Skocz do zawartości

Oświetlenie diodowe


ML

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kolega - zapalony elektronik mi to robił, ale jest to tak prosta sprawa, ze ja mimo lewych rąk też dałbym radę :bukiet: Jak ja to montowałem (ponad rok temu) to jeszcze diody były bardziej egzotyczne, a teraz jest tego na pęczki. Polecam taką przeróbkę, bo dużo zyskuje się na zużyciu energii, co jest istotne gdy ciągniemy na akumulatorze lub mamy dużo odbiorników elektrycznych a na kempingu są bezpieczniki małej mocy.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lampa jest dwustopniowa, to przy mocniejszym świetle (1 stopień) zamontowane mam 2 moduły po 24 diody + 2 mocniejsze, a na drugim stopniu mam tylko 8 mocniejszych.

 

Niestety schematu nie mam, ale zapytam kolegi.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem przed sezonem w przyczepie 3 moduły LED takie jak opisane w tym temacie http://www.allegro.pl/item220600000_superjasna_listwa_flux_led_25cm_12xled_7kolorow.html). 3 sztuki wystarczyły na całą przyczepę dzięki temu że moduły można rozcinać - np do lampki w łazience trafiły 4diody, itd.

Łatwo się montuje bo są na taśmie samoprzylepnej, część trafiła pod klosze lamp przyczepy (łazienka, kuchnia), a część jest przyklejona pod szafką w miejscu do czytania nad łóżkiem.

 

Sprawdza się takie oświetlenie w 100% :] . Żona i córka są już ponad 2 tygodnie w Borach na polu bez prądu a accu przyczepy ma nadal 12,2V (stary 4letni akumulator z samochodu zamontowany na stałe).

Codziennie wieczorem świecenie ok 2h i pompka do wody w ciągu dnia czasami.

 

Polecam rewelacja tylko kolor białego zimny był dla mnie na początku trochę męczący. Ale :hop1: dla tego co wymyślił takie oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ostatnio na allegro kupiłem sobie coś takiego :http://www.allegro.pl/item220588617_lampka_biwakowa_24_super_jasnych_led.html

Powiem Wam że rewelacja!!! Lampka daje bardzo jasne światło przy którym swobodnie można pracować, czytać, biwakować. Używałem tego u siebie na działce pod pawilonem ogrodowym i dwie takie lampi wystarczyły do dobrego oświetlenia całego pawilonu. Lampki są zasilane 4 bateriami R6 czyli są na napięcie 6 V, Więc w mojej głowie zrodził się pomysł aby te lampki zamontować w przyczepie łącząc szeregowo, co da napięcie zasilania 12 V. Pobór mocy lampek jest bardzo mały. Paluszki wystarczyły na 5 długich wieczorów świecenia (producent podaje 30 godz), więc po podpięciu do akumulatora prądu wystarczy im na długo. Co o tym myślicie?

post-24343-imported-fd5c4ff2-8674-4c54-b6c4-27b60fec73af_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną lampkę.jak ją rozbierzesz znajdziesz w środku 4 płytki z diodami w kształcie ćwiartki koła.są one połączone równolegle i pracują przy napięciu 3V z baterii.połącz je szeregowo a cała lampka będzie pracowała na 12V i będzie można ją podłączyć do akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.