Może by poskutkowało???

pawelwroc
W dniu 29.07.2021 o 13:20, Gregor887 napisał:

Nie lubimy sołtysa z Międzywodzia 😎

Ale mimo to miejscowość warto zobaczyć po sezonie. Tydzień temu była tam masakra. Ciężko było przejść a co dopiero przejechać.

ed
W dniu 28.07.2021 o 16:20, amatofe napisał:

No i dziecko zostało wylane z kąpielą.

Na żadne z moich pytań nie otrzymałem odpowiedzi.

Dużo gadaniny o niczym.

Domagasz się odpowiedzi, a czy Ty odpowiedziałeś na chociaż jedno zadane Ci pytanie?