Skocz do zawartości

Brak zasilania 12v z akumulatora holownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie przyczepa dethleffs po podłączeniu do auta kompletny brak zasilania urządzeń 12v, prąd na pinie w gnieździe jest, ktoś ma jakiś pomysł?? Bezpieczniki  w transformatorze napięcia dometic są ok. 

 

Edytowane przez Gregor Dethleffs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pierwszy pomysł, to demontaż obudowy wtyczki przyłączeniowej i sprawdzenie, czy są tam odpowiednie przewody dla pin 9, 10, 11 i 13, oraz czy wszystko "gra", czy przewody są dobrze podłączone, nie są skorodowane, ułamane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyczepy podłączyłem auto kolegi i u niego wszystko działa w moim poprzednim aucie też było ok, więc problem tkwi  instalacji , hak założyłem w tamtym tygodniu i jak się okazuje super znawca pan Heniek zna się na hakach jak wilk na gwiazdach.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregor Dethleffs napisał:

Do przyczepy podłączyłem auto kolegi i u niego wszystko działa w moim poprzednim aucie też było ok, więc problem tkwi  instalacji , hak założyłem w tamtym tygodniu i jak się okazuje super znawca pan Heniek zna się na hakach jak wilk na gwiazdach.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam.

 

Problem tkwi w Twoim baaardzo pobieżnym i niedokładnym opisie wszystkiego ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 20:11, Piotrekm13 napisał:

Czyli prąd, który był na pinie, to go jednak nie było?

Prąd na 9 pinie jest nie ma masy na 13, więc myślę że to będzie przyczyną, poza tym na uruchomionym silniku nie mam prądu na pinie 10 i nie mogę go nigdzie znaleźć,

W dniu 6.03.2021 o 21:07, marcin668 napisał:

Problem może być  gniazdo i  czy jest pin 9 bo nie wszystkie gniazda je mają oczywiście otwór jest ale pusty !

Tak jest na 9 pinie prąd, tylko według schematu masa powinna być na 13 a jej tam niema jest w tym miejscu gdzie nie powinno byc nic także mechanik się pomylił i zakładam że to będzie przyczyną, pozatym niema prądu ładującego na 10 pinie muszę podjechać  do elektryka żeby mi poprawił to gniazdo, dzięki za podpowiedź 

 

W dniu 6.03.2021 o 21:15, Kristofer napisał:

Problem tkwi w Twoim baaardzo pobieżnym i niedokładnym opisie wszystkiego ... ;)

Problem tkwi w tym ze ty chyba szukasz problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregor Dethleffs napisał:

Tak jest na 9 pinie prąd, tylko według schematu masa powinna być na 13 a jej tam niema jest w tym miejscu gdzie nie powinno byc nic także mechanik się pomylił i zakładam że to będzie przyczyną, pozatym niema prądu ładującego na 10 pinie muszę podjechać  do elektryka żeby mi poprawił to gniazdo, dzięki za podpowiedź 

Pytanie tylko czy były ciągnięte jakieś kable od przodu. Do pinu 9 można wziąć na przykład z gniazda zapalniczki, jeśli jest gdzieś z tyłu, choć to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Do pinu 10 to już raczej w większości przypadków ciągnięcie (przynajmniej sygnału) od przodu.

Sprawdź tez masę na pinie 11.

Jak ten majster zrobił "po łebkach", to może jeszcze dużo brakować, aby było zrobione jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gregor Dethleffs napisał:

Problem tkwi w tym ze ty chyba szukasz problemu. 

O, widzisz! Tym wpisem mnie przekonałeś, że nie warto poświęcać czasu na czytanie Twoich postów.

Uciekam, aby nie mieć problemów :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kristofer napisał:

O, widzisz! Tym wpisem mnie przekonałeś, że nie warto poświęcać czasu na czytanie Twoich postów.

Uciekam, aby nie mieć problemów :sciana:

image.jpeg.b8193e31b5f39e3f38d652af767de251.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 16:25, Piotrekm13 napisał:

Pytanie tylko czy były ciągnięte jakieś kable od przodu. Do pinu 9 można wziąć na przykład z gniazda zapalniczki, jeśli jest gdzieś z tyłu, choć to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Do pinu 10 to już raczej w większości przypadków ciągnięcie (przynajmniej sygnału) od przodu.

Sprawdź tez masę na pinie 11.

Jak ten majster zrobił "po łebkach", to może jeszcze dużo brakować, aby było zrobione jak należy

Masa jest na pinie 11 3 i tam gdzie nie powinno by żadnego pinu zamiast podejrzewam że się pomylił i masę dla tego 9 pinu dał zamiast do 13  tam gdzie nie trzeba, wydaje mi się ale nie wiem,  że on od przodu nic nie ciągną

( no chyba że nie kabel elektryczny :)

) najlepsze jest to że u niego na listwie wszystko świeciło. Oddam auto do dobrego elektryka który bardzo dużo robi przy instalacjach przyczep naczep może on to rozgryzie co poeta miał na myśli. Dzięki za pomoc, pozdeawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc jeśli jest tak jak piszesz to masy są pomieszane, ale po drugie to trochę ciężko wszystko podłączyć tak jak powinno być, bez ciągnięcia kabla od przodu. Prądu na wi-fi jeszcze nie wymyślili.

Chyba że znalazł jakieś porządne źródło prądu z tył oraz sygnał od stacyjki. 

Na listwie sprawdza się chyba tylko oświetlenie drogowe jak się nie mylę... Wkrótce będę wiedział na pewno bo właśnie montuje hak.

Dobry elektryk nie pomorze, jeśli mu nie wytłumaczysz co tam ma być dokładnie, że to do kempingu i mają być porządne zasilania. Jeden "stały plus" a drugi "po stacyjce".

Poczytaj też tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.