Skocz do zawartości

Absurdalne ogłoszenia


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nie raz przeglądając ogłoszenia widuję naciągaczy dla reklamy.  Ja nie chcę nikogo reklamować ale może zrobić post z ABSURDAMI :) bez podawania linków, danych ogłaszających ? Na pewno nie jeden z was, nas spotkał się z ogłoszeniami: przyczepa rok produkcji 90 a widzimy że to już ma z 30 lat :) 

Dla przykładu : sprzęt nie ze złota ale:

absurdy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej szczotki to nie są absurdy tylko próba oszukania Allegro. Gdzieś słyszałem, że tak robią sprzedawcy którzy mają duży asortyment i chwilowy brak towaru na stanie. Podnosi się wtedy cenę do absurdalnej, bo wiadomo że nikt nie kupi, zamiast usuwać towar ze sprzedaży, bo za ponowne jego wystawienie trzeba zapłacić prowizję. Tak słyszałem. Ile w tym prawdy to nie wiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, reflexes napisał:

W przypadku tej szczotki to nie są absurdy tylko próba oszukania Allegro. Gdzieś słyszałem, że tak robią sprzedawcy którzy mają duży asortyment i chwilowy brak towaru na stanie. Podnosi się wtedy cenę do absurdalnej, bo wiadomo że nikt nie kupi, zamiast usuwać towar ze sprzedaży, bo za ponowne jego wystawienie trzeba zapłacić prowizję. Tak słyszałem. Ile w tym prawdy to nie wiem.  

Nie o prowizję chodzi a o  ilość kupujących i wyświetleń i popularność danej oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też błąd w oprogramowaniu - sklepy, które mają w ofercie setki tysięcy produktów nie wystawiają rzeczy ręcznie ręcznie, tylko używają robotów, wystawiających przez API. To jest czasem software z bardzo skomplikowanymi algorytmami określającymi cenę i jakieś bugi się zawsze zdarzają. W obie strony. Kiedyś była słynna pomyłka jednego ze znanych eCommerce, gdy wystawili nowe laptopy za 10zł. Winny był błąd w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej wk....   jak w opisie przyczepy masz : przyczepa kempingowa  Hobby,  Knaus, Adria, Fendt  a w ogłoszeniu  fotka gdzie gościu  sprzedaje Hobby !! I szukając tylko Knausa wyskakuje ci setki innych marek przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza, jak w ogłoszeniu jest temat, cena i parę zdjęć. Jak chcesz to o resztę pytaj. Oczywiście mówię o przyczepach. Tak można wystawić pudełko spinaczy za 2zł.

Trochę to przeraża, bo wygląda to czasami tak, że byle co i byle jak wystawię to i tak pójdzie - po co się starać, i robić kompletny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Może być też błąd w oprogramowaniu - sklepy, które mają w ofercie setki tysięcy produktów nie wystawiają rzeczy ręcznie ręcznie, tylko używają robotów, wystawiających przez API. To jest czasem software z bardzo skomplikowanymi algorytmami określającymi cenę i jakieś bugi się zawsze zdarzają. W obie strony. Kiedyś była słynna pomyłka jednego ze znanych eCommerce, gdy wystawili nowe laptopy za 10zł. Winny był błąd w oprogramowaniu.

W przypadku tych absurdalnie wysokich cen w allegro to nie jest błąd w oprogramowaniu a obchodzenie algorytmu allegro ;) Robi tak wiele sklepów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Mnie bardziej wk....   jak w opisie przyczepy masz : przyczepa kempingowa  Hobby,  Knaus, Adria, Fendt  a w ogłoszeniu  fotka gdzie gościu  sprzedaje Hobby !! I szukając tylko Knausa wyskakuje ci setki innych marek przyczep.

niestety to jest nasza narodowa bylejakość.

kto szukał samochodu ten wie, nawet autoryzowane salony samochodowe wystawiając nowe auta na otomoto często robią to nierzetelnie, człowiek szuka traci czas , przegląda ogłoszenie po to żeby na końcu się dowiedzieć że to tylko "ogłoszenie poglądowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

niestety to jest nasza narodowa bylejakość.

kto szukał samochodu ten wie, nawet autoryzowane salony samochodowe wystawiając nowe auta na otomoto często robią to nierzetelnie, człowiek szuka traci czas , przegląda ogłoszenie po to żeby na końcu się dowiedzieć że to tylko "ogłoszenie poglądowe"

Kiedyś laptopa tak kupowałem. Znalazłem fajny model w fajnej cenie na stronie sieciówki. W sklepie okazało się że to tylko wabik, bo takiego modelu, w takiej cenie nigdy na sklepie nie mieli. Ale może mi pokazać podobny parę stówek drożej.

Z samochodami i przyczepami podobnie, Jak klient się zainteresuje to jest 20% sukcesu. A jak przyjedzie obejrzeć to 50% sukcesu. Jak dany przedmiot nie odpowiada, to się spróbuje wcisnąć inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Kiedyś laptopa tak kupowałem. Znalazłem fajny model w fajnej cenie na stronie sieciówki. W sklepie okazało się że to tylko wabik, bo takiego modelu, w takiej cenie nigdy na sklepie nie mieli. Ale może mi pokazać podobny parę stówek drożej.

Z samochodami i przyczepami podobnie, Jak klient się zainteresuje to jest 20% sukcesu. A jak przyjedzie obejrzeć to 50% sukcesu. Jak dany przedmiot nie odpowiada, to się spróbuje wcisnąć inny.

Jakiś czas temu w prasie moto był artykuł odnośnie kupna nowego samochodu w salonie. Była wielka  fota z billboardu   gdzie był reklamowany samochód i taki właśnie za taką cenę chcieli kupić. I co? ano  ściema !! W tej cenie to oni nigdy nie mieli takiej oferty :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maras napisał:

Jakiś czas temu w prasie moto był artykuł odnośnie kupna nowego samochodu w salonie. Była wielka  fota z billboardu   gdzie był reklamowany samochód i taki właśnie za taką cenę chcieli kupić. I co? ano  ściema !! W tej cenie to oni nigdy nie mieli takiej oferty :)  

pamiętam podobną sytuację jak kupowałem dostawczaka z pięć lat temu nowa  "Dacia Dokker " za 29000 zł

okazało się że w praktyce nie występuje.

skończyło się na zakupie Pegeota Partnera bo jak się okazało te Dacie które  były dostępne w sprzedaży kosztowały bliżej 40 tyś  a nie 29 a  jak już miałem tyle wydać to za kilka tysięcy więcej kupiłem nowego Peugeota z lepszym wyposażeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Kiedyś laptopa tak kupowałem. Znalazłem fajny model w fajnej cenie na stronie sieciówki. W sklepie okazało się że to tylko wabik,

Trzeba było odklikać i zapłacić, ciekawe jak by się tłumaczyli. ;) Pewnie w regulaminie mają stosowny zapis, że mogą zwalić na jakieś magiczne współczynniki "dostepności towaru"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.