Skocz do zawartości

III edycja wydarzenia Przygoda na 4 kołach


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.03.2021 o 15:12, FiKo napisał:

Moi drodzy + 23 % dotyczy tylko relacji firma - firma. Jeśli ktoś nie prowadzi firmy i nie jest płatnikiem VAT, zresztą ( nie wszystkie firmy, także są zgłoszone do VAT) to ceny za zlot 150 pln czy 200 pln są kwotami netto = brutto. Nikt nikomu nie będzie doliczał vatu :). Także spokojnie :)

@FiKo jeżeli wynajmuje kampera jako osoba fizyczna a nie firma to i tak płacę kwotę brutto w której jest VAT. 

Ja będę jechał reprezentując firmę więc chciałbym dostać fakturę proformę do płatności - tego wymaga moja księgowość. Zlot jest bardzo potrzebny i kibicuje no ale kwestie formalne też muszą się zgadzać. 

Mogę również wpłacić zaliczkę na poczet uczestnictwa na zlot w dnia.... i kwote x zł ale muszę mieć dane odbiorcy i później ten odbiorca dla mojej firmy musi mi wystawić fakturę lub rachunek jeśli nie jest VATowcem. Ja mam pełną księgowość w sp. z o.o. 

Nie chce tu tego roztrząsać @adamdiver i @Suzu4x4 ale fajnie jakby to było dla nas wszystkich jasne. Jak coś to na priv też możesz pisać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 9.03.2021 o 15:12, FiKo napisał:

Moi drodzy + 23 % dotyczy tylko relacji firma - firma. Jeśli ktoś nie prowadzi firmy i nie jest płatnikiem VAT, zresztą ( nie wszystkie firmy, także są zgłoszone do VAT) to ceny za zlot 150 pln czy 200 pln są kwotami netto = brutto. Nikt nikomu nie będzie doliczał vatu :). Także spokojnie :)

@FiKo, po:

1. nie odpowiedziałeś na zadane pytanie "Czyli jeżeli ktoś nie bierze faktury to nie ujawniacie tego dochodu u siebie ? ".

2. nie powinno tu być zadnego podziału czy biorę fakturę czy nie, kwota podana za zlot w wysokości 200 zł powinna być brutto i tyle. Takie jest prawo, że operujemy zawsze brutto podając cenę.

@FiKo z kempingiem rozliczasz się w netto czy brutto? Na stronie widzę ceny brutto z vat 23%, niezależnie czy biorę fakturę czy nie. Jakkolwiek by nie było dla każdej wpłaty jesteś zobligowany do wystawienia dokumentu potwierdzającego przyjęcie kasy, a to nasz wybór czy taki chcemy czy nie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciejstraus napisał:

@FiKo jeżeli wynajmuje kampera jako osoba fizyczna a nie firma to i tak płacę kwotę brutto w której jest VAT. 

Ja będę jechał reprezentując firmę więc chciałbym dostać fakturę proformę do płatności - tego wymaga moja księgowość. Zlot jest bardzo potrzebny i kibicuje no ale kwestie formalne też muszą się zgadzać. 

Mogę również wpłacić zaliczkę na poczet uczestnictwa na zlot w dnia.... i kwote x zł ale muszę mieć dane odbiorcy i później ten odbiorca dla mojej firmy musi mi wystawić fakturę lub rachunek jeśli nie jest VATowcem. Ja mam pełną księgowość w sp. z o.o. 

Nie chce tu tego roztrząsać @adamdiver i @Suzu4x4 ale fajnie jakby to było dla nas wszystkich jasne. Jak coś to na priv też możesz pisać.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maciejstraus napisał:

@FiKo jeżeli wynajmuje kampera jako osoba fizyczna a nie firma to i tak płacę kwotę brutto w której jest VAT. 

Ja będę jechał reprezentując firmę więc chciałbym dostać fakturę proformę do płatności - tego wymaga moja księgowość. Zlot jest bardzo potrzebny i kibicuje no ale kwestie formalne też muszą się zgadzać. 

Mogę również wpłacić zaliczkę na poczet uczestnictwa na zlot w dnia.... i kwote x zł ale muszę mieć dane odbiorcy i później ten odbiorca dla mojej firmy musi mi wystawić fakturę lub rachunek jeśli nie jest VATowcem. Ja mam pełną księgowość w sp. z o.o. 

Nie chce tu tego roztrząsać @adamdiver i @Suzu4x4 ale fajnie jakby to było dla nas wszystkich jasne. Jak coś to na priv też możesz pisać.  

 @maciejstraus odezwę się za chwilę na maila i dogadamy szczegóły.

 

25 minut temu, adamdiver napisał:

@FiKo, po:

1. nie odpowiedziałeś na zadane pytanie "Czyli jeżeli ktoś nie bierze faktury to nie ujawniacie tego dochodu u siebie ? ".

2. nie powinno tu być zadnego podziału czy biorę fakturę czy nie, kwota podana za zlot w wysokości 200 zł powinna być brutto i tyle. Takie jest prawo, że operujemy zawsze brutto podając cenę.

@FiKo z kempingiem rozliczasz się w netto czy brutto? Na stronie widzę ceny brutto z vat 23%, niezależnie czy biorę fakturę czy nie. Jakkolwiek by nie było dla każdej wpłaty jesteś zobligowany do wystawienia dokumentu potwierdzającego przyjęcie kasy, a to nasz wybór czy taki chcemy czy nie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Tyle w temacie.

@adamdiver Oczywiście ujawniamy i oczywiście każdy dostanie dokument potwierdzający wpłatę. Czy ja gdzieś pisałem, że nie wystawiamy dokumentów ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamdiver napisał:

@FiKo, po:

1. nie odpowiedziałeś na zadane pytanie "Czyli jeżeli ktoś nie bierze faktury to nie ujawniacie tego dochodu u siebie ? ".

2. nie powinno tu być zadnego podziału czy biorę fakturę czy nie, kwota podana za zlot w wysokości 200 zł powinna być brutto i tyle. Takie jest prawo, że operujemy zawsze brutto podając cenę.

@FiKo z kempingiem rozliczasz się w netto czy brutto? Na stronie widzę ceny brutto z vat 23%, niezależnie czy biorę fakturę czy nie. Jakkolwiek by nie było dla każdej wpłaty jesteś zobligowany do wystawienia dokumentu potwierdzającego przyjęcie kasy, a to nasz wybór czy taki chcemy czy nie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Tyle w temacie.

Jeśli chodzi o kemping rozliczamy się według stawek vat 8 %. Natomiast różni podwykonawcy przesyłają nam oferty netto + vat 23 %. Nie zawsze jest też tak jak pisze @maciejstraus, że firmy wynajmujące kampery podają ceny brutto. Różnie to bywa. Jednym to psuje inni szukają innych wypożyczalni. Szczerze mówiąc osobiście nigdy nie rozbierałem firm na części pierwsze i ich polityki finansowej :).

 @adamdiver prześlij dane swoje firmy. Jesteś płatnikiem VATu i potrzebujesz fakturę, czy wolisz rachunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda na 4 kołach - różne ma oblicza ?
W ramach nawiązania współpracy z w trakcie trwania w sobotę 24.04.20121 odbędzie się rajd wyprawowy Expedition Lajt Rally.
Dla rozjaśnienia sytuacji.
2 klasy Turystyk i Wyprawa
2 próby terenowe (na zasadach Offroadpiaseczno.)
Trasa 100km bardzo krajobrazowa dolinami 3 rzek.
Dużo zadań i zagadek na trasie.
Udział w zlocie nie obliguje do brania udziału w rajdzie i na odwrót. Natomiast jest to nie wątpliwie super atrakcja, którą polecamy. Dodatkowo możliwość poznania ciekawych ludzi, wymiany doświadczeń i integracji. Będzie super ✌. Wszystkie informacje dotyczące rajdu znajdzie w wydarzeniu poniżej. Organizatorem rajdu jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czyś napisał:

To się prawdopodobnie nie skończy na 09.04, tfutfu, można od razu myśleć o majówce. 

Dokładnie. Będzie jak rok temu, lockdowny do końca majówki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

do imprezy jest ponad miesiąc, dlatego na ten moment nie robimy gwałtownych ruchów.

Sytuacja w kraju jest dynamiczna i zmienna dlatego nie możemy wykluczyć, że impreza będzie przeniesiona na inny termin. 

Jednak na ten moment nic nie zmieniamy i obserwujemy tak jak każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moi drodzy. Lock down jest z tego co wiem do 18.04. Czy coś przegapiłem? To proszę mnie poprawić. Zapewne na 2-3 dni przed 18.04 powiedzą co dalej. Są dwie opcje: 1 -  poluzują i impreza odbędzie się w zaplanowanym terminie lub 2  opcja - przesuwamy na 7-9.05.2021. Na te moment pracujemy tak, jakby miała się odbyć w pierwszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.