Jump to content
w79

Francja-Alzacja

Recommended Posts

w79
rodzinsonada

Heja, właśnie wróciliśmy z Alzacji kamperem i powiem Ci, że większość kempingów była zamknięta. Tylko Stellplatze. Absolutnie świetny Aire du Camping Car jest koło Eugsheim. Praktycznie przy starym mieście. 'Must go' dla każdego kampermaniaka. Co do kempingów, to ciężko bez nazw stwierdzić, co tam jest pod linkami. Na pewno w Alzacji jest kemping "Camping de Strasbourg", a Strasbourg jest super miastem. Koniecznie trzeba popłynąć statkiem po rzece i włączyć angielski komentarz dla dzieciaków. Jak się zna angielski to komentarz jest absolutnie genialny. Oby tylko ta pandemia się skończyła. Zwróć jednak uwagę, że koło Europa Park w Niemczech jest fajny kemping (Rheinweg 5, 77977 Rust, Germany). Ale Alzacja jest świetna do zwiedzania. Ale także Jura. I tam to jest całkiem sporo fajnych kempingów. Załączam fotkę z naszej Rodzinsonady z sprzed kilkuna stu dni z Riquewihr. Aha i jeszcze jedno. Miluza jest znacznie gorsza od Colmara. Może lepiej uderzyć do Bazylei, albo Freiburga? Bazylea nas nie powaliła, ale chociaż byli w niej ludzie, a w Miluzie to słabo z tym było.  

alzacja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Angus97

Trochę od momentu dodania posta ale może się przyda:
Ja polecam te kampingi:
- Camping Pierre de Coubertin w Ribeauville, ok. 25euro za 3 os., przyczepa, prąd, którego dużym atutem jest lokalizacja i cena, internet jest darmowy na 1 urządzenie i działa na całym kempingu. Jestem tam praktycznie co roku wymiennie z tym niżej :D. Blisko drogi rowerowej i winnic, kilka minut pieszo do centrum historycznego, w pobliżu duży sklep. Duża rotacja więc rano jest zawsze miejsce ale pod wieczór w sezonie prawie zawsze "camping complet". Nie ma basenu ale bodajże jest zniżka na basen publiczny dla klientów (basen ok. 500m od kempingu). Bardzo dużo starszych osób więc jest cisza i spokój. Okolica ogólnie jest wg. mnie najbardziej "Alzacka" spośród całego regionu i jest blisko w najpiękniejsze miejsca Vogezów.
Bardzo podobny kemping jest 2 miejscowości dalej w Riquewihr, został on niedawno odnowiony, ale po renowacji jeszcze tam nie byłam, bo jest droższy i wg mnie ma trochę gorszą lokalizacje niż camping w Ribeauville.
Camping w Ribeauville nie ma swojej strony ale jest informacja o nim tutaj: https://camping-alsace.com/camping-pierre-coubertin-ribeauville
Camping w Riquewihr: https://campingriquewihr.com/

- Camping Municipal w Molsheim, świetny jako baza wypadowa do Strasbourga, ok. 25euro za 3 os., przyczepa, prąd, internet jest na całym kempingu i z tego co pamiętam bez ograniczenia urządzeń. Obok kempingu droga rowerowa, rzeczka i blisko duży sklep. Tutaj trochę mniej turystów niż w Ribeauville ale nie ryzykowałabym przyjazdem po 16 bez jakiejś rezerwacji. Naprzeciwko kempingu jest basen miejski na który mamy darmowe wejście. 
https://www.camping-molsheim.com/camping-alsace-molsheim.html

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...