Skocz do zawartości

Spanie na podkowie


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w temacie. Szukam nowej przyczepy i zastanawiam się nad układem piętrus + podkowa lub dwa łóżka pojedyncze + podkowa. Ponieważ nigdy nie miałem okazji spać na podkowie złożonej w kanapę, prośba do tych co mają doświadczenie o opinie czy takie łóżko jest wygodne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, Marcin_G napisał:

czy takie łóżko jest wygodne

Na pewno jest wielkie. To plus. Nigdy nie będzie tak wygodne jak pojedynczy materac. To minus. Wygoda będzie zależeć od sposobu ułożenia i ilości materacy po rozłożeniu. Ja miałem dwa duże na środku i dwa wąskie po bokach. Dało się spać. Ważna będzie też grubość i jakość materacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się poduchy nie będą rozjeżdżać, to może być i wygodne. W tym roku coś zamierzam na to poradzić (nie wiem jeszcze jak, ale może naszyję rzepy od spodu i będę łączył taśmą?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przyczepach miałem podkowy (pierwsza z piętrusem, druga z osobnymi tapczanami)...mam nadzieję że już nigdy nie będę musiał na "podkowie" spać...nie jest to bardzo nie wygodne i spokojnie można z tym żyć - ale "problem" ze składaniem, pościelą...

Ale jak się nie ma co się lubi...na pewno od strony biesiadnej całkiem fajna sprawa...

Myślałem że jak przestaną jeździć ze mną synowie, kupię przyczepę z układem = podkowa + francuz...wyszło troszkę inaczej (kamper z francuzem + wagonik na środku...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Marcin_G napisał:

Cześć,

Jak w temacie. Szukam nowej przyczepy i zastanawiam się nad układem piętrus + podkowa lub dwa łóżka pojedyncze + podkowa. Ponieważ nigdy nie miałem okazji spać na podkowie złożonej w kanapę, prośba do tych co mają doświadczenie o opinie czy takie łóżko jest wygodne. Pozdrawiam.

Generalnie rozkładane łózka są słabe. Ale można łatwo sobie z tym poradzić - kup topmaterac i po prostu kładź każdorazowo na poduchy i po sprawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jest to jakies rozwiązanie, choć staram się ograniczać ilość klamotów do minimum. Najchętniej kupiłbym coś, co nie zmusi mnie do codziennego przewalania materacy, pościeli itd. Idealny układ to byłoby łóżko małżeńskie + piętrowe, ale posucha straszna na rynku. Niemniej potwierdziliście moje przypuszczenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin_G napisał:

Hmmm... jest to jakies rozwiązanie, choć staram się ograniczać ilość klamotów do minimum. Najchętniej kupiłbym coś, co nie zmusi mnie do codziennego przewalania materacy, pościeli itd. Idealny układ to byłoby łóżko małżeńskie + piętrowe, ale posucha straszna na rynku. Niemniej potwierdziliście moje przypuszczenia. 

 

Nie rób tego błędu Jak piętrusy to tylko jeden właściwy układ to z łóżkiem małżeńskim i podkową po środku. Chyba że odpuszczasz wyjazdy po sezonie 
Jak jest ciepło to u mnie podkowa praktycznie robi cały czas za łóżko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż też żeby nie było tak prosto...my wyleczyliśmy się z piętrusa...mimo że przez wiele lat łóżko piętrowe też było w domu...

Mieliśmy dość "wojen" naszych synów...bo on siedzi na moim łóżku, a dlaczego ja nie mogę na górze spać itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu ze spaniem na podkowie która jest w sumie cały czas rozłożona. Po środku jest stolik z kanapami i tam się siedzi w dzień jak gorsza pogoda czy cos. co do łozek piętrowych to u mnie lekko poszło bo młody się boi wysokości i chętnie spi na dole :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Voku said:

Nie rób tego błędu Jak piętrusy to tylko jeden właściwy układ to z łóżkiem małżeńskim i podkową po środku. Chyba że odpuszczasz wyjazdy po sezonie 
Jak jest ciepło to u mnie podkowa praktycznie robi cały czas za łóżko. 

Taki układ to jest bajka, ale z tego co do tej pory widziałem to praktycznie wszystko powyżej 1500kg co jest u mnie granicznym DMC budy.

1 hour ago, Misio said:

Mieliśmy dość "wojen" naszych synów...bo on siedzi na moim łóżku, a dlaczego ja nie mogę na górze spać itd...

No właśnie... znam ten klimacik. Dlatego myślałem też o dwóch tapczanach osobnych dla pijawek i podkowie dla mnie i żony. Tylko nie chciałbym młodym robić dobrze jak sam będę się czuł mało komfortowo. Aż tak nie zasłużyły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin_G napisał:

Taki układ to jest bajka, ale z tego co do tej pory widziałem to praktycznie wszystko powyżej 1500kg co jest u mnie granicznym DMC budy.?

Słabo szukasz ) Masz chociażby takiego Weinsberga z DMC 1350 kg. Jest jeszcze kilka przyczep z podobnym DMC - Knaus Sport 500 KD, Aviva 563 PT.
https://klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-weinsberg-caraone-550-qdk-najnowszy-model-2021-x-3-sztuki

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.