Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery - własny pomysł.


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem wielkim miłośnikiem rowerów i jeżdze na nich gdy tylko warunki na to pozwalają.

Nie wyobrażam sobie wakacji bez dwóch kółek i dlatego zacząłem rozmyślać nad zakupem bagażnika na rowerki.

Niestety po przeanalizowaniu wszystkich opcji (dach auta, dyszel przyczepy oraz tył przyczepy) doszedlem do wniosku ze zaden z tych sposobów zaproponowanych przez producentów nie sprawdzi sie w moim przypadku ze wzgledu na sporą wagę moich rowerków. Postanowilem zatem wymyśleć coś własnego.

 

Chce zrobic bagaznik wlasnej konstrukcji mocowany do ramy przyczepy w sposób pozwalający na bezpieczne przewożenie sporego ciezaru moich rowerow. Rozwiazanie polegające na montazu do sciany przyczepy posiada kilka wad. Miedzy innymi ta sciana to drewno a bagaznik + rowery to ciezar ktory moze ta sciane wypaczyc albo wrecz wyrwac na jakiejs wiekszej dziurze. Moze rowerki wazace po 10 kg to nie problem ale moje sa sporo ciezsze. Ponadto otrzymalem wskazowke od producenta mojej przyczepy, ktora pomogla mi sie zdecydowac na wersje bez wiercenia w scianie. Mianowicie dziura w scianie powoduje dostep wilgoci do wnetrza struktury sciany a to powoduje gnicie od srodka. Po kilka latach scianka moze wypasc wraz z rowerkami. Jest to oficjalne stanowisko ktore otrzymlem z firmy Trigano producenta nie tylko Sterckemanow ale i innych przyczep wiec wiedza co mowia.

 

 

Na razie jestem na etapie koncepcyjnym i chcialbym Was zapytac o rade.

 

Jakiego materialu byscie uzyli do wykonania takiej konstrukcji ?

Zastanawiam sie miedzy stalą a aluminium. Czy ktos ma doswiadczenia w tej branzy i orientuje sie jak wyglada sprawa wytrzymałosci aluminium w porownaniu do stali?

 

Za aluminum przemawia lekkosc oraz brak korozji. Jest jednak drozsze. Jesli do tego jest mniej wytrzymale to jednak zdecyduje sie na stal.

 

Bardzo dziekuje za rady.

 

P.S.

Oczywiscie realizacja mojego pomyslu bedzie okraszona zdjeciami w dalszej czesci tego watku, moze komus sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Mareko. ;) Jak pomogą Ci w wyborze konstrukcji bagażników na rowery i nie tylko -moje rozwiązania- to podsyłam parę fotek z produkcji indywidualnej ;) (materiał- aluminium )Pozdrawiam :D

 

Mozesz zapodac wiecej zdjeć samej konstrukcji? Widze ze baze pod autem masz stalową ?

Gdzie nabyles profile aluminiowe? Szukam troche ale ogolnie jest klopot z aluminium. Stalowe sa od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bagażnik firmy Fiamma model:

CARRY-BIKE CARAVAN UNIVERSAL

02093-76-

nie załatwi problemu ?

montaż do listwy górnej i pod przyczepę.

Pozdrawiam.

 

Niestety gorna listwe i tak trzeba przewiercic. Do tego max obciazenie tego bagaznika nie przekracza 40kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium wykorzystuję ogólnie dostępnych producentów - SAPA, KĘTY. Posiłkowałem się również profilami z fasad alu. włoskiej firmy METRA. ;) Dostępność w Bydgoszczy jest dosyć duża .

 

A jak rozwiazales kwestie homologacji o ktorej wspominal tu jeden kolega? Faktycznie takie wynalazki to samowolka. Nie miales problemow na przegladach technicznych lub z miskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadząc działalność gospodarczą posiadam uprawnienia do wykonywania elementów pojazdów mechanicznych i wykonując konkretne zlecenie daję gwarancje należytego wykonania dzieła. ;)

Ale generalnie przepisy prawa mówią jednoznacznie ,że za zabezpieczenie towaru (np. rowery)w pojeździe - odpowiada jego użytkownik .( bagażnik nie podlega przeglądowi diagnostycznemu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie przepisy prawa mówią jednoznacznie ,że za zabezpieczenie towaru (np. rowery)w pojeździe - odpowiada jego użytkownik

 

Prawda ;)

 

bagażnik nie podlega przeglądowi diagnostycznemu)

 

Teoretycznie też prawda , ale..... dokonałeś zmian konstrukcyjnych pojazdu , które mają wpływ na zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym ....

Zmieniła się masa własna przyczepy , zmniejszyła ładowność .....

Poza tym , ja wiem , że możesz zrobić nawet całą zabudowę pojazdu jako jedną w roku , i w sumie to cieszę się że nie pojedziesz na stację kontroli w celu przeprowadzenia badań pojazdu po zmianach konstrukcyjnych , gdyż wtedy to diagnosta brałby na siebie odpowiedzialność za ewentualne odpadnięcie skutera od przyczepy , a jeśli nie pojedziesz to bierzesz odpowiedzialność Ty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

w kwestii aluminium mogę pomóc gdyż to moja działka na co dzień ;)

rury, profile kwadratowe , płaskowniki wszystko surowe lub anodowane .

Jeżeli chodzi o aluminium to można dobrać tak że będzie wszystko ;)

ps. wszystkie bagażniki zachodnich i nawet polskich są już z aluminium

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

w kwestii aluminium mogę pomóc gdyż to moja działka na co dzień ;)

rury, profile kwadratowe , płaskowniki wszystko surowe lub anodowane .

Jeżeli chodzi o aluminium to można dobrać tak że będzie wszystko ;)

ps. wszystkie bagażniki zachodnich i nawet polskich są już z aluminium

pozdrawiam marcin

 

Interesowalyby mnie profile kwadratowe i prostokatne o wymiarach 40x40mm oraz 50x30 grubosc 3mm

Laczna dlugosc ok. 10 metrow

Czy jaka jest orientacyjna cena kg/m aluminium o podanych przekrojach i grubosci ?

Czy jest mozliwa wysylka docietych fragmentow ?

 

Z gory dzieki za informacje.

 

P.S.

Wyslalem do kolegi e-maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareko oczywiście że tak ;)

wszystkie info wyśle na prva jutro z firmy, tylko napisz mi na martin75@onet.eu jakie wymiary cięte

pozdrawiam marcin ;)

 

Mail z pytaniami wyslany. Jesli masz GG to podaj numer, poklikalibysmy i wyjasnili detale.

Jakby co to teraz jestem online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już tych dyskusji na temat bagażników na rowery przeczytałem i wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego w ogóle montować bagażnik. Czy nie prościej byłoby przewozić je w przyczepie? Dobrze zabezpieczyć, zawinąć czymś miękkim, unieruchomić linkami do mocowania bagażu i po sprawie...

 

Czy o czymś nie pomyślałem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.