Skocz do zawartości

Może już czas na bramkę Smarthome w przyczepie?!


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tym co sobie zainstalowałem w domu czemu by tego nie wrzucić też do przyczepy?!

Bramka Aqara M2 ... maleńka zasilana z USB więc łatwa do podłączenia. 

aqara-m2-hub-bramka-homekit-zigbee-30-wersja-eu.jpg.833a0b443d32a55f3ef3fb13ec3780b0.jpg

Czujniki temperatury i wilgotności do niej. Zasilane bateryjnie (wymiana baterii co dwa lata). Lodówka, wnętrze przyczepy, jeden na zewnątrz.

aqara-czujnik-temperatury-wilgotnosci-wersja-eu.jpg.3a39d90be0b65ee2958066805af0a036.jpg

Czujnik drgań i wibracji (jak nas nie ma dostaniemy powiadomienie). Zasilanie bateryjne na dwa lata.

aqara-czujnik-drgan-wibracji-zigbee-wersja-eu.jpg.2a3b8b0ff15bea75a52963884a92fee1.jpg

Czujnik otwarcia drzwi

aqara-czujnik-otwarcia-drzwi-okna-wersja-eu.jpg.9478eac81fbd1ce2a4ba6ffd9d450cf4.jpg

Czujnik ruchu (włączy światło, wyzwoli alarm).

aqara-czujnik-ruchu-swiatla-zigbee-wersja-eu.jpg.af92558f159eae5c89973bf2336c64c3.jpg

No i może czujnik zalania (raz przelałem niezakręcony zbiornik wewnętrzny).

aqara-czujnik-zalania-wycieku-wody-wersja-eu.jpg.f2f0174adc7c74571cbd3d71bcdab5cb.jpg

Wszystkie czujniki to maleństwa wielkości 5 złotówki max zasilane bateryjnie (2lata).

Zyskujemy syrenę alarmową z powiadomieniem dźwiękowym i ew świetlnym jak sobie tak zrobimy, powiadomienie (logi, historia zdarzeń) na telefonie.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super aplikacja gdzie mamy historię wszystkich czujników.

 

31dce8f4e9f7e043db6da0b93ff7f06b.png&key=45d1afe7004abf401a90eb83ffe7f21b188a6e076d54b28308a465481f9305f6d0bd2b31361d8808ab56b0add60e4f09.png&key=9bc9a2eea809dee7339cc084275ce99dfd5c15688beb4b23b5debafe879629c8

b0a0c5f9ceffd8eed1d6b8101abe0fed.png&key=902d7de1e71008ec6bc6891f0525f74e3be167540f8aaf5e3422639b2f5d9f07

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

To musi mieć dostęp do internetu cały czas. W PL to załatwienia przez przenośny router, ale poza PL może być większy problem. 

 

Tak do tego myślę można użyć router mikrotika z usb, jakiś stary z demobilu. W usb modem LTE jako backup, a na campingach logowałby się do sieci wifi dostępnej na miejscu. Gdy wifi padnie aktywuje się LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, witus napisał:

No i super aplikacja gdzie mamy historię wszystkich czujników.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Tak do tego myślę można użyć router mikrotika z usb, jakiś stary z demobilu. W usb modem LTE jako backup, a na campingach logowałby się do sieci wifi dostępnej na miejscu. Gdy wifi padnie aktywuje się LTE.

Lubię takie gadżety :) zacząłem od Philips Hue w domu, a teraz się bawię w garażu z gniazdkami sterowanymi, czujnikami itd. W przyczepie też ma to sporo zastosowań.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie gadżety  zacząłem od Philips Hue w domu, a teraz się bawię w garażu z gniazdkami sterowanymi, czujnikami itd. W przyczepie też ma to sporo zastosowań.  


Ja Hue rozszerzyłem właśnie akcesoriami aqara ... :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

Ja Hue rozszerzyłem właśnie akcesoriami aqara ... :)

 

Ale to potrzebuje osobnego mostka? W sumie co za różnica skoro i Hue i Aqara działa pod homekit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to potrzebuje osobnego mostka? W sumie co za różnica skoro i Hue i Aqara działa pod homekit. 


Tak potrzebuje, ale mostek ma dużo zalet np jest centralą alarmową, a jedno z drugim integruje homekit. Dzięki temu mam lepsze/tańsze włączniki światła dla Hue. No i czujniki zalania czy otwarcia. Niedawno strzelił mi wężyk przy kranie, dobrze, że pracowaliśmy w domu.

Mostkiem może być kamera aqara g2h zgodna z homekitowym secure video.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat.
Szukam podobnego rozwiązania ale tylko z czujnikiem temperatury i wilgotności. Czujnik jak najmniejszy, bezprzewodowy zasilany bateryjnie.
Taki rodzaj stacji pogodowej ale naprawdę z małym czujnikiem.


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.