Skocz do zawartości

Jaki (naprawdę) duży zbiornik na szarą wodę?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloga to dwie osoby dorosłe i 4latka... Planuje szybkie prysznice w cepce i podstawowe czynności, typu zmywanie toaleta itp.
Właśnie jako początkujący cieżko mi ocenić intensywność wyjazdów. Ten rok dopiero pokaże jak to się rozkręci. Zakup w poprzednim, tylko dwa krótkie wyjazdy... troche remontów i udogodnień. Więc czy kupić karnister za 20 - 30 zl i zobaczyć jak to dalej pojdzie czy od razu wydac 300 - 400 na zabudowany zbiornik. Skłaniam się do pierwszej wersji z możliwością wymiany na lepszy zbiornik w przyszłości..
Ja miałem kanister 20 litrów, z dziurą o takiej średnicy że wkręciłem kupiony fragment rury kanalizacyjnej 50 mm, taki odcinek co ma gwint w kształcie świdra. Dziurę zrobiłem w górnej części zbiornika, do tego dekiel 50 mm. Jak używałem to był na płasko pod przyczepą, jak wynosiłem do zakładałem dekielek, a wodę wylewałem poprzez fabryczną końcówkę, tam gdzie jest nakrętka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temat w sumie o zbiornikach na szarą wode. 

Ale jak pytacie. Ja przeszukalem internet i w mojej ocenie te dwa to najlepszy stosunek ceny do pojemności 

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-na-wode-aquacon-70-l-10488978751

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-kempingowy-na-wode-czysta-fiamma-70l-9761826724

 Nizej kolejno zdjęcia do pierwszego i drugiego  linku jeśli przestaną sie wyświetlać kiedyś.

1. AQUACON 70L

2.Fiamma 70L

Sa dostępne w nizej cenie na inny stronach. Co do jakości nie wiem. Dla mnie znaczenie miał wymiar, wybrałem niebieski. Fiamma w rzeczywistości mieści 65L i znalazłem go za 339zł+20zł przesyłka za pobraniem. 

Screenshot_20210314_090418_pl.allegro.jpg

Screenshot_20210314_090404_pl.allegro.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomekk napisał:
12 godzin temu, Artur1983Jed napisał:
Zaloga to dwie osoby dorosłe i 4latka... Planuje szybkie prysznice w cepce i podstawowe czynności, typu zmywanie toaleta itp.
Właśnie jako początkujący cieżko mi ocenić intensywność wyjazdów. Ten rok dopiero pokaże jak to się rozkręci. Zakup w poprzednim, tylko dwa krótkie wyjazdy... troche remontów i udogodnień. Więc czy kupić karnister za 20 - 30 zl i zobaczyć jak to dalej pojdzie czy od razu wydac 300 - 400 na zabudowany zbiornik. Skłaniam się do pierwszej wersji z możliwością wymiany na lepszy zbiornik w przyszłości..

Ja miałem kanister 20 litrów, z dziurą o takiej średnicy że wkręciłem kupiony fragment rury kanalizacyjnej 50 mm, taki odcinek co ma gwint w kształcie świdra. Dziurę zrobiłem w górnej części zbiornika, do tego dekiel 50 mm. Jak używałem to był na płasko pod przyczepą, jak wynosiłem do zakładałem dekielek, a wodę wylewałem poprzez fabryczną końcówkę, tam gdzie jest nakrętka.

Zainteresowała mnie ta konstrukcja, ale nie za bardzo pojmuje, co z której strony. Masz może jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Zainteresowała mnie ta konstrukcja, ale nie za bardzo pojmuje, co z której strony. Masz może jakieś zdjęcie?

Załączam ilustrację. Wkleiłem odcinek rurki kanalizacyjnej 50 mm, jak znalazłem w jednym z marketów z takim grubym zwojem do wkręcenia, ale zwykła też może być zrobić na wcisk i też będzie dobrze.

image.thumb.png.b932556ba1537d0fbd7906f54ea2caee.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomekk napisał:

Załączam ilustrację. Wkleiłem odcinek rurki kanalizacyjnej 50 mm, jak znalazłem w jednym z marketów z takim grubym zwojem do wkręcenia, ale zwykła też może być zrobić na wcisk i też będzie dobrze.

image.thumb.png.b932556ba1537d0fbd7906f54ea2caee.png

Ważna jest też wysokość aby dało się to upakować pod przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomekk napisał:

Wysokość znaczy się wtedy kiedy leży, szerokość kiedy stoi. emoji2957.png

Zdecydowanie kiedy leży pod rurą.

Ja dostałem z przyczepą taki jak na foto i zdarzyło się kilka razy, że nie dało się go użyć. Ma ok 26 cm wysokości i wystarczy lekko nierówny teren, aby zabrakło pod rurą miejsca. Innym tematem jest nieszczęsne ułożenie instalacji pod przyczepą. Gdyby to projektował caravaningowiec, obstawiam, że rozwiązano by to należycie.

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie problemy miałem rurę giętą zakładaną na końcówkę z przyczepy i zbiornik stawiałem obok - najczęściej udawało się to zrobić całkiem szczelnie i napełnić "połowę" zbiornika...

Puki nie kupiłem sobie zbiornika "z angielki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekk napisał:

Tak, problem załatwiamy elastyczną, karbowaną rurką pcv, która jednocześnie pełni rolę syfonu.

To właśnie chciałem napisać  :ok:    :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.03.2021 o 19:12, tomekk napisał:

Załączam ilustrację. Wkleiłem odcinek rurki kanalizacyjnej 50 mm, jak znalazłem w jednym z marketów z takim grubym zwojem do wkręcenia, ale zwykła też może być zrobić na wcisk i też będzie dobrze.

image.thumb.png.b932556ba1537d0fbd7906f54ea2caee.png

Dzięki za inspirację. 

Koszty:

Kanister 25 l za 2 zł kupiony na myjni

Rurka z dekielkiem około 7 zł

Czas na wykonanie 30 minut

Idealnie pasuje pod przyczepę. Nie ma kółek ale i tak mam mały lekki wózek transportowy ?

20210408_144757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak się dowiedziałem czytając wątek @filipert o wynalzku Wastemaster, zamówiłem to cudo, nie było w tamtym czasie (luty), pani mnie zapisała, a dzisiaj przyszło (koszt zakupu razem z przesyłką 225 zeta). Rzadko jestem zachwycony wynalazkami Brytyjczyków w temacie karawaningu, ale ten jest godny polecenia, - co tam, jestem wręcz zachwycony!  Mam w Knausie zbiornik na wodę szarą 70 L, ale to nie załatwia przecież sprawy, gdy trzeba ścieki wywieźć ręcznie, dlatego taki "wózkozbiornik" mi się przyda. Możliwość mocowania kasety z kibelka dodatkowo na nim uważam za mega praktyczne. Nie żałuję ani jednej złotówki za ten patent :) Kiedyś miałem tę beczkę z uchwytem , którą można toczyć (aquaroll), ale to jest o wiele lepsze, bo można używać jako wózka transportowego (do kasety, albo na zakupy ;) ) Wchodzi bez problemu pod przyczepę. Do transportu to chyba sobie mocowanie do sanek od koła zapasowego zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jerrylin napisał:

Rzadko jestem zachwycony wynalazkami Brytyjczyków w temacie karawaningu, ale ten jest godny polecenia, - co tam, jestem wręcz zachwycony! 

Nie dziwię się.

38 minut temu, jerrylin napisał:

Do transportu to chyba sobie mocowanie do sanek od koła zapasowego zrobię. 

Całkiem dobry kierunek ?

Dzisiaj obmierzyłem podwozie i będzie zbiornik stały a i miejsca ful na Westemastera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.