Skocz do zawartości

Przegląd techniczny


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Opla Movano przerobionego na kampera, w rejestracji są 3 miejsca a w aucie 5 i jest zarejestrowany jako ciężarowy. Nie ma ściany przedziałowej i teraz nie chcą mi go przepuścić na kontroli, Czy po zrobieniu ściany przedziałowej uda mi się go przepuścić przez kontrolę? co mogę zrobić w takiej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana grodziowa musi być homologowana np taka jak wyszedł z fabryki 

Może też zajrzeć na pake np przypadkiem i wtedy jak masz fotele z tylu to też po przeglądzie  

Jak był  3 osobowy to żeby normalnie zdobyć przegląd taki musi być  czyli układ foteli 1+2 i ściana grodziowa dla ciężarowego 

Wystarczy powrócić do oryginału i po problemie ? to samo sie tyczy np kontroli drogowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gardennysa napisał:

Zakupiłem Opla Movano przerobionego na kampera,...............teraz nie chcą mi go przepuścić na kontroli

Marnie przerobiony zapewne po przeglądzie jako ciężarowy ktoś dorzucił dodatkowe fotele - przypadek to znany :) Polak potrafi....
Co to znaczy nie chcą przepuścić - wyleciałeś przed wjazdem czy w trakcie ? 
Foty w Cepik poszły ? Co diagnosta podał w druku badania  jako niezgodność ?
Jak foty poszły to blado - wydaje mi się że grodzie używki są wyłaczone z powtórnego użycia podobnie jak fotele i pasy ale nie jestem pewien - sprawdź to choć myślę że tu używka przejdzie o ile będzie to fabryczna z homolką  i prawidłowo zamocowana,  pytanie tylko czy zabudowa na to pozwoli ?   Wywalenie dodatkowych foteli będzie konieczne.    A przy kontroli drogowej nawet najbardziej tępy misiu zabierze DR jak zobaczy brak grodzi i fotele na pace,  jakbyś miał wypadek i ludzi na tych fotelach a nie daj Boże by się komuś coś stało  możesz słonko widywać tylko  przez firankę  ze szkockim wzorkiem w oknie

A jak już tak sobie popisaliśmy to - Dobry wieczór @gardennysa 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smok_wawelski napisał:


Jak foty poszły to blado - wydaje mi się że grodzie używki są wyłaczone z powtórnego użycia podobnie jak fotele i pasy ale nie jestem pewien - sprawdź to choć myślę że tu używka przejdzie o ile będzie to fabryczna z homolką   

Co to homolka? ?

Te lipne ścianki nie mają nabitych oznaczeń homologacyjnych jak i numerów fabrycznych. Może wystarczy kupić używkę które kosztują grosze i zamontować do przeglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam użyłem żargonu "Homologacja"

A o używce przecież   napisałem jeśli fota poszła w cepik diagnosta może zażądać potwierdzenia że gródź jest nowa i homologowana ale wątpię aby tak się stało.    Grosze to może trochę za mało ale za 150-200zlotych kupi?

 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał:

Ale może twierdzić że to była jego grodź którą zdmontował, a teraz spowrotem przyktęcił...

No i o to chodzi? To tylko kawal blaszki, siatki/kratki lub nawet plastiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował przerobić na osobowy / albo specjalny-kamper, póki nie ma akcyzy, czyli jeszcze kilka tygodni tylko

Skoro to kamper to na spec-kemp nie jest głupie ale bez tych dodatkowych miejsc na pace Na OSKP jedziesz bez grodzi i z papierem PKD oraz stołkami 1+2 i klepiesz na 3 Inaczej jest zmiana miejsc i schody z tym zwiazane. No i po klepnięciu noga z gazu jeździmy w PL max 80km/h

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrobić zmianę rodzaju pojazdu na samochód specjalny i bedzie po kłopocie

Zmienisz na osobowy może być kłopot na przeglądzie ,również jak spełnisz warunki samochodu ciężarowego choć tu jest małe  pole lawiracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.