Skocz do zawartości

Z Obidowej w stronę Turbacza 28.02.2021r.


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Siedząc sobie w domu 27.02 w sobotę wieczorem zastanawiałem się co by tu w niedzielę robić. Czy na kajak, rower czy na narty - zjazdowe czy biegowe. Stwierdziłem, że póki jeszcze jest trochę śniegu w górach to pasuje korzystać z nart. Postanowiłem, że podjadę do Obidowej i Trasą Olimpijczyków będę zbliżał sie w stronę Turbacza. Wyjechałem w sobotę około 22.00 po kilkudziesięciu minutach jazdy zaczęło ogarniać mnie takie zmęczenie, że stwierdziłem, że nie ma się co katować i na siłę jechać do Obidowej. Na parkingu przy kościele na Piątkowej Górze zatrzymałem się i poszedłem spać. Rano wstałem koło 6.00 i dojechałem na parking przy wejściu na trasę Olimpijczyków. Do przejechania miałem raptem 14km :lol: . W Obidowej panuje ciekawy mikroklimat. Wszędzie na około już praktycznie zero śniegu a tam nawet droga była zaśnieżona. Po zjedzeniu śniadania koło 7.15 wyszedłem na szlak opłacając wstęp na trasę w wysokości 5zł i za parking 10zł. Wiedziałem, że na Turbacz nie dotrę, bo chciałem wrócić do domu w okolice godziny 12.00 , żeby z rodziną trochę pobyć. Dotarłem do 4 tablicy, trasa utrzymana rewelacyjnie. Mogę żałować, że mieszkając stosunkowo niedaleko (około 95km) pierwszy raz tu zawitałem z biegówkami. Śnieg zmrożony był, szybki. Może widoków nie było , bo o tej godzinie było mgliście , to jednak warto było się wybrać. Jednak po piątkowych nartach zjazdowych w Master Ski Tylicz do niedzieli odczuwałem zmęczenie. Jak sobie pomyślę, jak kondycja mi spadła to głowa boli. Warto jednak było jechać na tę parę chwil. Po przyjeździe do domu , zjedzeniu obiadu pojechaliśmy na cmentarz a po cmentarzu na plac zabaw i miasteczko rowerowe w Mikluszowicach. To była fajnie spędzona niedziela.

https://photos.app.goo.gl/Cn21BihiE46Xr8Gx5

https://photos.app.goo.gl/njSehKu2KCTH8WEK7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.