Skocz do zawartości

Łapy przyczepy


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie, zlot zlotem a ja potrzebuję rady. Uporałem się już ze wszystkim (no prawie) wewnątrz mojej przyczepy i teraz czas pomyśleć o zewnętrznej stronie. Tam w zasadzie wszystko ok oprócz łap, które podpierają nasze domki. Otóż u mnie tylko jedna z czterech działa prawidłowo. Reszta poprosty nie opuszcza się pomimo że śruba się kręci. Zastanawiam się czy można to naprawić i czy warto, czy też lepiej stawiać przyczepę na lewarkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przerabiałem ten problem w mojej poprzedniej przyczepie Beyerland. W podporach firmy Alko, które były w niej zamontowane założone były plastikowe gwintowane ślimaki odpowiedzialne za to czy podpora przyczepy opuszcza się bądź opada. Niestety z biegiem lat gwint się wytarł i podpory przestały spełniać swoją funkcję. Nie jest to wielki problem, bo praktycznie od ręki kupiłem oryginalne i już nie plastikowe lecz metalowe ślimaki u przedstawiciela firmy Alko. Jak dobrze pamietam kosztowały ok 28 zł za sztukę, a wymiana zajęła mi dosłownie chwilkę - ok.30 minut. Jeżeli będziesz kupował owe ślimaki musisz zwrócić uwage na rozmiar gwintu bo jest kilka różnych rozmiarów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odświeżę temat, bo przygotowując moją nowo nabytą przyczepę zauważyłem, że jedna łapa przestała działać. Najpierw nie opuszczała i nie podnosiła się do końca. Podniosłem ją ile się dało po czym opadła sama. Na śrubie został jakiś plastikowy element, który odczepił się od łapy. To pewnie prowadzenie ślimaka. Niestety nie wiem jakiego producenta są te elementy. Może podpowiecie znając markę przyczepy - Knaus Sudwind 8003

Czy całą podporę trzeba wymienić, czy tylko jakąś część?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

miałem to samo w knausie i wystarczy wymienić ten urwany plasikowy element co pozostal na gwincie, ja wymieniłem na metalowy dostaniesz go w każdym sklepie z częściami do przyczep, koszt niewielki a cała noga to sporo więcej kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

Pytanie od nowicjusza: czy przyczepę stabilizuje się podnosząc ją na 4 łapkach czy podnosi lewarkiem i tylko blokuje/zabezpiecza łapami ? Dotychczas próbowałem na samych łapkach ją podnosić , żeby wyprostować ale szło piekielnie ciężko a w końcu i tak nie dałem rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ci łapy wpadły do środka :D Poziomujemy klinami/najazdami, podkopami, kołem manewrowym czym komu wygodniej przyczepa ma stać na kołach, łapy tylko do stabilizacji. NIE podnosimy na nich cepki :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.