Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 350


Arsen77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Może to dziwnie zabrzmi, ale nie jestem pewny czy to ten model, ale chyba tak. Szukałem na forum ale nie znalazłem informacji o wymiarach tej przyczepki. Nigdzie nie mogę znaleźć jej rozmiaru. Nie mam w tej chwili możliwości jej zmierzyć, a potrzebuję do określenia wielkości pokrowca. Znalazłem jakiś opis, że ma do 400 cm i tu mam dylemat czy zamówić 350-400 cm, czy 400-450 z dodatkowym zapasem na wieszak na rowery. Mogę też później dokupić pokrowiec na same rowery. Proszę o poradę, jeżeli coś zrobiłem źle to przepraszam, jestem nowy więc mało jeszcze o wszystkim wiem.

Dziękuję i pozdrawiam.

IMG_8418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić dobrze dobrany pokrowiec /rozumiem, że na zimę i przykrywający całą przyczepę/, należy obmierzyć przyczepę. Robi się to tak: przyczepa stoi na kołach /nie jest podniesiona/ i miarką ok. 10 m. jedziesz od ziemi po jej rancie bocznym, całą dokoła i kończysz znów na ziemi. To będzie twoja miara do pokrowca. Na ogół wszyscy producenci pokrowców dają właśnie taki rysunek. Tak na  moje oko, to może być 800 - 820 cm. Symbol przy nazwie przyczepy, mówi tak o  wielkości przyczepy w środku. Nie zawsze tak jest,  ale coś koło tego. Może też to być rozmiar zewnątrz. Tak na początek to chyba powinieneś "polatać" z miarką i kartką i wszystko obmierzyć, zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Zobaczysz sam ile razy to Ci się przyda. A swoją drogą to ładnie ona wygląda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zdobyłem już te wymiary, syn zmierzył wszystkie obwody, szerokości i wysokości. Zamówię pokrowiec na samą przyczepę, z pominięciem wieszaka na rowery, taki dokupię sobie później. Bardzo dziękuję za szybką reakcję i odpowiedzi. Zapewniam, że to dopiero początek :)

Pozdrawiam serdecznie!

 

PS. jak ktoś ma jakieś pytania, podpowiedzi, sugestie to śmiało można pisać. Jestem początkującym użytkownikiem, staram się dużo czytać, pytać, interesować...

49 minut temu, Maras napisał:

To jest  tasseomancja :) 

musiałem sobie to wygooglować co to znaczy :) dokładnie tak jak napisałeś!

 

2 godziny temu, Larysa napisał:

Aby kupić dobrze dobrany pokrowiec /rozumiem, że na zimę i przykrywający całą przyczepę/, należy obmierzyć przyczepę. Robi się to tak: przyczepa stoi na kołach /nie jest podniesiona/ i miarką ok. 10 m. jedziesz od ziemi po jej rancie bocznym, całą dokoła i kończysz znów na ziemi. To będzie twoja miara do pokrowca. Na ogół wszyscy producenci pokrowców dają właśnie taki rysunek. Tak na  moje oko, to może być 800 - 820 cm. Symbol przy nazwie przyczepy, mówi tak o  wielkości przyczepy w środku. Nie zawsze tak jest,  ale coś koło tego. Może też to być rozmiar zewnątrz. Tak na początek to chyba powinieneś "polatać" z miarką i kartką i wszystko obmierzyć, zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Zobaczysz sam ile razy to Ci się przyda. A swoją drogą to ładnie ona wygląda. Pozdrawiam

 

dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Wieszak na dyszlu?

tak, na dyszlu. Zamówiłem pokrowiec na przyczepkę, jest bardziej dopasowany, natomiast ten większy o 50-60 cm byłby taki luźny. Na wieszak coś sobie oddzielnego kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Arsen77 napisał:

tak, na dyszlu. Zamówiłem pokrowiec na przyczepkę, jest bardziej dopasowany, natomiast ten większy o 50-60 cm byłby taki luźny. Na wieszak coś sobie oddzielnego kupię.

To OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras! Zwracam się do Ciebie. Co ma piernik do wiatraka? Wróżeniem z fusów nazywasz rzecz, która jest jasna jak słońce. Ciekawe jak Ty byś doszedł do tego, jakiej wielkości pokrowiec należy wybrać. Zamiast dowalać innym podaj swój sposób. To jest to o czym już kiedyś mówiłam. Początkującym należy pomagać a nie kpić sobie z innych. Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Larysa napisał:

Maras! Zwracam się do Ciebie. Co ma piernik do wiatraka? Wróżeniem z fusów nazywasz rzecz, która jest jasna jak słońce. Ciekawe jak Ty byś doszedł do tego, jakiej wielkości pokrowiec należy wybrać. Zamiast dowalać innym podaj swój sposób. To jest to o czym już kiedyś mówiłam. Początkującym należy pomagać a nie kpić sobie z innych. Pozdrawiam Cię.

Kochana Laryso. Gdybym zacytował Twoją i zaraz pod nią napisał to co napisałem to mogłabyś odebrać ,że wypowiadam się do tego o czym  Ty napisałaś.

Jak widać wyżej takiego cytatu nie było. I nie miałem zamiaru nikomu "dowalić" a tym bardziej Tobie. To o czym napisałem kierowałem do autora wątku.

Jeśli tak to odebrałaś i czujesz się urażona to bardzo Ciebie przepraszam ,że tak ten wpis odebrałaś. Słusznie zauważyłaś ,że jednak miarka jest potrzebna czyli potrzebujemy mieć przyczepę obok.

W te piątkowe popołudnie życzę Ci dużo uśmiechu do końca tego dnia a na następne dni dobrego zdrowia. Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piękne przeprosiny oczywiście przyjmuję. Dziękuję za Twoją reakcję. Nie chcę się czepiać, lecz Twój wpis jest tuż pod moim i dlatego mnie to ruszyło. Może jestem trochę przewrażliwiona. Jak czytam wpisy ludzi, którzy zaczynają swój karawaning, to chciałabym im z całego serca pomóc. Wiem jak to może przebiegać. Teraz to ja Ciebie przepraszam ,żę tak zbyt ostro zareagowałam. Ale dosyć, to co było to już tego nie ma. Faktycznie, życzmy sobie dużo uśmiechu i empatii. Serdecznie pozdrawiam i wszyscy trzymajmy się "ciepło". Podobno idą straszne mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Larysa napisał:

Tak piękne przeprosiny oczywiście przyjmuję. Dziękuję za Twoją reakcję. Nie chcę się czepiać, lecz Twój wpis jest tuż pod moim i dlatego mnie to ruszyło. Może jestem trochę przewrażliwiona. Jak czytam wpisy ludzi, którzy zaczynają swój karawaning, to chciałabym im z całego serca pomóc. Wiem jak to może przebiegać. Teraz to ja Ciebie przepraszam ,żę tak zbyt ostro zareagowałam. Ale dosyć, to co było to już tego nie ma. Faktycznie, życzmy sobie dużo uśmiechu i empatii. Serdecznie pozdrawiam i wszyscy trzymajmy się "ciepło". Podobno idą straszne mrozy.

Najważniejsze ,że się dogadaliśmy :bukiet: Dużo ciepła także dla Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.