Skocz do zawartości

Termometr elektroniczny montaż w lodówce


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś montował termometr elektroniczny z kablem w lodówce  Coś takiego chodzi o to ze w tamtym roku kilka razy lodówka miała pod górkę i trzeba było wywalić produkty będące w środku :). Dołożyliśmy wentylatory a teraz dodatkowo chciałbym zamontować taki termometr ale nie wiem jak i gdzie przełożyć kabel z czujnikiem. Z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 3 bezprzewodowe czujniki temperatury

Pod kamperem, w lodówce i w zamrażalce...

Czy to musi być po kabelku?

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

A jaki, lodówkowy, masz nie po kabelku? :)

ja mam dokładnie taki jak w linku poniżej :

http://underhome.pl/wskazniki-temperatury/15324-32870134155-bezprzewodowy-cyfrowy-alarm-dzwiekowy-termometr-do-lodowki-z-2-sztuk-czujnik-min-max-wyswietlacz-kryty-termometr-zew.html

i działa już z dobre cztery lata, ponadto ma możliwość ustawienia alarmu jakby temperatura zaczęła wzrastać.

Wbrew przewidywaniom niektórych sceptyków nawet jak jeden z czujników jest w zamrażarce to baterie nie zużywają się zbyt szybko, używam baterii Duracell i wystarczają spokojnie na cały sezon.

Dla mnie obowiązkową funkcją jest temperatura min/max , fajnie pozwala monitorować pracę lodówki w korelacji z temperaturą zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Dla mnie obowiązkową funkcją jest temperatura min/max , fajnie pozwala monitorować pracę lodówki w korelacji z temperaturą zewnętrzną

Dobry pomysł, chociaż na allegro lepsze ceny. Jestem na etapie montażu Simarine (dzięki @jacek00) i głowiłem się nad kabelkiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, w79 napisał:

Dobry pomysł, chociaż na allegro lepsze ceny. Jestem na etapie montażu Simarine (dzięki @jacek00) i głowiłem się nad kabelkiem.. 

No z tym kabelkiem jest o tyle fajnie, że można podpiąć go do Simarine i mieć odczyty w jednym urządzeniu. Oczywiście bezprzewodowy termometr jest wygodny, ale wymaga zamontowania kolejnego urządzenia. 

Ale może warto ze względu właśnie na wygodę? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

No z tym kabelkiem jest o tyle fajnie, że można podpiąć go do Simarine i mieć odczyty w jednym urządzeniu. Oczywiście bezprzewodowy termometr jest wygodny, ale wymaga zamontowania kolejnego urządzenia. 

Dokładnie. Będziesz miał jak taksówkarz - dziesięć monitorów ?
Ponadto w Simarine też ustawia się alarmy temperatur. Ostatnio walczyłem w budce z instalacją pod Simarine i w moim Dometicu nie bardzo jest możliwość przemycić przewód do czujnika temperatury. Co prawda do radiatora przez otwór w tylnej ścianie lodówki idzie drut, ale nie wiem czy tamtędy da się cokolwiek przemycić ?
Może ktoś coś podobnego ogarniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakichś czujników Bluetooth, które można by sparować z telefonem?

Do zegarków garmin są takie czujniki, nazywa się to 'garmin tempe', ale tu chyba by się przydało do telefonu, telefon prawie zawsze jest pod ręką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale może warto ze względu właśnie na wygodę? ?

A jak wystawisz drugi czujnik na zewnątrz to masz już temp otoczenia j nie trzeba wiercić dziury pod simarine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

A jak wystawisz drugi czujnik na zewnątrz to masz już temp otoczenia j nie trzeba wiercić dziury pod simarine :)

Dziurę i tak będę miał od movera więc mi to nie przeszksdza ;) 

59 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Są, przecież większość domowych systemów jest oparta o wifi/BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wszystkie odpowiedzi skorzystam z patentu  Suzu4x4 dzięki .Mam jeszcze jedno pytanie by czytam o tych wentylatorach i już zgłupiałem dać na górne kratki czy od dołu przyczepy chłodne powietrze tłoczyć do dolnej kratki ??  I dodatkowo widziałem że niektóre osoby montują mały wentylator w środku lodówki aby mieszał powietrze

Edytowane przez dareknow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.