Skocz do zawartości

Jaki (naprawdę) duży zbiornik na szarą wodę?


Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tematu pośrednio zainspirował mnie @filipert, który swojego czasu kupił 38l zbiornik na szarą wodę. Zacząłem drążyć temat i uznałem, że w sumie czemu nie. Do tej pory, pewnie jak wszyscy używałem standardowej szarej Fiammy 23W o pojemności 23 litrów o takiej:


image.png.984387f3d5247611751546296d25dd8f.png

 

No ale nie ukrywam, że dla mnie taka pojemność jest za mała i rozważam coś większego. Na rynku jest raptem kilka zbiorników, w przedziale od 35 do aż 46 litrów.  Poniżej moje zestawienie:

 

  1. Fiamma 40 W Roll-Tank. 
    W specyfikacji Fiammy ten zbiornik ma oficjalnie 35l, chociaż wszyscy wszędzie piszą, że ma on 40 l. Wymiary to 81x40x20 cm, ma możliwość podłączenia wody na szybkozłączke. Wydaje się całkiem sensownym wyborem, ma duże kółka. Cena niestety około 415 zł.image.thumb.png.5572804918d45a780c05c384fc8236e6.png

  2. CARYSAN AQUA MOBILE 35l
    W teorii ma taką samą pojemność co Fiamma Roll Tank 40W, czyli 35l ale jego wymiary są już mniejsze bo 80x36x17 cm. Kółka wydają się gorsze. Co ciekawe to do tego zbiornika można kupić system do zamotnowania go na ramie przyczepy i można w takim wypadku traktować go jak zbiornik podwieszany - w sumie dobra sprawa w czasie podróży. Cena też atrakcyjna bo 299 zł
    image.png.d466cc3fb36224fceece550058f3ca4c.png

  3.  Wastehog 46l 
    Niekwestionowany lider pojemności, bo ma aż 45l! Jest też najcięższy bo waży aż 5 kg. Jest też największy - jego wymiary to 94x38x28 cm. Do tej podpórka do przewożenia kasety, chociaż przy pełnym zbiorniku + pełnej kasecie robi się nam niemal 70 kg ładunku. Sam zbiornik wydaje się porządny, ale trochę się obawiam wygody ciągania takiego kloca :D W Polsce raczej niedostępny, pozostaje zakup w UK, albo od prywatnych osób na OLX. Cena około 300 zł. 
    image.thumb.png.1dac810f9b0517fec3793046ce9808c1.png

  4. AQAROLL WASTEMASTER
    Pojemność 38 l, wymiary 100x35x16 cm. Czyli nadłuższy z całej czwórki. Na plus mocno solidne kółka i pojemność sensowna. Cena około 380 zł. 
    image.thumb.png.62dfdce723a04939ed63e0a5d6a90930.png
     

 

I zastanawiam się, który wybrać, a może ktoś z Was używa jakiegoś dużego zbiornika i może się podzielić uwagami? Początkowo byłem zdecydowany na Fiammę, ale w przeliczeniu na litr wychodzi chyba najdrożej. Gdyby ona miała faktycznie te 40l to byłby taki sensowny kompromis pomędzy Wastehogiem, a Carysanem. A może macie jeszcze jakieś inne sensowne propozycje?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapomniałeś o moim AQAROLL WASTEMASTER ?

image.thumb.png.faa805fc9fb773d6045273a962f8492f.png

 

  • UK's number 1 waste container.
  • 10 Year container guarantee.
  • 38 litre capacity.
  • The unique shape gives good balance.
  • Wheels and axle easily removed for cleaning and storage.
  • Take waste water and toilet cassette to disposal.
  • Wide wheels to spread load on soft ground.
  • Carry platform for toilet cassette etc... luggage elastics included.
  • Dimensions: 355mm x 1000mm x 160mm
  • Product Weight – 4.5kg approximately
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

Zapomniałeś o moim AQAROLL WASTEMASTER ?

image.thumb.png.faa805fc9fb773d6045273a962f8492f.png

 

Ok dzięki. Nigdzie nie rzucił mi się w oczy i nie brałem go pod uwagę. Ale dodaje go do rozważań zakupowych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipert napisał:

 

image.thumb.png.faa805fc9fb773d6045273a962f8492f.png

 

Posiadam ten model, kupiłem go właśnie ze względu na pojemność (ale za to pół, no prawie pół bakisty zajmuje - czyli tzw. mniejszą połowę).

Mam tylko 1 uwagę - jak szybko zaiwaniam na wylewkę - mam wrażenie że zaczyna "wężykować" - ot taka profesjonalna uwaga z mej strony ?

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekKnaus napisał:

Posiadam ten model, kupiłem go właśnie ze względu na pojemność (ale za to pół, no prawie pół bakisty zajmuje - czyli tzw. mniejszą połowę).

Zdaję sobie sprawę z wielkości;) Chociaż ten AQAROLL WASTEMASTER jest najdłuższy, ma metr wysokości. Tak czy inaczej gdzieś go zmieszczę, najwyżej poleci pod łóżko piętrowe więc to nie problem.

PS. @filipert dodałem go do zestawienia. Na chwilę obecną zastanawiam się nad pozycjami 2 i 4. Fiammę skreślam chyba ze względu na cenę, wychodzi najdrożej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Voku napisał:

Ja wolę mniejszy,

A potem narzekasz, że ciagle go musisz opróżniać ;) 

2 minuty temu, Voku napisał:

myślałem nad dużym, ale te duże potem nie ma gdzie wsadzić a ten mały wożę w bakiście na stojąco.

Mały też wożę na stojąca. W tym samy miejscu gdzie wożę mały to i zmieściłby mi się duży na stojąco. Tak więc miejsce nie stanowi problemu, ani w obecnej przyczepie, ani w następnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

A potem narzekasz, że ciagle go musisz opróżniać ;) 

Mały też wożę na stojąca. W tym samy miejscu gdzie wożę mały to i zmieściłby mi się duży na stojąco. Tak więc miejsce nie stanowi problemu, ani w obecnej przyczepie, ani w następnej.

To fakt, ale to trochę jak z noszeniem wody, wolę 3x przejść się z konewką niż targać 30l na raz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Voku napisał:

To fakt, ale to trochę jak z noszeniem wody, wolę 3x przejść się z konewką niż targać 30l na raz :D 

No dlatego pytam o opinię. Dla mnie Fiamma nie jest super wygodna, często się ciężko to ciągnie przez tą rączkę i muszę to zwyczajnie dźwigać. Zakładam, że te zbiorniki powyżej są wygodniejsze w użyciu mimo większej pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem około 40 litrów, ale sprzedałem, nieporozumienie. Nie zawsze masz kratkę na którą najedziesz, czasami trzeba dźwignąć i do sedesu wylać, a operowanie taką pojemnością to porażka. Mam teraz około 25 litrów, jest zdecydowanie lepiej. Jedyne co znowu przyszło mi na powrót do głowy, to montaż stałego jednak zbiornika na jakieś 30 litrów. Często się zdarza że na parkingu ręce, owoce, zęby trzeba umyć i zawsze coś z tą niedużą ilością szarej wody trzeba zrobić. Jest tego max 5 litrów, a i tak w tym samym dniu ląduje na jakimś kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomekk napisał:

Miałem około 40 litrów, ale sprzedałem, nieporozumienie. Nie zawsze masz kratkę na którą najedziesz, czasami trzeba dźwignąć i do sedesu wylać, a operowanie taką pojemnością to porażka. 

Dzięki za przypomnienie. Faktycznie zdarzało mi się wylewać szarą wodę do sedesu czy nawet do umywalki bo nie było innych możliwości. Dlatego fajną opcją wydaje mi się nr 2. Czyli Carysan 35l. Co ciekawe to są do niego dedykowane uchwyty do ramy, i może on robić za zbiornik zamontowany na stałe:

image.png.fe1ab5f92446682385bf60a247c964a3.png

 

Na pewno odpuszczam nr 3 czyli Wastehog - on jest przede wszystkim za wysoki i może nie wejść pod przeczyepę. I na pewno odpuszczę nr 1 czyli fiammę - zdecydowanie za drogi. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem AQAROLL WASTEMASTER (wcześniej miałem inne fiammy), ale dopiero byłem z niego bardzo zadowolony. Dodatkowo sprawdzał się jako wózeczek dla kotka lub czystej wody (fiammy jakoś nie chciały jeździć, koła się zapadały, blokowały itd - doprowadzało to do tego że je nosiłem).

Jak wiedziałem że jest kłopot ze zlewaniem - starałem się częściej chodzić wylewać, kiedy miałem około pół zbiornika.

Wywaliłem koło zapasowe pod przyczepę, a zbiornik wstawiłem do przedniej bakisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał:

Jedyne co znowu przyszło mi na powrót do głowy, to montaż stałego jednak zbiornika na jakieś 30 litrów. Często się zdarza że na parkingu ręce, owoce, zęby trzeba umyć i zawsze coś z tą niedużą ilością szarej wody trzeba zrobić. Jest tego max 5 litrów, a i tak w tym samym dniu ląduje na jakimś kempingu.

Też nad tym myślę i jak zabuduję niebawem uchwyt na koło zapasowe to planuję wykorzystać te sanki do zabudowania właśnie takiego pojemnika na potrzeby korzystania w trasie. Zobaczę co się uda wymodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.