Skocz do zawartości

Francja-Alzacja


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, właśnie wróciliśmy z Alzacji kamperem i powiem Ci, że większość kempingów była zamknięta. Tylko Stellplatze. Absolutnie świetny Aire du Camping Car jest koło Eugsheim. Praktycznie przy starym mieście. 'Must go' dla każdego kampermaniaka. Co do kempingów, to ciężko bez nazw stwierdzić, co tam jest pod linkami. Na pewno w Alzacji jest kemping "Camping de Strasbourg", a Strasbourg jest super miastem. Koniecznie trzeba popłynąć statkiem po rzece i włączyć angielski komentarz dla dzieciaków. Jak się zna angielski to komentarz jest absolutnie genialny. Oby tylko ta pandemia się skończyła. Zwróć jednak uwagę, że koło Europa Park w Niemczech jest fajny kemping (Rheinweg 5, 77977 Rust, Germany). Ale Alzacja jest świetna do zwiedzania. Ale także Jura. I tam to jest całkiem sporo fajnych kempingów. Załączam fotkę z naszej Rodzinsonady z sprzed kilkuna stu dni z Riquewihr. Aha i jeszcze jedno. Miluza jest znacznie gorsza od Colmara. Może lepiej uderzyć do Bazylei, albo Freiburga? Bazylea nas nie powaliła, ale chociaż byli w niej ludzie, a w Miluzie to słabo z tym było.  

alzacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę od momentu dodania posta ale może się przyda:
Ja polecam te kampingi:
- Camping Pierre de Coubertin w Ribeauville, ok. 25euro za 3 os., przyczepa, prąd, którego dużym atutem jest lokalizacja i cena, internet jest darmowy na 1 urządzenie i działa na całym kempingu. Jestem tam praktycznie co roku wymiennie z tym niżej :D. Blisko drogi rowerowej i winnic, kilka minut pieszo do centrum historycznego, w pobliżu duży sklep. Duża rotacja więc rano jest zawsze miejsce ale pod wieczór w sezonie prawie zawsze "camping complet". Nie ma basenu ale bodajże jest zniżka na basen publiczny dla klientów (basen ok. 500m od kempingu). Bardzo dużo starszych osób więc jest cisza i spokój. Okolica ogólnie jest wg. mnie najbardziej "Alzacka" spośród całego regionu i jest blisko w najpiękniejsze miejsca Vogezów.
Bardzo podobny kemping jest 2 miejscowości dalej w Riquewihr, został on niedawno odnowiony, ale po renowacji jeszcze tam nie byłam, bo jest droższy i wg mnie ma trochę gorszą lokalizacje niż camping w Ribeauville.
Camping w Ribeauville nie ma swojej strony ale jest informacja o nim tutaj: https://camping-alsace.com/camping-pierre-coubertin-ribeauville
Camping w Riquewihr: https://campingriquewihr.com/

- Camping Municipal w Molsheim, świetny jako baza wypadowa do Strasbourga, ok. 25euro za 3 os., przyczepa, prąd, internet jest na całym kempingu i z tego co pamiętam bez ograniczenia urządzeń. Obok kempingu droga rowerowa, rzeczka i blisko duży sklep. Tutaj trochę mniej turystów niż w Ribeauville ale nie ryzykowałabym przyjazdem po 16 bez jakiejś rezerwacji. Naprzeciwko kempingu jest basen miejski na który mamy darmowe wejście. 
https://www.camping-molsheim.com/camping-alsace-molsheim.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.