Skocz do zawartości

Hobby 470 classic podłączenie 12v


gregortuning1

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, gregortuning1 napisał:

Witam. Kupiłem hobby 470 classic. Czy jest możliwe że nie ma trafo na 12v. Szukałem w całej przyczepie. Nawet gniazdo mam na 7 pinów. Mam tylko to co na zdjęciach. Jest zamontowany solar ale nie jest wpięty w instalacje. Jak znaleźć gdzie wpiąć aku.

Czy jest możliwe że nie ma trafo na 12v.   Różne kompletacje pod klienta się zdarzają

Szukałem w całej przyczepie.   W tym modelu (rocznik 90) trafo powinno być pod zlewozmywakiem.

Do instalacji solarnej nie ma potrzeby posiadania trafo.

W pokazanej puszce z przedniej części przyczepy widać odejście przewodów zasilających 12Voltowe urządzenia pokładowe (przewody biało czerwone), Źródłem jest instalacja samochodowa czyli światła pozycyjne i przeciwmgłowe tylne. Śledząc te przewodziki powinieneś dojść do trafo (cała instalacja 12V, jest rozprowadzona takimi przewodami), lub kolejnego rozgałęźnika.

Jak znaleźć gdzie wpiąć aku.   To zależy od tego co chcesz uzyskać, na czym ci zależy, jakich zmian chcesz dokonać? Najprostrzym rozwiązaniem jest włożenia aku do bakisty, wykonanie wiązki podłączeniowej z gniazdem samochodowym i wtedy odpinając od auta podpinasz dodatkowy aku i masz 12V niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Malinki napisał:

Czy jest możliwe że nie ma trafo na 12v.   Różne kompletacje pod klienta się zdarzają

Szukałem w całej przyczepie.   W tym modelu (rocznik 90) trafo powinno być pod zlewozmywakiem.

Do instalacji solarnej nie ma potrzeby posiadania trafo.

W pokazanej puszce z przedniej części przyczepy widać odejście przewodów zasilających 12Voltowe urządzenia pokładowe (przewody biało czerwone), Źródłem jest instalacja samochodowa czyli światła pozycyjne i przeciwmgłowe tylne. Śledząc te przewodziki powinieneś dojść do trafo (cała instalacja 12V, jest rozprowadzona takimi przewodami), lub kolejnego rozgałęźnika.

Jak znaleźć gdzie wpiąć aku.   To zależy od tego co chcesz uzyskać, na czym ci zależy, jakich zmian chcesz dokonać? Najprostrzym rozwiązaniem jest włożenia aku do bakisty, wykonanie wiązki podłączeniowej z gniazdem samochodowym i wtedy odpinając od auta podpinasz dodatkowy aku i masz 12V niezależne.

Pod zlewem nie ma. Te białe z tyłu idą do obrysuwek z góry. Aku już mam żelowe 70 Ah. Do tego solar 130 W. Na tym ma śmigać oświetlenie Led, pompka w zlewy, pompka toalety i radio samochodowe bo jest zamontowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję sprawdzić napięcie sterujące pompkami: pod kranem umywalki i toalety. Jeśli masz 220V to całą instalację musisz wpiąć przed bezpieczniki, oczywiście montując przetwornicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.