Jump to content
maniutek1003

trumavent TN2 230v

Recommended Posts

maniutek1003

Witam serdecznie, mam kłopot z dmuchawą powietrza, po włączeniu startowała z oporem, po czym stawała. Wymontowałem ją i podłączyłem w domu, plusem i minusem. Z oporami chodziła i po 10 sekundach pojawił się dymek najprawdopodobniej z zielonego elementu ( raczej na pewno bo był strasznie gorący, a na pewno nie śmierdziało spalonym plastikiem)IMG_20210228_141004.thumb.jpg.0c874228bcafdf4bd1a60ba970548560.jpg Na zdjęciu widać bielsze miejsca, tam było najgorętsze. Rozebrałem wszystko poczyściłem, nasmarowałem gniazda i chodzi już dobrze, ale kłopot z nagrzewaniem pozostał. Co może być przyczyną? źle podłączyłem coś, czy musi jeszcze być trzeci kabel podłączony czyli uziemienie? czy po prostu ten element żywot swój kończy. Wszelkie podpowiedzi mile widziane, że pozdrawiam 

szary11

Miałem podobne,całe delikatniejsze objawy w swojej 12V. Nie kombinowałem sam, dałem elektrykowi, wymienił jakieś kondensatorami, czy przetworniki (nie znam się na takich rzeczach),koszt ok 60zl i działa 2 lata. 

Nie kombinowałem sam. Po opisie wnioskuje, że jesteś takim laikiem jak ja (umiemy podłączyć) więc sugeruje oddać fachowcom. Czasem szybciej odratują, niż my na błędach znajdziemy problem.

Dodam, że nie był to elektryk od sprzętów karawaningowych, był zwykłym sprcem złotą rączką od sprzętów elektronicznych, prowadzący zakład napraw RTV AGD.

maniutek1003

jeżeli tą usterkę naprawi fachowiec to na pewno wyślę, tylko muszę znaleźć odpowiednią osobę znającą się na tym 

szary11
12 godzin temu, maniutek1003 napisał:

jeżeli tą usterkę naprawi fachowiec to na pewno wyślę, tylko muszę znaleźć odpowiednią osobę znającą się na tym 

To nie jest skomplikowane urządzenie dla elektryka. Jak pisałem - dałem do zwykłego serwisu RTV AGD.