Skocz do zawartości

Jaki (naprawdę) duży zbiornik na szarą wodę?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

48 minut temu, Maras napisał:

Ile kosztują do niego te sanki montowane pod podłogą ?

?  około 1000 zł ?‍♂️

41 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie chcesz wiedzieć ?

Dokładnie :D 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

?  około 1000 zł ?‍♂️

Dokładnie :D 

Ta okrągła suma bardziej mnie mobilizuje do DIY czyli   Do It Yourself  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maras napisał:

Ta okrągła suma bardziej mnie mobilizuje do DIY czyli   Do It Yourself  :) 

Ja na razie zacznę od zbiornika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maras napisał:

ok ,zrobię sam :) 

i to jest good idea Marku - tysiaka za parę nędznych profili to kosmos - no cóż w pięknym kraju nad Wisła nadal pokutuje stereotyp że w karawaning mogą się bawić tylko bogaci więc należny ich rzeźbić
Owszem ktoś to zrobi to ma na tym zarobić ale nawet odrzuciwszy idee DIY to byle ślusarz zrobi to za 3-4 stówki i będzie  klaskał uszami że dobra fucha mu sie trafiła bo ogarnie to w pół dnia o ile nie krócej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest good idea Marku - tysiaka za parę nędznych profili to kosmos - no cóż w pięknym kraju nad Wisła nadal pokutuje stereotyp że w karawaning mogą się bawić tylko bogaci więc należny ich rzeźbić
Owszem ktoś to zrobi to ma na tym zarobić ale nawet odrzuciwszy idee DIY to byle ślusarz zrobi to za 3-4 stówki i będzie  klaskał uszami że dobra fucha mu sie trafiła bo ogarnie to w pół dnia o ile nie krócej
 
Ale cen nikt nie ustala na kieszeń Polaka. Wszystkie ceny są przeliczane z EUR więc w złotówkach jest coraz drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nawet pominąwszy zwyżkujące EUR to kosmos
Dlatego sprytny Polak kombinuje jak się nie dać zrzeźbic :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coby nie  - jak szaleć to na bogato Marku :) 
A2 na błysk ładnie w Tigu pospawać + nalepeczka Special version for caravans and motorhomes  druknieta na folii  i można ściemniać że za tysiaka kupiomy a Alko czy Fiamma niech dalej w ojro sobie liczą  :lol:

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko zależy do czego...

Gdzie będziesz jeździł, jak duża jest Twoja załoga, ile "prac" z wodą będziesz wykonywał w przyczepie...

 

W sumie zbiornik im większy tym lepszy, ale większy kosztuje więcej, zabiera więcej cennego miejsca, więcej waży (nawet pusty) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały update. Kupiłem nr 2 czyli CARYSAN AQUA MOBILE 35l. Przeważyła głównie cena. Zbiornik kosztował 299 zł, czyli była to najtańsza propozycja ze wszystkich.
Sam zbiornik wygląda bardzo solidnie. Plastik jest dość gruby, rączka na odpowiedniej wysokości, więc ciągnie się go całkiem dobrze, kółka też sprawiają wrażenie dobrych i można je łatwo zdemontować.

Zobaczymy jak się będzie go używało w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały update. Kupiłem nr 2 czyli CARYSAN AQUA MOBILE 35l. Przeważyła głównie cena. Zbiornik kosztował 299 zł, czyli była to najtańsza propozycja ze wszystkich.
Sam zbiornik wygląda bardzo solidnie. Plastik jest dość gruby, rączka na odpowiedniej wysokości, więc ciągnie się go całkiem dobrze, kółka też sprawiają wrażenie dobrych i można je łatwo zdemontować.

Zobaczymy jak się będzie go używało w rzeczywistości


Fajny i nie ma chromowanej rączki jak fiamma, po pewnym czasie lubi zardzewieć. Pytanie czy bum go uniósł żeby wylać, no rozwiązania na campingach na szarą wodę potrafią być absurdalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Misio napisał:

Wszysko zależy do czego...

Gdzie będziesz jeździł, jak duża jest Twoja załoga, ile "prac" z wodą będziesz wykonywał w przyczepie...

 

W sumie zbiornik im większy tym lepszy, ale większy kosztuje więcej, zabiera więcej cennego miejsca, więcej waży (nawet pusty) itd...

Zaloga to dwie osoby dorosłe i 4latka... Planuje szybkie prysznice w cepce i podstawowe czynności, typu zmywanie toaleta itp.

Właśnie jako początkujący cieżko mi ocenić intensywność wyjazdów. Ten rok dopiero pokaże jak to się rozkręci. Zakup w poprzednim, tylko dwa krótkie wyjazdy... troche remontów i udogodnień. Więc czy kupić karnister za 20 - 30 zl i zobaczyć jak to dalej pojdzie czy od razu wydac 300 - 400 na zabudowany zbiornik. Skłaniam się do pierwszej wersji z możliwością wymiany na lepszy zbiornik w przyszłości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

branie pryszniców bez min 40l zbiornika to jest jednak ciężko...

ale wydaje mi się że na początku taki kanisterek nie jest też złym rozwiązaniem (ja w dość podobnej Adrii miałem właśnie 20l kanister...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.