Skocz do zawartości

Rodzinnie z Rabki Zdrój na Maciejową 07.03.2021r.


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę wybraliśmy się całą rodziną ( ja, żona , Krzysiu i Szymek) wybraliśmy się kampervanem do Rabki aby wyjść do Bacówki na Maciejowej. Na góogle maps patrzyłem , gdzie by można było zaparkować i znalazłem parking w powyżej szpitala kardiologicznego w soboty i niedziele bezpłatny. Po przyjeździe na miejsce spokojnie przebraliśmy się w naszym fordziku, skorzystali z toalety i wyszli na czerwony szlak na Maciejową. Szło sie fajnie, w pewnym momencie pojawił się śnieg, dzieci miały radochę. Doszliśmy w końcu do Bacówki, zjedli co mieli do jedzenia i ruszyliśmy w drogę powrotną, w której dzieci zjeżdżały na jabłuszku. Po dojściu do samochodu, włączyłem nasz promiennik uchylając równocześnie okno dachowe i okna w przednich drzwiach. Zrobiło się cieplej, zacząłem więc odgrzewać gulasz wieprzowy z Pudliszek oraz zrobiłem herbatę. Czas nam miło mijał, cieszyłem się jak głupi bateryjką , że po trudzie wycieczki możemy usiąść w cieple, nawet się położyć. Fordzik duży nie jest, ale na pewno dużo więcej miejsca niż w osobówce.  Z parkowaniem , zawracaniem , ogólnie z manewrowaniem w mieście nie ma najmniejszych problemów z jego wymiarami. Spokojnie delektowaliśmy się każdą chwilą spędzoną w nim. W międzyczasie zadzwoniła na whats App ciotka z Monachium i jak nas  zobaczyła w środku kampervana to się uśmiała. Po zjedzeniu i rozmowie z ciotką ruszyliśmy z powrotem do Bochni. W związku z tym , że google maps pokazywało korki na Zakopiance pojechaliśmy na Mszanę Dolną, Dobczyce, Gdów do Bochni. To była fajna wycieczka i fajnie spędzony w gronie rodzinnym czas w kampervanie. Nasz fordzik spisał się dzielnie. 

Poniżej wklejam link do albumu ze zdjęciami

https://photos.app.goo.gl/34BQiQuGMKiTrBed6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się tak ciut jak ojciec tej wycieczki :D

Fajnie że udało Wam się ten pomysł zrealizować.

Jako kontynuacja takiej wycieczki z Maciejowej można pójść jeszcze fajnym szlakiem na Stare Wierchy...

 

A jako pomysł rzucam np wycieczkę z Poręby Górnej na Maciejową (a może właśnie powrót przez Stare Wierchy :D )

Lub na Turbacz z Klikuszowej (z zaparkowaniem pod cmentarzem lub na stacji Orlen - wysoko się startuje więc idzie się gładko) lub Nowego Targu (tu są chyba z 3 różne szlaki...) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To są fajne tereny na weekendowe wycieczki. Też się często tam zapuszczamy., również z małymi wnukami bo w miarę łatwych szlaków jest do wyboru do koloru! Szkoda tylko,że nie ma jeszcze bazy dla przyczep i kamperów. Ale może i to się w tamtym rejonie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.