Skocz do zawartości

bateria w LMC - jak to rozebrać


Rekomendowane odpowiedzi

 Czy podpowie mi ktoś jak rozbiera  się baterię ze zdjęć , chce wywalić i zamontować normalny mieszacz bo to jest jakaś porażka.

Na pierwszym zdjęciu zdjąłem przykrywkę pokrętła łudząc się że będzie jakaś śrubeczka ........... niestety nie ma

20210221_120844.thumb.jpg.b8e9e2066f83be366feac1d6a5c35cd3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20210221_120708.jpg

20210221_120632.jpg

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rzecz w tym że nie ma , na pierwszym zdjęciu jest bez "przykrywki" , od spodu też nie widzę jakiejś nakrętki i mówiąc szczerze mam zagadkę. wprawdzie do wyrzucenia więc teoretycznie mogę flexem rozbierać ale wolałbym uniknąć nerwowych ruchów.

 

Aaaaaaaaaaaaa pierścień mówisz pod pokrętłem .... idę zbadać zaraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych ?

W pewnym sensie Szary11 miał rację bo pod pierścieniem była nakrętka .... niestety żeby do niej się dostać to ukręciłem "ośkę" całego mechanizmu. Nadal nie mam pojęcia jak to rozebrać bez dewastacji ?

 

20210222_131121.jpg

20210222_131126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macieku napisał:

Nadal nie mam pojęcia jak to rozebrać bez dewastacji ?

Patrząc na to zdjęcie to czy zwyczajnie nasadzone na trzpień nie było? Być może tylko zapieczone i w ten sposób nie mogłeś łatwo zdjąć pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 chce wywalić i zamontować normalny mieszacz bo to jest jakaś porażka.


Identyczny prysznic mam w swoim TECu i podzielam Twoją opinię, straszne badziewie... Również mam w planie to wymienić, jednak narazie nie udało mi się znaleźć fajnego mieszacza za jakąś racjonalną kwotę. Jakbyś coś trafił fajnego to podziel się linkiem

A co do rozbiórki to ja obstawiam, że na pokrętle jest kapselek, który należy podważyć i pod nim powinna być śruba mocująca kurek, ale teraz to i tak musztarda po obiedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie ma śrubki pod dekielkiem ... zdewastowałem swój i miałem okazję obejrzeć. chciałem kupić tą: https://www.allcamp.pl/mikser-florenz-z-przylaczem-prysznicowym-p-2705.html   

ale ostatecznie kupiłem to: https://www.allcamp.pl/bateria-capri-z-przylaczem-prysznicowym-12-chrom-p-3243.html

wygląda dobrze chodź oglądając zdjęcia  bałem się ostrych kantów , mają w ofercie teoretycznie inne ale czas oczekiwania kompletnie z kosmosu , węża i wylewkę dobierzesz w casto czy innym podobnym.

zadzwoniłem i zapytałem co mają na stanie i wybrałem z dostępnych zaletą tej co wybrałem jest to że otwór montażowy to 32mm a inne potrzebują 35-45mm i to jest problem przy tej wąskiej półeczce (i tak musiałem rozwiercać)

cena też jest racjonalna biorąc pod uwagę ceny reichów i innych "firmówek" z wyższej półki ... poza tym dziurka 32mm

Edytowane przez macieku
uzupełniałem :-) (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



chciałem kupić tą: https://www.allcamp.pl/mikser-florenz-z-przylaczem-prysznicowym-p-2705.html   
ale ostatecznie kupiłem to: https://www.allcamp.pl/bateria-capri-z-przylaczem-prysznicowym-12-chrom-p-3243.html
wygląda dobrze chodź oglądając zdjęcia  bałem się ostrych kantów


A z czego jest wykonana ta co kupiłeś? Metal czy chromowany plastik? Może też się skuszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie zamontowałem nowy mieszacz do prysznica, więc pochwalę się efektem. Trzeba było zrobić drugi otwór do montażu, ale efekt jest jak fabryka
Sam kran relatywnie niedrogi a działa elegancko. e014272d42a6a464234a9f5ce5630266.jpg

Jakby ktoś potrzebował to mam oryginalny mieszacz do LMC/TEC na wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.