Skocz do zawartości

Akcyza na kampery (silnik powyżej 2.0l) - nowa ustawa tuż tuż


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Walczyłem z myślami, czy na szybko nie kupić blaszki, zabudować jej prowizorycznie i przerejestrować na specjalny kempingowy. Jednak na tą chwilę chyba nie jest mi aż tak potrzebny -myślałem, by ruszyć ten temat za jakieś 2 lata. Tak więc chyba wstrzymuję się a w przyszłości pozostanie on samochodem ciężarowym a przegrodę oddzielę niewidocznymi drzwiami - będzie bezpieczniej i taniej. Choć fakt, będzie gorsze wykorzystanie przestrzeni :( 

Cały czas też myślę, by kupić brygadówkę, by w razie co móc przewieźć całą rodzinę i pociągnąć cepkę. A gdy małolaty nie będą chciały z nami jechać, to wolne miejsca będą wolne a na pace zrobi się mieszkanko dla 2 osób. Pytanie tylko, czy układ siedzeń pozwoli na tajniackie przejście z kabiny na pakę :niewiem: Jak nie, to będę przechodził jak w przyczepie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście nie musi być tajniackie - są homologowane ściany grodziowe z drzwiami suwanymi. Jestem prawie pewny, że po wejściu nowej akcyzy będą się pojawiały masowo kampery ze ścianą grodziowa i ciężarowe w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko takie homologowane grodzie też kosztują swoje. A zrobienie partyzantki z istniejącą grodzią może być równie bezpieczne co fabryczne rozwiązanie w przypadku dzwona. Patrząc na te testy zderzeniowe każdy normalny chciałby porządnie zrobić te drzwi ?

Większą przeszkodą może być układ siedzeń, z reguły ławka w postaci 2+1 a w brygadówce to już wogóle ☹ Trzeba będzie szukać perełek z idealnym układem siedzeń ☹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lbuster said:

Tak, tylko takie homologowane grodzie też kosztują swoje.

Można też troszkę liczyć na to, że z uwagi na nowe przepisy wzrośnie podaż takich rozwiązań. Oby tylko nie kombinować kosztem bezpieczeństwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiej grodzi?
Nie jestem pewien, czy partyzantka nie poskutkuje przymusowym holowaniem do PL, homologowana ścianka może być jednak tańsza i nie popsuje wakacji. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Allegro to z całą zabudowa kurierską i fotelikiem...

Ceny są różne...

Ale też wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie - dla tego w ta stronę ja poszedłem, montując taką grodź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przypuszczam że zainteresowanie grodziami kurierskimi wzrośnie zwłaszcza że pan minister nie wymienia ich w sławetnym załączniku do rozporządzenia o zakazanych częściach używanych

Problemem jest niewielka podaż tych grodzi w używkach - po prostu zapewne kurierka je przekłada z auta do auta.

Też się zastanawiałem - jednak niestety jak dotąd nie znalazłem do trojaczków z mojego rocznika 2005

W sumie w aucie robionym na 2 osoby sprawa jest prosta jak mam nawet w bieda puszce zapłacić 18,6% od 30-35tysi to wolę kupić grodż uważam że na pewno spożytkuje pieniądze lepiej niż na ...... bo przynajmniej lodówka mi na plecy nie wskoczy przy odpukać dzwonie a i klima efektywniej schłodzi mi kabinę podczas jazdy.

Na razie walczę aby zdążyć - jak nie zdążę to wyjście wydaje się być jedynym sensownym.

 

Jeśli ktoś by przypadkiem widział Ori używkę grodź do trojaczków do 2006 prośba o info default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale to nie to o czym mowa - to zwykła grodź - takich jest na tony Grzesiek.
Mnie interesuje tylko grodź tzw kurierska z drzwiami - bywają też takie grodzie na blaszakach serwisówkach


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrachujac od tego że zwykle mamy większy motor w robionych puszkach to nawet kupując w miarę nowe auto 2.0 które stanie się kamperem i będzie warte ok 100 tysięcy - no cóż po ulicy patrzę i jakoś 3 tysiące nigdzie nie leży.... ja podniosłym gdyby leżało......

Ale to nawet nie o te 3 tysiaki chodzi chodzi o to że prawem kaduka ktoś akcyzuje własną pracę dla siebie której wartość jednak jest nie mała przy wykonaniach DIY.

Na takiej samej zasadzie można by wprowadzać akcyzę od czystego mieszkania jak go sobie ktos posprząta....

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany grodziowe do bliźniaczków zginęły w ciągu tego roku...

 

Nie wiem co znaczy pseudo ciężarowych...uważam że jest sporo plusów auta ciężarowego kontra specjalny kempingowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.