Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie opony? C13


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam do was kolejne pytanie. 

Ratujcie... Kolo zapasowe, na 5 śrub, 13 cali, 5/112 Taki rozstaw śrub, mam nadzieje ze dobrze zmierzony....

Nie mozemy znaleźć nigdzie, na żadnym szrocie, nic nie pasuje... ? 

Edytowane przez Gruszka2501 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gruszka2501 napisał:

Mam do was kolejne pytanie. 

Ratujcie... Kolo zapasowe, na 5 śrub, 13 cali, 5/112 Taki rozstaw śrub, mam nadzieje ze dobrze zmierzony....

Nie mozemy znaleźć nigdzie, na żadnym szrocie, nic nie pasuje... ? 

https://unitrailer.pl/pol_m_Kola-felgi-opony_Felgi-do-przyczepy-180.html?gclid=EAIaIQobChMIhLaPmNPJ7wIVr0eRBR0ILgkdEAAYASAAEgIZtfD_BwE    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wzięło się i zblokowało z dostępem do forum. Na emila do administracji zgłoszenie też jakoś nie docierało albo co ? Nie wiem.

Aż kiedyś zadziałało no i jestem . 

Witam w drugim życiu ?

Co do opon - to przy następnej zmianie pójdę w wielosezon do przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 17:20, Gregor887 napisał:

GT Radial to znany i popularny chiński producent opon. Trafiają się też sztuki z Indonezji i podobno z USA, ale nie znam nikogo w Europie kto by tak trafił.

Nie wiem od kiedy GT Radial stał się Chińskim koncernem, ale z tego co wiem firma jest koncernem Indonezyjskim z charakterystycznym logiem głowy słonia indyjskiego, ale nie tylko albowiem zarówno domena jak i adres siedziby są Indonezyjskie  ;)

https://www.gtradial.co.id/id

 

Ale do rzeczy, w swojej przyczepie z 1999 roku miałem opony GT Radial MaxMiller "made in INDONESIA", które w 2015 wymieniłem na identyczne zakupione w OPONEO.PL i o dziwo również były na niej napisy "made in INDONESIA". Dlaczego wymieniłem? bo wiek! Stan bieżnika nie był zużyty a opony pokonały tysiące KM. Nigdy nie miałem problemów z jakimkolwiek wybrzuszeniem czy dziwnym zużyciem a uprawiałem karawaning na dziko i zjeździłem Polskę drogami ściany wschodniej.

MaxMiller Polecam.. w przeciwieństwie do opon firmy SEMPERIT Van-Life (made in Austria - grupa Continental), które po 5 sezonach wyglądają tak:

PS. Spotkałem na jakimś zlocie użytkownika przyczepy FENDT, który dopiero miał przygodę - jedna mu eksplodowała podczas jazdy! (zniszczone nadkole, uszkodzona przyczepa).

Wstawiłem zdjęcie oryginalnego bieżnika.

 20210325_123757.thumb.jpg.2c5fb5015e3a2230b1ba8c8cad1fcecc.jpg20210325_121844.thumb.jpg.122af6060020929ee9f80ccf5f3bb5a7.jpgSemperit VAN - LIFE 205/65 R15 99 T RF

 

 

20210325_123042.jpg

 

Edytowane przez Paweł Prokop
niechciany załącznik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z rękawa wyjęte.

Można coś porównać gdybyś podał masy swojej i tego Fenda. U Ciebie widzę 465 więc nic wielkiego i ciężkiego.

Do tego rozmiary kół obu przyczep. A na koniec wzajemna zamiana kół.

To jest wiarygodne porównanie. Wtedy możesz powiedzieć ,że akurat twoja GT jest super a tamta to szajs. Twoje porównanie nic nie wnosi. U mnie szajsy GT powywalało (fabrycznie nowe na nowej przyczepie) i nie jestem jedynym z takimi przejściami z GT.

Było już o tym na forum pisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jarosław69 napisał:

Można coś porównać gdybyś podał masy swojej i tego Fenda.

FENDTA jak już :)

u mnie DMC <1700 u kolegi, któremu opona eksplodowała DMC <1500

Świadomie Używam znaku mniejszości, bo jak kupujesz nową, producent deklaruje zakres DMC i tak w moim przypadku minimalne DMC wynosiło 1500 a maksymalne 1700 kg.

Opony mieliśmy identyczne, a po zużyciu moich chyba łatwo sobie uzmysłowić dlaczego nastąpił wystrzał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z rękawa wyjęte.

Można coś porównać gdybyś podał masy swojej i tego Fenda. U Ciebie widzę 465 więc nic wielkiego i ciężkiego.

Do tego rozmiary kół obu przyczep. A na koniec wzajemna zamiana kół.

To jest wiarygodne porównanie. Wtedy możesz powiedzieć ,że akurat twoja GT jest super a tamta to szajs. Twoje porównanie nic nie wnosi. U mnie szajsy GT powywalało (fabrycznie nowe na nowej przyczepie) i nie jestem jedynym z takimi przejściami z GT.

Było już o tym na forum pisane .

Na forum też było napisane, że to inne opony (nie GT) ci wybuchły i nie widzę abyś o tamtym producencie (Hankook?) nas ostrzegał. A skoro nowe Hankooki Ci wywaliło to wg mnie to jest dyskwalifikacja dla opon.
FENDTA jak już

u mnie DMC Świadomie Używam znaku mniejszości, bo jak kupujesz nową, producent deklaruje zakres DMC i tak w moim przypadku minimalne DMC wynosiło 1500 a maksymalne 1700 kg.

Opony mieliśmy identyczne, a po zużyciu moich chyba łatwo sobie uzmysłowić dlaczego nastąpił wystrzał...

 

Jedno jest pewne. Opony trzeba regularnie sprawdzać bez względu na markę. Sprawdzamy zarówno ciśnienie jak i stan zewnętrzny. Ja w ten sposób po około 20k km jak i po około 3 sezonach zauważyłem, że jedna GT jest przetarta dość mocno - okazało się że miałem na wakacjach właśnie za niskie ciśnienie i tak kilka tysięcy km pewnie w sezonie przejechałem. Na szczęście opona nie wybuchła a że miałem zapas to wymieniłem i bez stresu mogłem przejechać kolejne kilkaset km. Po powrocie wymieniłem komplet na kolejne GT Radial - ale tylko dlatego, że po prostu mam zapas oryginalny z GT Radial więc nie chciałem zmieniać i zapasu. Same GT Radial też bdo najtańszych nie należą. Z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - coś Ci się pozajączkowało. Jeśli możesz to wklej mi info gdzie i kiedy miałem na przyczepie Hankooki.  To coś nowego bo w tym życiu nie pamiętam ,żebym miał Hankooki .   ?

Od nowości miałem GT i to właśnie ten szajs mi się dwa razy rozlazł - raz drastycznie. Natomiast może coś tam Ci świta w wątku w kwestii czujnika ciśnienia montowanego na wentlu - doświadczenia przerabiałem na Barumach. 

 

ps. nie mam nic do Hankook - sprawdziły się w samochodach osobowych. I właśnie Hankook wielosezon jest w planach na następne ubranko.

Edytowane przez Jarosław69
HNK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jarosław69 napisał:

Jacek - coś Ci się pozajączkowało. Jeśli możesz to wklej mi info gdzie i kiedy miałem na przyczepie Hankooki.  To coś nowego bo w tym życiu nie pamiętam ,żebym miał Hankooki .   ?

Od nowości miałem GT i to właśnie ten szajs mi się dwa razy rozlazł - raz drastycznie. Natomiast może coś tam Ci świta w wątku w kwestii czujnika ciśnienia montowanego na wentlu - doświadczenia przerabiałem na Barumach. 

Czyli to Barumy Ci wybuchły? Swoją drogą to coś masz wyjątkowego pecha do opon. GT Radial się rozlał, Barumy wybuchły :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - nie ciągnij tego w ten sposób.

Rozwaliło mi w nielogiczny sposób GT.

A Barum rzeczywiście raz się rozpadł /JEDNA SZTUKA / ale to była inna historia - i to tylko raz w sposób w miarę wytłumaczalny. 

Dokupiłem do kompletu (do 3-ch sztuk) jednego  Baruma i ćwiczę je już chyba 3-ci albo 4ty sezon. Nie mam n tym tle jakiegoś fifra.

Barum dają rady , boki bieżnika się nie wycierają ,nic się nie rozwarstwia  i nie sypią się jak GT. /zajrzyj do historycznego tematu/.

Pojeżdżę ten i może max następny sezon na Barum a potem pomimo dobrego bieżnika nastąpi zmiana marki i sezonowości.

Natomiast przykład ze zdjęć powyżej wytartego Semperit  ... opona to efekt końcowy. Było już kilka przypadków  braku symetrii opisywanych przez szczęśliwców. 

Dlatego nie trafia do mnie bez dogłębnej analizy i przedstawienia tematu takie hasło , że moje opony są cacy bo są cacy i mają fajne zdjęcie a koledze stało się co się stało więc ta marka jest bee. Nigdy nie miałem Semperit i daleko mi do jego zakupu ale tu problem leże być może gdzie indziej a nie tylko w oponie.

Jakby poszkodowany zjeździł na tej samej przyczepie inną markę opon to wtedy dałoby się ocenić stan faktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.