Jump to content
Artur1983Jed

Ogrzewanie wody

Recommended Posts

mundek28

Zamontuj se nawet koze

staszko
3 godziny temu, mundek28 napisał:

Zamontuj se nawet koze

Świetnie będzie świeże mleko. A to dla zainteresowanych.

mundek28

Jaki kamper taki właściciel, kąpiel minuta, maksymalnie półtora-ok.

Oloamator
1 godzinę temu, staszko napisał:

Świetnie będzie świeże mleko. A to dla zainteresowanych.

Wszystko fajnie ale zostaje emisja CO 

staszko

Przy właściwej wentylacji nie ma CO, zadaj sobie to samo pytanie gotując na kuchence gazowej.

mundek28

ale jest CO 2 plus inne produkty spalania.

staszko

Które wychodzą przez ZAMONTOWANY KOMIN.

Voku

Znajomy ma tak zrobiony 

Misio
Posted (edited)
W dniu 2.05.2021 o 09:09, DarekSłupsk napisał:

O kurcze ale mi pomysła zapodałeś. Przy wadze piecyka 5kg jest to ciekawe rozwiązanie 👍 I nie ma ograniczenia jak trumie ,ze dostępnej ciepłej wody jest tylko 10-15L....

Bojler gazowy Trumy jest niemalże przepływówką...jeżeli zostawisz go włączonego...ja z żoną i młodszym synem mieścimy się w 20l biorąc prysznic, nasz starszy syn też się mieści w 20l... :D

Od zagrzania "pierwszej tury" nie trzeba czekać by kolejna osoba szła się wykąpać...

Taki piecyk jak sugerujecie jednak może być stosowany tylko "na zewnątrz" i tak jest w instrukcji - w innym przypadku, przy małej kubaturze to proszenie się jednak o problemy...

Edited by Misio (see edit history)

Artur1983Jed

Pomysł z grzałką patronową legł w gruzach😪 Grzałka się po 20 min spaliła. Nie wiem dlaczego. Siedziała w miedzianej rurce bez dostępu do wody. Zanurzyłem ją w 20l baniaku i podłączyłem. Startowała z 14st. C. Do momentu spalenia złapała 19st. 

Może była wadliwa. Albo nie przystosowana do takiej pracy.....

20210510_183507.jpg

20210510_190619.jpg

Piotrekm13
1 godzinę temu, Artur1983Jed napisał:

Pomysł z grzałką patronową legł w gruzach😪 Grzałka się po 20 min spaliła. Nie wiem dlaczego. Siedziała w miedzianej rurce bez dostępu do wody. Zanurzyłem ją w 20l baniaku i podłączyłem. Startowała z 14st. C. Do momentu spalenia złapała 19st. 

Może była wadliwa. Albo nie przystosowana do takiej pracy.....

20210510_183507.jpg

20210510_190619.jpg

Grzałka zanurzona w wodzie ma temperaturę tylko nieco wyższą niż woda. Jak ja zamknąłeś w rurce,  to pewnie świeciła tam w środku. 

Artur1983Jed
21 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Grzałka zanurzona w wodzie ma temperaturę tylko nieco wyższą niż woda. Jak ja zamknąłeś w rurce,  to pewnie świeciła tam w środku. 

Pole Indoor to temp powietrza. Pole outdoor to temp wody mierzona w drugiej rurce zanurzonej w wodzie. Grzałki patronowej nie da się zanurzyć w wodzie bez osłony bo kable wychodzące bezpośrednio z niej nie są zapiezpieczone idealnie. Są pokryte oplotem materiałowym. Stąd rurka miedziana, która powinna dobrze oddawać ciepło. 

Piotrekm13
7 godzin temu, Artur1983Jed napisał:

Pole Indoor to temp powietrza. Pole outdoor to temp wody mierzona w drugiej rurce zanurzonej w wodzie. Grzałki patronowej nie da się zanurzyć w wodzie bez osłony bo kable wychodzące bezpośrednio z niej nie są zapiezpieczone idealnie. Są pokryte oplotem materiałowym. Stąd rurka miedziana, która powinna dobrze oddawać ciepło. 

Tak, ale grzałka patronowa powinna mieć możliwość dobrego oddania ciepła. Do ogrzewania np. form jest ona włożona w pasowany otwór. Zakładam że u Ciebie w rurce była sobie luźno więc grzała głównie powietrze, które jest słabym przewodnikiem. Zastanawiam się co by było, jak by wypełnić rurkę jakąś pastą przewodzącą, albo czymś takim.

Artur1983Jed
15 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Tak, ale grzałka patronowa powinna mieć możliwość dobrego oddania ciepła. Do ogrzewania np. form jest ona włożona w pasowany otwór. Zakładam że u Ciebie w rurce była sobie luźno więc grzała głównie powietrze, które jest słabym przewodnikiem. Zastanawiam się co by było, jak by wypełnić rurkę jakąś pastą przewodzącą, albo czymś takim.

Możliwe ze to była przyczyna. Rurka ma fi wew 12mm, grzałka fi 10. Wiec zostaje 2mm. Są niby grzałki fi12... Tylko wydam kolejne 50zl i okaże się że też się spali🤔 

Może sobie darować i wziąc taką 300W z termostatem do grzejnika łazienkowego. Będzie pewniejsza....

https://allegro.pl/oferta/grzalka-elektryczna-do-grzejnika-lazienkowego-300w-9551405841

Piotrekm13
2 minuty temu, Artur1983Jed napisał:

Możliwe ze to była przyczyna. Rurka ma fi wew 12mm, grzałka fi 10. Wiec zostaje 2mm. Są niby grzałki fi12... Tylko wydam kolejne 50zl i okaże się że też się spali🤔 

Może sobie darować i wziąc taką 300W z termostatem do grzejnika łazienkowego. Będzie pewniejsza....

https://allegro.pl/oferta/grzalka-elektryczna-do-grzejnika-lazienkowego-300w-9551405841

Ja na razie waham się nad akwariową, póki na razie nie chcę robić większych przeróbek instalacji.