Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery - własny pomysł.


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle już tych dyskusji na temat bagażników na rowery przeczytałem i wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego w ogóle montować bagażnik. Czy nie prościej byłoby przewozić je w przyczepie? Dobrze zabezpieczyć, zawinąć czymś miękkim, unieruchomić linkami do mocowania bagażu i po sprawie...

 

Czy o czymś nie pomyślałem? ;)

 

a co w sytuacji kiedy gdzieś jedziesz 2,3,4 ....lub cały wyjazd jesteś w drodze chyba troszeczkę mogą przeszkadzać ;)

ale może się mylę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli przemieszczamy się w jedno miejsce rowery w przyczepie pewnie nie przeszkadzają. W przypadku wyjazdu, gdzie przemieszczamy się ciągle będą zdecydowanie przeszkadzać. W czasie objazdówki najczęściej mamy pełną lodówkę, zbiorniki wypełnione wodą, rozłożone łóżka, korzystamy z wc i łazienki ... przy rowerach w środku ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest... Ja do tej pory niewiele podróżowałem. Mam dość małe dzieci więc dalsze (>1 dzień jazdy) podróże zostawiam sobie najwcześniej na przyszły rok. W takim razie na dzień dzisiejszy rowery do przyczepy i w drogę! ;)

P.S. Przepraszam za dygresję, możecie już wracać do meritum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z obietnica wklejam fotki z mojej konstrukcji.

Baza jest stalowa i przymocowana do podluznicy. Reszta to alu. Konstrukcja jest niezwykle wytrzymala i spokojnie moge na niej przewozic ok. 90kg. Poza tym jej zaleta jest brak jakichkolwiek dziur w przyczepie. Złozenie to kwestia odkrecenia 2 srub i trwa to ok. 40 sekund. Demontaz to kwestia max. kilkunastu minut.

Wszystko zajelo mi w sumie ok. 10 godzin pracy (rozlozone na kilka dni) a koszt calosci ok. 400pln.

 

Moze kogos to zainspiruje.

 

Mam jeszcze pytanie do znawcow tematu:

Ta konstrukcja w pozycji rozlozonej wystaje mi ok 90 cm poza przyczepe. Czy w zwiazku z tym musze zamontowac jakis odblask albo cos takiego ? Czy przepisy to reguluja ?

post-79899-imported-4d3f82ce-1db1-429c-91bf-a6b402b9a978_thumb.jpg

post-79899-imported-bb9db6ee-0132-4753-8c02-068daaf87d4d_thumb.jpg

post-79899-imported-4e5940f4-1a3f-456e-a26a-8858c5f4662a_thumb.jpg

post-79899-imported-5d2c78dc-d80c-4af2-a812-8852d30612e6_thumb.jpg

post-79899-imported-659f4efa-48b1-45a3-b737-15663a213889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i jak zakończyłeś na stali ???? czy tylko mocowanie stalowe a reszta aluminium :]

pozdrawiam marcin

 

Stalowa jest tylko podstawa (to poziome pod przyczepa). Reszta aluminium. Wagowo stal odpada bo ten bagaznik wazylby wtedy ze 30 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do znawcow tematu:

Ta konstrukcja w pozycji rozlozonej wystaje mi ok 90 cm poza przyczepe. Czy w zwiazku z tym musze zamontowac jakis odblask albo cos takiego ? Czy przepisy to reguluja ?

 

Siemka, myślę, że jest tak - w normalnym kraju to bym na rowery zaczepił za pomocą gumy z ekspandera taki kwadrat w skośne biało czerwone pasy i jechał śmiało.

 

Ale my żyjemy w Polsce i to samo w sobie już temat komplikuje, co codziennie oglądamy w wydaniu buraków z sejmu.

 

Więc jest tak - zatrzymuje Cię zły Pies, bo mu obcięli czas do emerytury i w dodatku kamery założyli w radiowozie, no i mówi tak : Panie Kierowco, rowery zasłaniają blachę i światła od przyczepy, w związku z tym zabieramy dowód rejestracyjny, nakładamy na Pana mandat w wysokości 500 zeta i 6 punktów za wielką szkodliwość i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

No to Ty dylemat masz - laweta, koniec urlopu, żona uważa Cię za frajera i nieudacznika.

Jest żle, czyli normalnie, w końcu to Polska.

Idziesz dać okup, ale pod warunkiem, że lejtnant wyszedł z radiowozu i sam jest, a jego kolega udaje, że zajęty czymś jest, wszystko to przecież Wiesz, bo jesteś rozumnym człowiekiem i za 100 zeta jedziesz dalej.

 

Ale jest też inny wariant - chcesz działać zgodnie z prawem? - udajesz sie do Wydziału Komunikacji po drugą tablicę, żeby ją na końcu rowerów zaczepić oraz zakładasz dodatkową listwę ze wszystkimi światłami i myślisz, że dasz radę...

TO JEST POLSKA, nie dasz :] - Pani w WK Ci mówi, ze nie da Tobie drugiej tablicy, bo nie ma takiego prawa. :)

W przebłysku logicznego myślenia nie poddajesz się i stwierdzasz, że jest WYJSCIE - zakładasz wyjętą z przyczepy tablicę na końcu rowerów, oczywiście mając zdublowane oświetlenie przyczepy na końcu, a na miejsce blachy z przyczepy wkładasz misternie wymalowany flamastrem karton z numerem, jedziesz i myślisz, że jest ok.

Ale pamiętaj, że z Polski jeszcze nie wyjechałeś i znowu trafiasz na złego Psa - finał jak powyżej. :]

 

Koło się zamknęło.

 

Marek, nie bierz tego do siebie, sam się zastanawiam czy takiego fajnego bagażnika :ok: nie zrobić, bo też nie mam za dużej chęci wiercić dziury w ścianie przyczepy, jestem przygotowany na okup. :]

 

Ale pojawia się pytanie - co robią różne P- coś tam, bo to wiele jest ich ostatnio, w celu ułatwienia życia turystom karawaningowym i mają one takie zadania w statutach podobno. :look::)

No i może nie lećmy od razu sie na Policję pytać czy to poprawne jest to założenie tego bagażnika, bo Policjanci też spokój raczej wolą i podkładać się za frajer nie będą...

 

Tak, że Marek, bagażnik fajowy, ale wiesz, to jest Polska. :)

 

Pozdrawiam serdecznie i ja bym jechał z takim czymś na pewno, Jacek.

 

PS. osobnym tematem jest, gdzie powiesisz na rowerach żółte tablice z tyłu, znaczy się "pojazd długi i ciężki"

 

Paranoja - NIE, Nasza Ojczyzna.

:]

A, i nie jestem znawcą tematu, ale okup dać potrafię, niestety właśnie po to głównie obraduje nasz sejm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest tak - zatrzymuje Cię zły Pies, bo mu obcięli czas do emerytury i w dodatku kamery założyli w radiowozie, no i mówi tak : Panie Kierowco, rowery zasłaniają blachę i światła od przyczepy, w związku z tym zabieramy dowód rejestracyjny, nakładamy na Pana mandat w wysokości 500 zeta i 6 punktów za wielką szkodliwość i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Bagaznik jest tak zrobiony ze nie zaslania ani tablicy ani swiatel. Wszystko jest kilka cm wyzej i jesli jedziesz autem kilka metrow za moja przyczepa to spokojnie widzisz tablice. Swiatla widzisz zawsze bo sa z boku konstrukcji. Zdjecie numer 1 jest zrobione z odleglosci 20 cm za konstrukcja i dlatego tak to wyglada ze zasloniete sa swiatla i tablica. W rzeczywistosci jest OK.

 

Co do okupu (lapowki) - nie daje NIGDY.

Kazdorazowe danie "w lape" zacheca goscia do tego zeby w przyszlosci czepiac sie byle czego w nadziei ze znowu dostanie od kogos w lape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kazdorazowe danie "w lape" zacheca goscia do tego zeby w przyszlosci czepiac sie byle czego w nadziei ze znowu dostanie od kogos w lape.

 

Masz racje, ja to zawsze na takich wlasnie trafiam, jestem pechowcem czy co?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się przewozić rowery w środku... Rozkładam koce i kładę na każdym łóżku po jednym rowerze bez zapinania a trzeci stoi przypięty expanderami (przykręciłem w środku specjalne uchwyty) i wszystko jest ok, nixc się nie obija. Gdy wyjeżdżam zawsze mam bagażnik dachowy i raz gdy potrzebowałem nocować w drodze to rowerzy zapiąłem na dach. Co do dyszla to nie polecam, widziałem już przypadki, gdy przy manewrowaniu z przyczepą pękały lampy, gięły się blachy i rowery. Do tego dochodzi jeszcze dodatkowy nacisk na hak(z przodu prawie każdy ma w schowku butle i akumulator plus jakieś drobiazgi, które też ważą).

Myślę, że każdy zrobi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.