Skocz do zawartości

Reling dachowy na przyczepie - jakie jest Wasze zdanie


jerrylin

Rekomendowane odpowiedzi

Zużycie paliwa nie jest dla mnie przeważającym kryterium, chociaż trudno mnie nie będzie przekonać, że z takim stelażem i dodatkowym oporem nie zużyje nieco więcej paliwa. Po prostu fizyki nie oszukasz i tyle. Nawet jeżeli spali 200 g paliwa na 100 km więcej, to jest to więcej, a nie mniej. Moc silnika itp nie ma tutaj nic do rzeczy, jest dodatkowy opór, potrzeba więcej energii, aby go pokonać. Zostawmy jednak kwestię spalania na boku. 

Raczej chciałem się dowiedzieć jakie sensowne zastosowanie może mieć według Was taki reling. Dotychczas na plus widzę: 

1. Może atrakcyjnie wyglądać (sprawa gustu, ale z gustami się nie dyskutuje). W przypadku 26-letniej przyczepy każdy dodatek sprawiający "atrakcyjny" wygląd może się przydać ;)  :) 
2. Może się przydać do mocowania plandeki ochronnej na zimowanie, aby ta nie leżała bezpośrednio na dachu 
3. Do przechowywania dmuchanych pelikanów i innych zabawek dla dzieci :) - do mnie najbardziej przemawia ten argument
4. Do mocowania dodatkowych gadżetów typu lampy, kamery cofania itp. 

Czy macie jeszcze jakiś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, to chyba idealne rozwiązanie do przewożenia desek surfingownych, duże, lekkie i nieporęczne, a łatwo to wrzucić. 

Wtedy dach w samochodzie wolny np. na rowery albo na duży box.

Albo zamocować solara, albo kilka mniejszych w cienkich 3-centymetrowych ramkach tak, żeby krył(y) się w cieniu aerodynamicznym poprzeczek i dać sobie spokój  z pakowaniem na relingi czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski surfingowe i ponton też do mnie przemawiają. Dokładam do listy zalet i niniejszym oświadczam, że reling jednak zostanie na dachu :) 

1. Może atrakcyjnie wyglądać (sprawa gustu, ale z gustami się nie dyskutuje). W przypadku 26-letniej przyczepy każdy dodatek sprawiający "atrakcyjny" wygląd może się przydać ;)  :) 
2. Może się przydać do mocowania plandeki ochronnej na zimowanie, aby ta nie leżała bezpośrednio na dachu 
3. Do przechowywania dmuchanych pelikanów i innych zabawek dla dzieci :) - do mnie najbardziej przemawia ten argument
4. Do mocowania dodatkowych gadżetów typu lampy, kamery cofania itp. 
5. Do mocowania desek surfingowych, pontonu itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mocowanie anteny, przeciąganie przewodów, rozważałem również przymocowanie solara do relingu. Bezpieczniej jest też na drabinie, gdy mogę się ręką złapać relingu ;) 

20180421_141629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wzbudzał mojego zaufania, gdyż taki żagiel przez wiele lat mógłby uszkodzić/rozszczelnić mocowanie na krawędźi dachu. Dodatkowo relingu nie mam na całej długości dachu i musiałbym go przesunąć do tyłu. Inny argument to musiałbym z zewnątrz wkręcić śruby widoczne z boku przyczepy a panel by nie przylegał idealnie do relingu, bo tam są te widoczne na zdjęciu plastiki a w nim śruby montażowe.

To wszystko powyżej jeszcze bym mógł pominąć i zaakceptować, ale skoro drugą stronę i tak bym musiał kleić do dachu to już lepiej całość zrobić zrobić tą samą technologią - jedna robota, sprawdzona metoda i umieszczam panel dokładnie tam, gdzie chcę ?

Ps. jeszcze jedna zaleta relingu - lepiej, żeby gałęzie z drzew obcierały reling niż krawędź dachu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.04.2021 o 08:56, lbuster napisał:

. jeszcze jedna zaleta relingu - lepiej, żeby gałęzie z drzew obcierały reling niż krawędź dachu ? 

W tym przekonaniu zakładałem na kolejne auta albo relingi albo bagażniki dachowe. Raz koledze zdarzyło się, że gałąź weszła bod bagażnik. Szkody były poważne.

Każdy klamot założony czy to na auto, czy na przyczepę jest tak mocny, jak wytrzymałe są punkty mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.10.2021 o 11:06, Sebastian L napisał(a):

Ja tez miałem wątpliwości ale zdecydowałem się założyć na relingi:) Mam nadzieję, że nie będę żałował:)

Ciekawe cz ktoś jeszcze takie rozwiązanie zastosował....?

Sebastian przymierzam się do podobnego rozwiązania. Mam 250 szer. przyczepę, a panel ma 173 cm. Jaki profil masz u siebie? Nie wiem czy jak dam za mały to będzie mi to latać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.