Jump to content
dareknow

Termometr elektroniczny montaż w lodówce

Recommended Posts

dareknow

Panowie czy ktoś montował termometr elektroniczny z kablem w lodówce  Coś takiego chodzi o to ze w tamtym roku kilka razy lodówka miała pod górkę i trzeba było wywalić produkty będące w środku :). Dołożyliśmy wentylatory a teraz dodatkowo chciałbym zamontować taki termometr ale nie wiem jak i gdzie przełożyć kabel z czujnikiem. Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Darek

chris_66

Ktoś chwalił się takim rozwiązaniem. Wepchnął czujnik z kabelkiem koło rurek, tam gdzie fabryka

Wysłane z telefonu

Misio
Posted (edited)

Ja mam 3 bezprzewodowe czujniki temperatury

Pod kamperem, w lodówce i w zamrażalce...

Czy to musi być po kabelku?

Edited by Misio (see edit history)

w79
5 godzin temu, Misio napisał:

Czy to musi być po kabelku

A jaki, lodówkowy, masz nie po kabelku? :)

Suzu4x4
Godzinę temu, w79 napisał:

A jaki, lodówkowy, masz nie po kabelku? :)

ja mam dokładnie taki jak w linku poniżej :

http://underhome.pl/wskazniki-temperatury/15324-32870134155-bezprzewodowy-cyfrowy-alarm-dzwiekowy-termometr-do-lodowki-z-2-sztuk-czujnik-min-max-wyswietlacz-kryty-termometr-zew.html

i działa już z dobre cztery lata, ponadto ma możliwość ustawienia alarmu jakby temperatura zaczęła wzrastać.

Wbrew przewidywaniom niektórych sceptyków nawet jak jeden z czujników jest w zamrażarce to baterie nie zużywają się zbyt szybko, używam baterii Duracell i wystarczają spokojnie na cały sezon.

Dla mnie obowiązkową funkcją jest temperatura min/max , fajnie pozwala monitorować pracę lodówki w korelacji z temperaturą zewnętrzną.

w79
2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Dla mnie obowiązkową funkcją jest temperatura min/max , fajnie pozwala monitorować pracę lodówki w korelacji z temperaturą zewnętrzną

Dobry pomysł, chociaż na allegro lepsze ceny. Jestem na etapie montażu Simarine (dzięki @jacek00) i głowiłem się nad kabelkiem.. 

jacek00
8 minut temu, w79 napisał:

Dobry pomysł, chociaż na allegro lepsze ceny. Jestem na etapie montażu Simarine (dzięki @jacek00) i głowiłem się nad kabelkiem.. 

No z tym kabelkiem jest o tyle fajnie, że można podpiąć go do Simarine i mieć odczyty w jednym urządzeniu. Oczywiście bezprzewodowy termometr jest wygodny, ale wymaga zamontowania kolejnego urządzenia. 

Ale może warto ze względu właśnie na wygodę? 🤔

Marcin T
Godzinę temu, jacek00 napisał:

No z tym kabelkiem jest o tyle fajnie, że można podpiąć go do Simarine i mieć odczyty w jednym urządzeniu. Oczywiście bezprzewodowy termometr jest wygodny, ale wymaga zamontowania kolejnego urządzenia. 

Dokładnie. Będziesz miał jak taksówkarz - dziesięć monitorów 😉
Ponadto w Simarine też ustawia się alarmy temperatur. Ostatnio walczyłem w budce z instalacją pod Simarine i w moim Dometicu nie bardzo jest możliwość przemycić przewód do czujnika temperatury. Co prawda do radiatora przez otwór w tylnej ścianie lodówki idzie drut, ale nie wiem czy tamtędy da się cokolwiek przemycić 😉
Może ktoś coś podobnego ogarniał?

Łza Włóczynutka

A nie ma jakichś czujników Bluetooth, które można by sparować z telefonem?

Do zegarków garmin są takie czujniki, nazywa się to 'garmin tempe', ale tu chyba by się przydało do telefonu, telefon prawie zawsze jest pod ręką

w79
1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale może warto ze względu właśnie na wygodę? 🤔

A jak wystawisz drugi czujnik na zewnątrz to masz już temp otoczenia j nie trzeba wiercić dziury pod simarine :)

Łza Włóczynutka
Posted (edited)

jacek00
Godzinę temu, w79 napisał:

A jak wystawisz drugi czujnik na zewnątrz to masz już temp otoczenia j nie trzeba wiercić dziury pod simarine :)

Dziurę i tak będę miał od movera więc mi to nie przeszksdza ;) 

59 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Są, przecież większość domowych systemów jest oparta o wifi/BT

Łza Włóczynutka

urodziłem się za wcześnie, teraz są takie wyczesane technologie, że nie zdążę ich wszystkich poznać / użyć :,(

dareknow
Posted (edited)

Panowie dziękuję za wszystkie odpowiedzi skorzystam z patentu  Suzu4x4 dzięki .Mam jeszcze jedno pytanie by czytam o tych wentylatorach i już zgłupiałem dać na górne kratki czy od dołu przyczepy chłodne powietrze tłoczyć do dolnej kratki ??  I dodatkowo widziałem że niektóre osoby montują mały wentylator w środku lodówki aby mieszał powietrze

Edited by dareknow (see edit history)

chris_66

Na górze, ma wyciągać ciepłe

Wysłane z telefonu