Skocz do zawartości

Knaus odjechał . Jakoś tak mi przykro....


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Ale ty z Toyotą to chyba już musiałeś robić B+E?

Nie musiałem. Toyota DMC 2100kg i na haku 1500kg, Knaus 500 KD - DMC 1300kg. Wszystkie warunki spełnione...nie tylko na papierze ale w rzeczywistości również. Mama mover Enduro Titanium (niby najlżejszy), Akumulator tylko 49Ah, Markiza workowa Fiamma (lżejsza niż Thule),  Lekkie naczynia i komplet wypoczynkowy. Z tym majdanem jakoś się mieszczę ale lekko nie jest :). Ale jestem osobą która nie mus zabierać całego majdanu na wyprawę. Zanim nie było dzieci to podróżowałem z małym podręcznym bagażem. Oczywiście jak bym mógł to bym to 100kg do przyczepy dołożył. Ale nie mogę bo oś tylko do tej wagi. Tak więc żyj z tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Mass in running order - masa całkowita przyczpki gotowej do jazdy. (DMC)

Nie. Mass in running order to nie jest DMC a MW przyczepy - taka wartość zostanie wpisana do DR. Na Mass in running order składa się masa przyczepy na pusto + pelna butla z gazem + pełny zbiornik na świeżą wodę + pełna spłuczka jeśli jest.

6 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Jacek, sęk w tym, że nie chcę robić B+E.

A co to za problem? Z własnego doświadczenia CI powiem, że ja żałuję, że B+E zrobiłem tak późno.

Cytat

Potrzebuję takiej opcji co ma DMC 1400-1450 i zabierze na pokład 300kg, bo jak dorzucę mover, solara, akumulator czy rowery to już nie wiele zostaje na resztę gratów.

To cudów nie ma ;) Za dużego wyboru też nie ma

Cytat

Tak więc dla mnie przyczepa musi ważyć maks 1100kg-1150kg. Najbliższy ideałowi jest ten Sport oraz Wiensbergi: CaraOne 500 FDK i może CaraOne 550 QDK, ale nie kumam jaka różnica jest między: mass in running order oraz mass of unladen vehicle - wiesz może?

No ale Sport 500 KD nie waży na pusto 1100-1150 kg a bliżej mu do 1250 kg. Jak dołożysz mover, solar i rowery to już masz przekroczone DMC... W Weinsbergu 500 FDK może będzie ciut lepiej, ale cudów się też nie spodziewaj, też pewnie realna waga z pakietami będzie oscylować koło 1200 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rodzinsonada napisał:

Sudwindy faktycznie mają mega design i wszystko wygląda super porządnie

Tabbert Da Vinci 500 KD podobał mi się w środku jeszcze bardziej, ładniejszy kolor mebelków. No tylko już sporo drożej, w sumie za gorsze wyposażenie jak chociażby brak drzwi w kabinie prysznicowej a sama szmata, rybia łuska vs gładka ściana w Sudwindzie i parę innych detali. A tak poza tym to dokładnie to samo. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 01:43, rodzinsonada napisał:

Najbliższa ideału jest Knaus 500 KD, ale blat za mały w kuchni, nawet ekspresu do kawy nie postawię. Wą

Miałem podobne przemyślenia i potrzeby. Skończyłem na 580qs ale w wersji Sport, bo sudwind ma już blat o wiele mniejszy. Blat i waga przekonały mnie do Sporta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przemyślenia i potrzeby. Skończyłem na 580qs ale w wersji Sport, bo sudwind ma już blat o wiele mniejszy. Blat i waga przekonały mnie do Sporta. 
Przy 500 nie ma takiego problemu. Blaty mają taką samą długość i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 16.03.2021 o 02:11, rodzinsonada napisał:

Jacek, sęk w tym, że nie chcę robić B+E. Potrzebuję takiej opcji co ma DMC 1400-1450 i zabierze na pokład 300kg, bo jak dorzucę mover, solara, akumulator czy rowery to już nie wiele zostaje na resztę gratów. Tak więc dla mnie przyczepa musi ważyć maks 1100kg-1150kg. Najbliższy ideałowi jest ten Sport oraz Wiensbergi: CaraOne 500 FDK i może CaraOne 550 QDK, ale nie kumam jaka różnica jest między: mass in running order oraz mass of unladen vehicle - wiesz może?

Wiem ze pewnie temat juz nieaktualny, ale o B96 moze sie zastanawiales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.